שתף קטע נבחר

לאזורי הבילוי ולבתי החולים: אוטובוס השבת של רמת גן יצא לדרך

עשרות מילאו את האוטובוסים שעיריית רמת גן ארגנה לטובת התושבים בשבת. "עכשיו לא צריך לבקש הסעות מההורים", אמר עידו בן ה-16 שיצא עם חבריו. ניצן, שהגיע לבלות בת"א: "רעיון מצוין, לא צריך לשלם על מונית". ראש העיר: "אין אידיאולוגיה נגד הדת, לא נכנסים לשכונות"

 

אחרי מחאת החרדים והסערה הפוליטית שהתעוררה בעקבות החלטת עיריית רמת גן, עשרות תושבים צבאו אמש (שישי) על האוטובוסים של מיזם "סבבוס" שלקחו אותם אל אזורי הבילוי בתל אביב ולבתי החולים במהלך השבת.

 

 תחבורה ציבורית בסופי השבוע ברמת גן (צילום: איתי בלומנטל)
אוטובוס השבת של רמת גן(צילום: איתי בלומנטל)

מערך ההסעות החינמי שמתבצע במימון העירייה כולל שני אוטובוסים, הקו הכחול והקו הלבן, שנוסעים בצירים המרכזיים של העיר מבלי להיכנס לשכונות המגורים.

 

האוטובוס הלילי אל מרכזי הבילוי, שהופעל בסיוע הארגון "נוע-תנוע", התמלא במהרה עד אפס מקום. עשרות התושבים שהמתינו לקווים סיפרו ל-ynet כי הם המתינו במשך שנים ארוכות על-מנת להגיע לעיר הגדולה בעזרת תחבורה ציבורית. "זה דבר מדהים וחייבים עוד הרבה נסיעות כאלה", אמרה חן בת ה-22 שעלתה לאוטובוס בתחנת הפארק הלאומי ברמת גן. "יש היענות גבוהה מצדי הציבור. זאת אחלה יוזמה לצעירים, זה מעודד מאוד".

 

 תחבורה ציבורית בסופי השבוע ברמת גן (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

 תחבורה ציבורית בסופי השבוע ברמת גן (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

עידו בן ה-16 שהגיע לאוטובוס עם חבריו עידן וזיו בירך גם הוא על היוזמה. "זה רעיון מצוין, כי בדרך כלל בימי שישי אין לנו ממש לאן ללכת, וכשיוצאים בקבוצה גדולה אין אפשרות למוניות. זה עוזר לנו הרבה, כי ככה לא צריך לבקש הסעות מההורים". ניצן בן ה-23 שהגיע עם חברתו מכפר אוריה לסוף שבוע במרכז הארץ, תפס את ההסעה למרכז תל אביב. "לא צריך לקחת מונית או לשלם על דלק. זה נהדר שיש את האפשרות הזאת גם לצאת וגם לחזור בהסעה בחינם".

 

גם טל בת ה-21, שעברה לפני שבוע מעיר הולדתה תל אביב לרמת גן, סיפרה כי העזיבה של תל אביב הפחידה אותה בעיקר בגלל סופי השבוע - אבל כעת ההסעות הקלו על המעבר.

 

ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, אמר כי "הסבבוס הוא מענה תחבורתי, חברתי ובטיחותי לצורך של תושבים רבים בעיר עם איזונים והתאמות שנדרשו כדי לשמור על צביון העיר וכיבוד מרבי של הרגשות של כולם". לדבריו, "הקווים מונעים מתוך רצון לתת מענה לצרכים של כולם, אין שום אידיאולוגיה נגד הדת או המסורת. זאת הסיבה שנבחר מסלול מחוץ לשכונות המגורים. התחייבנו שאם לא יהיה שימוש ער באוטובוסים נבטל את השירות ואם יהיה שימוש רב נגדיל את התדירות".

 

שאמה-הכהן הוסיף כי "הקווים יחברו את חלקי העיר השונים החל ממזרח העיר, בית החולים שיבא, הפארק הלאומי והספארי, תיאטרון ר"ג, הקניון והבורסה אל מוקדי הבילוי והים בתל אביב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
אוטובוס השבת של רמת גן
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים