שתף קטע נבחר

השגריר הדרוזי מחה על הבידוק בנתב"ג וספג תגובה חריפה

רדא מנצור, שגריר ישראל בפנמה, עוכב בכניסה לשדה, לטענתו ברגע שהבינה כי הוא תושב עספיא: "זה לא כפר בשטחים, אלא מקומו של בית הקברות המרכזי לחללי צה"ל הדרוזים". רשות שדות התעופה: "מציעים לשגריר לומר לבתו שהסורקת עושה הכול כדי להגן עליה ועל המדינה"

שגריר ישראל בפנמה, רדא מנצור (54), פרסם פוסט תקיף בחשבון הפייסבוק נגד נמל התעופה בן גוריון לאחר שעוכב על ידי מאבטחת באחד ממחסומי הכניסה. מנצור, בן העדה הדרוזית ותושב עספיא, טען כי ברגע שצוין מקום מגוריו בפני המאבטחת, זו הורתה לנהג הרכב ולשאר יושביו להוציא דרכונים ולהזדהות באופן אישי, תוך שהיא מתחקרת אותם בנוגע לעיסוקם וליעדם.

שגריר ישראל בפנמה רדא מנצור ()
שגריר ישראל בפנמה רדא מנצור

 

הוא תיאר בפוסט את השיחה עם המאבטחת שלטענתו נראתה "כמו שיחה עם מ"כית בטירונות", ונוהלה בטון תקיף, זאת מהרגע כאמור שהתברר לה מהיכן מגיעים יושבי הרכב.

 

יחד עם מנצור נסעו אשתו וילדיו שזכו גם הם לטענתו ליחס משפיל. "ברגע שהנהג אמר לה שאנחנו מגיעים מעספיא, היא הורתה לו לעצור, עלתה לרכב וביקשה מכולנו להוציא את הדרכונים. אמרתי לה שאחנו נוסעים לפריז ומשם לפנמה ושאני השגריר שם. היא סקרה במבטים ארוכים את כולנו אחד אחד, כולל את הבת הקטנה שלי, ורק לאחר מכן איפשרה לנו להמשיך פנימה", סיפר.

 

הוא הוסיף כי בתו הקטנה חשה אי נוחות נוכח הסיטואציה והביעה זאת בפניו: "היא אמרה לי כמה שזה היה מרגיז לראות את המאבטחת מדברת בצורה כל כך מזלזלת לאבא שלה, שרק השיב בנימוס לכל שאלותיה".

 

 

מנצור הוא דיפלומט ותיק בשירות החוץ הישראלי ומילא במסגרתו שורה ארוכה של תפקידים. בין היתר היה שגריר ישראל בברזיל ואקוודור, קונסול כללי בסן פרנסיסקו ועוד.

 

הוא סיכם את הפוסט במילים תקיפות על האירוע ונגד מערך האבטחה של נתב"ג: "נתב"ג, לכו לעזאזל. שלושים שנים של השפלה ועוד לא סיימתם. פעם הייתם מפרקים אותנו בטרמינל. התקדמנו ואנחנו חשודים רק במחסום הכניסה. נתב"ג, אגב עספיא זה לא כפר בשטחים, אלא מקומו של בית הקברות המרכזי לחללי צה"ל הדרוזים. אני ממליץ שתקחו את מנהלי האבטחה שלכם ואת הארגון המנחה שלהם לביקור בבית הקברות הזה שילמדו שם מה היא הקרבה ומה הם ממלכתיות ודרך ארץ. עד אז יש לי משהו אחד להגיד לכם - בא לי להקיא".

 

חבריו של מנצור למשרד החוץ הגיבו לפוסט והביעו תמיכה בחברם. אמיר שגיא, דיפלומט ותיק, אמר: "זה כל פעם מזעזע ומרגיז מחדש לשמוע ולדעת שלא לומדים שם ולא משתפרים. לצערנו, נורא לגלות כל פעם מחדש את חוסר הנימוס, היעדר התרבות והבורות המדהימה של המאבטחים".

 

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הבידוק הביטחוני בנתב"ג מתבצע ללא הבדל דת, גזע או מין ובאופן שיוויוני. כשאתה פוגש למעלה מ 25 מיליון נוסעים בשנה יש מי שיבחר להיפגע ממפגש עם מאבטחת שעושה עבודתה. עוד בטרם בוצע תחקיר ומקריאת הפוסט אין שום פסול בעבודת הסורקת".

 

"גם מיטב חברי כמו חבריך ובני משפחתנו קבורים בבית קברות צבאיים. אני מציע לכבוד השגריר שיגיד לבת שלו בפעם הבאה שהסורקת עושה הכל כדי להגן עליה ועל המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים