שתף קטע נבחר

בת ים וראשל"צ יקימו מרינה: "תנופה תיירותית"

ראשי העיר של בת ים וראשון לציון החליטו לשלב ידיים בהקמת מרינה שתכלול 250 מקומות עגינה, ספורט אתגרי וחינוך ימי

תחרות להרצליה, תל אביב ואשדוד: התוכנית להקמת מרינה חדשה בגבול בין בת ים לראשון לציון שתכלול 250 מקומות עגינה, ספורט אתגרי וחינוך ימי אושרה אתמול (יום ה') בוועדה שמכינה את תוכנית המתאר למעגנות (מרינות) בישראל. לשם השוואה, במרינה בהרצליה יש מקום ל-680 כלי שיט.

 

שיתוף פעולה בין רשויות: תוקם מרינה משותפת לבת ים וראשון לציון ()
תוכנית המרינה החדשה בגבול בת ים וראשון לציון

בחודש דצמבר האחרון פרסמה המדינה תוכנית להקמת מרינות נוספות לאורך חופי הים התיכון, זאת לאחר שתמ"א 13 (תוכנית ארצית למעגנות בים התיכון) ביצעה סקירה לעשורים הבאים והציגה חוסר במעגנות בחופי המדינה. ישראלים רבים בעלי כלי שיט עוגנים במדינות מחוץ לישראל כמו קפריסין, טורקיה ויוון. לנוכח הנתון והביקוש הגדול החליטה המדינה להרחיב את מקומות העגינה בישראל לבנות מעגנות חדשות.

 

עיריית בת ים החליטה לגייס למהלך את העיר השכנה ראשון לציון, לה רצועת חוף סמוכה לשטח שהוקצה להקמת המרינה וזו הסכימה מיד למהלך. בטיוטת ההסכם בין שתי העיריות הוחלט כי יוקם צוות היגוי שבו יהיו חברים מהנדס עיריית בת ים ומהנדס עיריית ראשון לציון, נציגי ראשי הערים ומנהלי פרויקט מטעם כל עירייה. כמו כן, כל עירייה אחראית לטפל באישורים הנדרשים בתחום המוניציפלי שלה ושתי הרשויות יישאו יחד בהוצאה הכלכלית ובתכנון.

שיתוף פעולה בין רשויות: תוקם מרינה משותפת לבת ים וראשון לציון ()
מקום ל-250 כלי שיט
   

ראש העיר בת ים צביקה ברוט מסר: "מדובר בצעד דרמטי במסגרת הפעילות שלנו שנועדה להפוך את בת ים לעיר מובילה גם בתיירות. שיתוף הפעולה הייחודי עם ראשון לציון יאפשר לשתי הערים להנות ממרינה משותפת, שתביא לפיתוח חוף הים בשתי הערים. אנו נערכים לשורת צעדים נוספים בהם הקמת בתי מלון לאורך החוף, ושיתוף פעולה עם הממשלה כדי להפוך את התיירות למנוע צמיחה ממשי עבור העיר".

 

אתמול כאמור התכנסה "ועדת העורכים" שאישרה את הקמת המרינה החדשה. סגן ראש עיריית בת ים אלי יריב, שייצג את העירייה כממונה על פיתוח החוף, אמר כי "זאת בשורה גדולה לעיר בת ים, מרינה שתהיה מחולל גדול לפיתוח כלכלת העיר ומענה הולם לחינוך הימי".

 

גם ראש העיר ראשון לציון רז קינסטליך בירך על המהלך: "אני רואה בהקמת המרינה מהלך אסטרטגי לקידום התיירות בראשון לציון והאיזור כולו. אני שמח על שיתוף הפעולה הפורה יחד עם שכנתנו בת ים בראשותו של ידידי צביקה ברוט. שנינו כראשי עיר צעירים רואים מחויבות לעתיד והצלחת הערים שלנו. המהלך יישרת יותר ממיליון תושבים בראשון, בת ים וחולון ויעניק תנופה כלכלית ותיירותית לאזור כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים