שתף קטע נבחר

החל גיוס אוגוסט לצה"ל: "מרגש, מלחיץ, חיים חדשים"

החברים הכי טובים שמתגייסים לאותה יחידה בחטיבת כפיר, בני הישיבות שמשפחותיהם התקבצו לתפילה והאב שליווה את בנו במקום שבו צעד לפני עשרות שנים: החל הגיוס לצה"ל במחזור הקיץ

 

 

 

בהצלחה מחזור אוגוסט: בין המתגייסים הטריים לצה"ל שפקדו היום (א') את הבקו"ם, נמצאים גם החברים הטובים ביותר - אופק חממה ועילי דהן בני ה-18 מפתח תקווה שמתגייסים לחטיבת כפיר. השניים שמכירים מגיל שלוש סיפרו ל-ynet על החששות לקראת הגיוס, ועל ההקלה שבשותפות: "הגיוס מלחיץ, אבל מרגיע לעבור אותו עם חבר".

 

מחזור גיוס לחטיבת כפיר (צילום: איתי שיקמן)
המתגייסים הטריים לחטיבת כפיר(צילום: איתי שיקמן)

  

אופק חממה ועילי דהן מתגייסים היום לחטיבת כפיר (צילום: איתי שיקמן)
החברים הטובים אופק חממה ועילי דהן מפתח תקווה(צילום: איתי שיקמן)

מחזור גיוס לחטיבת כפיר (צילום: איתי שיקמן)
(צילום: איתי שיקמן)

המתגייסים החדשים לחטיבת כפיר מצטרפים ליחידה ימים ספורים לאחר סיומו של תרגיל חטיבתי, המסכם את תקופת האימון שהתקיימה בחודשיים האחרונים. מדובר באימון החטיבתי השביעי השנה בצה"ל, ובמסגרתו התאמנו הלוחמים במגוון תרחישים במתווה דרומי, בהם לחימה בשטח בנוי והתמודדות עם ארגוני טרור.

 

בר נחום, תושב ראש העין, הוא הראשון מבין חבריו שמתגייס - והאווירה בבקו"ם הייתה שמחה ונרגשת בהתאם. בר, שמתגייס לגדודים המעורבים שמגנים על גבולות ישראל עם מצרים וירדן, תיאר את התחושות: "זה מרגש, מלחיץ, חיים חדשים. הפן החברתי מלחיץ יותר מאשר הפעילות הגופנית".

 

בין המתגייסים ומשפחותיהם היו גם בני ישיבות (ביני"שים) שהתגייסו יחד לחטיבת הנח"ל. משפחותיהם חגגו עם שאר המתגייסים, והתקבצו יחד לתפילה משותפת ושירה בציבור.

שיראל מתגייס היום לחטיבת כפיר (צילום: איתי שיקמן)
שיראל בן אלישע מבית אל, והוריו(צילום: איתי שיקמן)

שמעון בן אלישע, תושב בית אל, ליווה היום את בנו השני, שיראל, לגיוס. שיראל וחבריו בני הישיבות התגייסו היום רשמית לאחר שהחלו בתהליך כבר בשבוע שעבר. "אני מלווה את הבן שלי וזה מחזיר אותי לבקו"ם שלי, לאותו מקום לפני כך וכך שנים ודור חדש", אמר האב.

 

"התפקיד שלנו זה ללוות אותו, ואנחנו אכן מלווים אותו גם בתחנה הזאת. אנחנו בטוחים שהוא יוסיף ויתרום. עד עכשיו הוא קידש שמיים בכל התחנות שלו. כשעשינו מסיבה למשפחה, אחיו הגדול אמר לו: 'תזכור שבכל המקומות שאתה נמצא, גם במארב בתוך קוצים ובלי מקלחות - אתה עושה מצווה'".

 

מחזור אוגוסט: 42% נשים

אלפי לוחמים ולוחמות חדשים יצטרפו בחודש הקרוב למערך הלוחם של צה"ל. כבר הבוקר התייצבו כאמור בלשכות הגיוס צעירים המיועדים לשירות בחטיבות נח"ל וכפיר וכן לוחמי חי"ר גבולות. בשבועיים הקרובים יתחיילו גם לוחמי גבעתי וגולני, הנדסה קרבית, שריון, תותחנים, הגנה אווירית ולוחמי מעברים. יחתמו את גיוס הקיץ לוחמי ולוחמות חילוץ והצלה.

  

במרכז הציוד באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה נערכו לספק למתגייסים החדשים כמויות של ציוד. בין היתר יחולקו כ־26,000 חגורות, כ־26,000 כומתות, כ־27,000 זוגות נעליים - ומתוכם כ־250 זוגות נעליים טבעוניות, כ־69,000 חולצות, כ־69,000 זוגות מכנסיים, כ־26,000 מעילים וכ־500 חצאיות. מתגייסים טבעוניים וצמחונים יקבלו, בנוסף לנעליים הטבעוניות שעשויות מחומר דמוי עור, גם כומתות מחומר סינתטי.  

 

נשים יתפסו חלק נכבד בגיוס הקרוב עם מעל 42% מכלל המתגייסים. ממוצע גילאי המתגייסים עומד על 18 ו־8 חודשים. המתגייס המבוגר ביותר חגג לפני כחודשיים יום הולדת 30. בנוסף, בגיוס הנוכחי יתחיילו 337 עולים חדשים. 297 מהמתגייסים הם חיילים בודדים.

  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי שיקמן
מתגייסים טריים לחטיבת כפיר
צילום: איתי שיקמן
מומלצים