שתף קטע נבחר

אפל: מקפיאים את ההאזנה לשיחות פרטיות

עובדי קבלן של החברה האזינו להקלטות שבהם מתועדים משתמשים כשהם מקיימים יחסי מין, מבצעים עסקאות סמים או דנים בנושאים כספיים ובריאותיים. המטרה הייתה לברר אם המשתמשים פנו לסייעת הקולית, או שהוקלטו בטעות

אפל הודיעה היום (ו') כי היא מקפיאה את התוכנית שבמסגרתה האזינו עובדי קבלן להקלטות שבוצעו על-ידי הסייעת הקולית סירי. הסיבה: תחקיר של העיתון הבריטי "גרדיאן" חשף כי בין היתר האזינו העובדים להקלטות של אנשים מקיימים יחסי מין, מבצעים עסקאות סמים ומשוחחים על נושאים כספיים ובריאותיים.

 

אפל ווטש 4 (צילום: דניס ויטצ'בסקי)
מועד לפורענות. אפל ווטש(צילום: דניס ויטצ'בסקי)

 

המטרה של התוכנית, שנקראת Grading, הייתה לשפר את הביצועים של סירי: עובדי הקבלן קיבלו הקלטות רנדומליות על מנת לקבוע אם המשתמשים הפעילו את הסייעת הקולית בכוונה או שמא הוקלטו בטעות. ההקלטות הגיעו אליהם ללא פרטי הזיהוי של המשתמשים, על מנת להגן על פרטיותם, אלא שבחלק מהן נחשף כאמור מידע פרטי. לפי הדיווח, האפל ווטש הוא המכשיר הכי מועד לפורענות והוא מפעיל לעתים קרובות את ההקלטה בטעות.

בעקבות חשיפת ה"גרדיאן" הודיעה כאמור אפל כי התוכנית מוקפאת וכי היא תחקור לעומק את שיטות העבודה. בנוסף, בעדכון תוכנה עתידי יוכלו משתמשים להחליט שהם אינם רוצים שייעשה שימוש בהקלטות שלהם בעתיד. חברות אחרות כמו אמזון וגוגל מנטרות גם הן הקלטות שבוצעו על-ידי הסייעות הקוליות שלהם, אך מאפשרות למשתמשים להחליט שלא לשתף פעולה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים