שתף קטע נבחר

צעד חריג: מצלמות נסתרות הוצבו במוסד חינוכי כדי לבדוק חשד למעשים מגונים

במהלך חקירתו של איש חינוך תושב יהודה ושומרון בחשד למעשה מגונה בקטינים, המשטרה ביקשה להתקין מצלמות נסתרות במקום עבודתו ללא ידיעת הצוות החינוכי. למרות התיעוד הוא שוחרר ע"י ביהמ"ש. המשפחה: "מיהרו לעצור אדם חף מפשע על סמך תלונת שווא"

 

 

 

המשטרה עצרה לפני שבוע וחצי איש חינוך, תושב יהודה ושומרון, בחשד למעשה מגונה בקטינים. במהלך איסוף הראיות המשטרה פעלה בצעד חריג וביקשה מבית המשפט צו להתקין מצלמות נסתרות במקום עבודתו. בית המשפט לא קיבל את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו, ושיחרר אותו לביתו.

 

החקירה נפתחה בעקבות מידע שהתקבל במשטרה. הצבת המצלמות נעשתה באופן חשאי, מבלי ידיעת שאר הצוות החינוכי והילדים על דבר קיומן. 

מצלמה נסתרת (צילום: shutterstock)
מצלמה נסתרת. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בחקירתו, המשטרה הטיחה בפני החשוד את הראיות לכאורהשנאספו במהלך החקירה הסמויה ולאחר מכן עצרו אותו. הוא הכחיש את החשדות המיוחסים לו.

 

למחרת מעצרו הובא החשוד לבית משפט השלום בירושלים, שם הוחלט להאריך את מעצרו. בהארכת המעצר השניה, בית המשפט קיבל כאמור את טענותיו של החשוד והורה על שיחרורו. 

 

עו"ד יהודה שושן ויוסי נדב, המייצגים את החשוד, ביקרו את האופן בו נאספו חומרי המשטרה: "משטרת ישראל עושה מעשים שלא ייעשו – חדירה לפרטיות. אנו לא מכירים אירוע שכזה שמשטרת ישראל ביקשה להוציא צו להתקנת מצלמות ללא ידיעת המוסד החינוכי. זו חציית גבול. למיטב ידעתנו מדובר בחשד אנונימי שהגיע למשטרת ישראל, בעקבותיו הותקנה מצלמה על פי צו שופט בתוך המקום ושם למעשה נצפה מרשי עושה מעשה עליו נתן מענה ונמצא בלא כלום".

עו
עו"ד יהודה שושן

 

עו
עו"ד יוסי נדב

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות מידע שהתקבל במשטרה על חשד לביצוע עבירות מין בקטינים, הוחלט על פתיחה בחקירה סמויה. במהלך החקירה בוצעו מגוון פעולות חקירה שאושרו על ידי גורמים משפטיים המוסמכים על פי חוק, בהם שימוש באמצעים שונים לבירור החשדות באישור הפרקליטות כדין.

 

"בתום החקירה הסמויה, נעצר חשוד ונחקר בחשד לביצוע עבירות בקטינים. החשוד הובא לדיון בבית משפט, מעצרו הוארך ובהמשך שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית. החקירה עודנה מתנהלת בימים אלו ובקרוב יועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות כמקובל. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים ברשותה מכוח החוק בפעילות מניעה ואכיפה נחושה כנגד אלו שינסו לפגוע בקטינים וחסרי ישע".

 

ממשפחתו של החשוד נמסר: "מדובר במקרה מצער בו המשטרה ממהרת לעצור אדם חף מפשע על סמך תלונת שווא. בית המשפט אמר את דברו בעניין בשלב המעצר ואנו סמוכים ובטוחים כי המערכת המשפטית תעשה מלאכתה נאמנה והאמת תצא לאור".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים