שתף קטע נבחר

"כאילו הרגו את עוז שוב": הושחתה אנדרטה לזכר חלל צוק איתן

לוחות הזכוכית שהוצבו על סלע במועצה האזורית משגב לזכרו של סמ"ר עוז מנדלוביץ', שנפל בקרב בסג'עיה, נותצו בידי אלמונים. הוריו: "יד זדונית של חיית אדם או שניים ניפצה אותם. מקווים שהיא תיגדע"

 

האנדרטה לאחר שהושחתה ()
האנדרטה שהושחתה

סמ"ר עוז מנדלוביץ' ז"ל, תושב עצמון-שגב שבמועצה האזורית משגב, נפל בקרב בסג'עיה במבצע צוק איתן יחד עם 12 מחבריו ליחידה. לפני כשנה וחצי הקימו בני משפחתו, בשיתוף המועצה האזורית ותלמידי בית הספר התיכון המקומי, פינת ישיבה. במקום הוצב סלע גדול ועליו לוחות זכוכית מחוסמת. על אחד הלוחות נכתב שמו והוצגה תמונתו של עוז, והשני גולל את סיפור חייו ושירותו הצבאי.

 

אלא שהבוקר (שבת) גילו בני משפחתו כי הלוחות נותצו בידי אלמונים. "כל כך התאכזבתי לראות את הוונדליזם הקשה שבוצע שם. את שני השלטים עם התמונות מנופצים לרסיסים באכזריות ובכעס", כתבה האם, אסנת, בעמוד הפייסבוק לזכרו של בנה.

האנדרטה לאחר שהושחתה ()

"אני מרגישה כאילו הרגו לי את עוז שוב, והכאב בלב עצום. לא נותר לי אלא לשאול למה? באמת למה? למי הפריע המקום המקסים הזה, שרק תרם לנוף ולרוגע? עצוב מאוד מאוד".

האנדרטה לאחר שהושחתה ()

האנדרטה לאחר שהושחתה ()

האנדרטה לאחר שהושחתה ()

האב, עופר, הוסיף כי מי שביצע את המעשה, ניפץ רק את השלטים "ולא ניפצו את זכרון הנצח לעוזי שלנו". הוא הוסיף כי אינו מפנה אצבע מאשימה למגזר הערבי. "אנו חיים בקיום משותף נפלא עם הכפרים הערבים השכנים לנו, ואין אנו מאשימים בהכללה, קהילה שלמה".

 

"יד זדונית של חיית אדם או שניים ניפצה את שלטי האנדרטה ומקווים שיד זו תגדע. הפורעים אמנם הצליחו לנפץ את שילוט האנדרטה אך לא ניפצו בנו את הזיכרון לעוזי, זיכרון לנצח נצחים".

 

המשטרה פתחה בחקירה ואספה ממצאים מהמקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים