שתף קטע נבחר

הממשלה תתכנס באילת: תאשר תוכנית תמיכה של 530 מיליון ש'

הממשלה תקיים דיון מיוחד באילת וצפויה לאשר תוכנית רב שנתית לפיתוח העיר הדרומית. בין היתר תיבחן אפשרות להכנסת חברות זרות שיטיסו נוסעים בקו אילת-נתב"ג וכן הוצאת בסיס חיל הים מהעיר. השרים יגיעו במסוקים של חיל האוויר ולא בטיסה אזרחית

הממשלה תתכנס היום (ראשון) לישיבה מיוחדת באילת לטובת אישור תוכנית רב שנתית לפיתוח העיר וחבל אילות בהיקף של 530 מליון שקל. הצוות הבין-משרדי שגיבש את ההמלצות בראשותו של ממלא מקום מנכ"ל משרד רה"מ, רונן פרץ, המליץ על צעדים נוספים לשיפור איכות החיים של תושבי האיזור ופיתוח מנועי צמיחה בהיקף 200 מליון שקל שיובאו לאישור הממשלה הבאה.

החלק הצפוני, אילת ()
פיתוח במאות מיליוני שקלים. חופי אילת

השרים יגיעו לאילת במסוקים של חיל האוויר ולא בטיסה אזרחית שתנחת ברמון, כחלק מהנוהל במקרים של ישיבות ממשלה מרוחקות. שליש מהממשלה היתה אמורה לטוס בטיסה אזרחית, אך לדברי גורמים במשרד רה"מ לא היה מקום על הטיסות.

 

מטרות הישיבה - שיפור הבריאות של תושבי העיר אילת וחבל אילות, מיצוי הפוטנציאל התיירותי הטמון בהן וביסוס מעמדה של אילת כעיר תיירות בינלאומית מובילה ומרכז מחקרי-יישומי בינלאומי בתחומי המזון מן הים, החקלאות הימית והביוטכנולוגיה הימית לצד הגדלת וגיוון של מקורות התעסוקה בעיר ובאזור.

 

במסגרת שיפור שירותי הבריאות, תוגבר זמינותם של צוותי רפואה קבועים בעיר, יקוצרו תורים לרופאים מומחים, יקודמו פתרונות דיגיטליים מונגשים (שירותי רפואה מרחוק), ייעשה שיפור במענה לרפואה דחופה; ינתן מענה לחולים מרותקי בית וישופרו התשתיות של בית החולים בעיר כגון חדרי ניתוח, ומכון דיאליזה (לצורך כך יוקצו 75 מליון שקל).

 

במסגרת ההחלטה יסופקו מענקים מוגדלים לרופאים שיעתיקו את מגוריהם לאילת או לחבל אילות עד לסכום של מליון שקל. כמו כן, יוקצו תמריצים לעובדי מקצועות הבריאות שיעתיקו מגוריהם לאיזור. בנוסף יוקצה תקציב לצורך ביצוע עבודות תשתית להכשרת מנחת המסוקים בבית החולים יוספטל בעיר כמנחת אזרחי. לצורך כך יקצה משרד האוצר סכום של חמישה מיליון שקל. תקציב של 26 מליון שקל יוקצה לצורך הצבת מסוק אזרחי בעיר לצורך שיפור זמינות אפשרית לפינוי מוסק של חולים. בסה"כ התקציב שיוקצה לתחום הבריאות יעמוד על 150 מיליון שקל בפריסה של שלוש שנים מ-2020.

נמל התעופה רמון (צילום: מוטי קמחי)
תגבור קווי הטיסה מנתב"ג. נמל התעופה רמון(צילום: מוטי קמחי)

בתחום התיירות יוקמו תשתיות לפיתוח רצועת החוף באילת, יתוכנן מרכז כנסים בעיר וכן יונחו תוכניות לפיתוח פארק תמנע. תינתן עדיפות להקמת מרכז הכנסים, והפרויקטים יקודמו בהתאם לזמינות ביצוע, בתיאום בין משרד התיירות, אגף התקציבים במשרד האוצר, עיריית אילת וחבל אילות. לצורך יישום סעיף זה, יוקצו 190 מיליון ש"ח בפריסה שווה על-פני השנים 2024-2020 כאשר משרד האוצר יקצה 120 מיליון ש"ח ומשרד התיירות יקצה ממקורותיו 70 מיליון שקל.

 

לצורך סיוע בקידום ובשיווק אירועי תיירות בינלאומיים באילת שימשכו תיירים מחו"ל בעונת החורף (אוקטובר עד מרץ) כחלק מפסטיבל אירועי החורף, יוקצו 30 מליון שקל.

 

על מנת להנגיש את רצועת החוף לציבור תוקם ועדת היגוי בראשות מנכ"ל משרד רה"מ אשר תפעל בתוך חצי שנה לבחינת תוכנית לפינוי ולהעתקת בסיס חיל הים באילת במלואו, או לחלופין פינויו החלקי וזאת בלי שתיפגע פעילותו של הנמל האזרחי. כמו כן תיבחן העברה של שטחי אחסנת המכוניות הנמצאים בעורף הנמל לרשות מקרקעי ישראל.

 

צוות בראשות מנכ"ל משרד התחבורה יבחן מתן היתר לחברות זרות להפעיל את קו התעופה נתב"ג-רמון לצורך הגברת תדירות הטיסות וייבחנו חלופות להוזלת כרטיסי הטיסה לתושבי אילת וחבל אילות בימי חול.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים