שתף קטע נבחר

בערב הגשת הרשימות: בעלה של גילה גמליאל הסיר את מועמדותו

עו"ד חובב דמרי, בעלה של השרה גילה גמליאל, פנה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה להסיר את שמו מרשימת "הימין החילוני", לאחר שלטענתו קובי סירב לעשות זאת. קובי אמר ל-ynet: "כנראה שהליכוד מפחד"

ראש העיר טבריה, רון קובי, הופתע אמש (יום ה') לגלות מיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, במעמד הגשת רשימתו להתמודדות לכנסת, כי המתמודד שהציב במקום הרביעי פנה לוועדה בבקשה להסיר את שמו מהרשימה. המועמד, עו"ד חובב דמרי, תושב טבריה במקור ובעלה של השרה לשוויון חברתי מהליכוד גילה גמליאל, פנה לוועדה לאחר שלטענתו קובי סירב להסיר את שמו מהרשימה.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

גילה גמליאל ובעלה חובב דמרי (צילום: דנה קופל)
גילה גמליאל ובעלה חובב דמרי(צילום: דנה קופל)
 

קובי הגיש לוועדה את רשימתו "רון קובי הימין החילוני נלחמים בכפייה החרדית", שבה 15 מתמודדים, ובחר את האותיות רק, ראשי התיבות של שמו, לפתק שייצג את הרשימה בקלפי. זאת, לאחר שרשימת המחנה הדמוקרטי אישרה לו להשתמש באות ר', שהייתה שמורה למרצ, אחת משלוש המפלגות שמרכיבות אותה.

 

אלא שהשקת הרשימה לוותה כאמור במבוכה, לאחר שהתברר כי עו"ד חובב דמרי, שהוצב במקום הרביעי, שלח לוועדת הבחירות מכתב שבו הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו, זמן קצר לפני הגשת הרשימה.

 

"בטרם הגשת רשימת המועמדים על-ידי הימין החילוני הודעתי למר קובי על אי הסכמתי להיכלל ברשימה, למרות כתב ההסכמה שהופקד בידיו", כתב דמרי למלצר. "נוכח העובדה שמר קובי סירב לבקשתי שלא להגיש את מועמדותי, הודעתי למנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית כי אין לקבל את מועמדותי לכנסת".

רון קובי (צילום: עמית שאבי)
"הליכוד מפחד". קובי מגיש את רשימת "הימין החילוני"(צילום: עמית שאבי)

את תגובתו של דמרי או של רעייתו, השרה גמליאל, לא ניתן היה להשיג.

 

יו"ר הימין החילוני, רון קובי, אמר לאחר ההחלטה של דמרי ל-ynet: "אני מאוד מופתע שבן אדם שרוצה להיות ברשימה וחותם על כתב הסכמה, רועד כולו כמה שניות לפני שאני נכנס לשופט. כנראה שהופעל עליו או על אשתו מכבש לחצים ושהליכוד מפחד מהימין החילוני".

 

מרבית חברי הרשימה של קובי הם תושבי עירו, טבריה, ואחד מהם אף הורשע בפלילים. השופט מלצר יחליט בהמשך אם יש בהרשעתו קלון שימנע ממנו את ההתמודדות.

 

לאחר הגשת הרשימה אמר קובי: "בשעה טובה ומוצלחת הרשימה יצאה לדרך. אנחנו רואים את החשיפה שלנו בתקשורת ובמדיה הדיגיטלית ואנחנו בטוחים שנצליח לסלק את אריה דרעי ממשרד הפנים. הגיע הזמן שיהיה פה סדר יום חילוני. אנחנו לא נגד הדתיים ולא נגד הדת. אנחנו נגד הכפייה החרדית והדתית שבאה מהכנסת ואני חושב שהגיע הזמן שעם ישראל - גם החילוניים, גם המסורתיים וגם הדתיים יבינו שחיה ותן לחיות זו הדרך הנכונה ביותר. דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

 

קובי הוסיף: "אנחנו לוקחים קולות מכולם. ממפלגות הימין, מליברמן, גם מהליכוד. אני אהיה שר הפנים ואם לא - אשאר ראש עיריית טבריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
גילה גמליאל ובעלה חובב דמרי
צילום: דנה קופל
מומלצים