שתף קטע נבחר

איך הפך כרטיס האשראי לאפשרות הכי משתלמת בחו"ל? ואיך תוכלו לזכות ב-20 אלף שקלים לחופשה הבאה?

אפשרות התשלום בכרטיס אשראי בחו"ל הפכה להיות האופציה המשתלמת ביותר מבין כל החלופות, בין אם מדובר במדינות בהן התשלום בדולרים, ביורו או בליש"ט. איך זה קורה? אספנו את כל שאתם צריכים לדעת על שימוש בכרטיסי אשראי בחו"ל, ואת הדרך שלכם לזכות ב-20 אלף שקלים לחופשה הבאה שלכם

הרבה מאתנו נשענים, בלי שום סיבה הגיונית, על ההרגלים הישנים שאנחנו סוחבים עוד מהניינטיז ומההורים שלנו בעיקר, שהיו לוקחים איתם לחו"ל דולרים בכיס, בגרב, ובחגורת בטן במקום לשלם בכרטיס אשראי. והאמת היא - שאין שום סיבה. אם בארץ אנחנו לא מסתובבים עם ערימות של מזומן עלינו, ואם אנחנו ממילא רגילים להזמין אונליין, לשלם ולהעביר כספים באפליקציה, למה דווקא בחו"ל אנחנו נשארים תקועים מאחור עם שטרות ומטבעות שחוזרים אתנו?

 

אז כדי שתשכחו מכל מה שחשבתם על התנהלות כלכלית נכונה בחו"ל, ותעברו לשימוש בכרטיסי אשראי, אספנו עבורכם כמה טיפים מנצחים שיהפכו את החופשה הבאה שלכם להרבה יותר נוחה ומשתלמת. והבונוס - יש לכם דרך להשתמש בכרטיס אשראי בחו"ל, ואפשרות לזכות ב- 20 אלף שקלים לחופשה הבאה.

 

רוצים להיכנס להגרלה של 20 אלף שקלים לשימוש בחופשה הבאה? היכנסו והירשמו>> 

 

ודאו שהכרטיס שלכם חכם - ושמרו על הביטחון 

קודם כל, ודאו שהכרטיס שבידכם הוא כרטיס בינלאומי חכם המצויד בשבב אלקטרוני. עם העברת הכרטיס תדרשו לאשר את הקנייה באמצעות הקשת Pin Code, שהוא למעשה הקוד הסודי של הכספומט. כאשר הכרטיס מצויד בשבב אתם יכולים להיות בטוחים שאיש מלבדכם לא יוכל לבצע קניות באמצעותו, גם אם הכרטיס נגנב או אבד. קחו בחשבון שגם בישראל יותר ויותר בעלי עסקים ורשתות מטמיעים טכנולוגיית EMV שדורשת את הקשת הקוד הסודי.

 

   (צילום: באדיבות מאסטרקארד)
(צילום: באדיבות מאסטרקארד)

מזמינים הטבות של כרטיס האשראי מראש - וחוסכים

לפני שאתם יוצאים לחופשה, מומלץ לבדוק ולהזמין מראש את ההטבות באתר Priceless cities של מאסטרקארד. כמעט בכל אחת מהערים שבהן תבקרו קיימות הטבות אטרקטיביות ייחודיות ובלעדיות בתחום הקולינריה, הבילוי, הבידור והלינה.

 

תשלום ללא מגע - הטכנולוגיה המתקדמת מגיעה לעולם האשראי

במרבית כרטיסי האשראי של מאסטרקארד המונפקים בישראל מופיע בגב הכרטיס הסימון Wi-Fi. כרטיסים אלה מאפשרים תשלום בטכנולוגיית Contactless - תשלום ללא מגע המתבצע באמצעות קירוב כרטיס האשראי למסוף האשראי, במקום בשיטת ה-"גיהוץ" הנהוגה בישראל. שימו לב, הטכנולוגיה עדיין לא קיימת בכל בתי העסק שתבקרו בהם - פשוט חפשו על מסוף האשראי את סימן ה-Wi-Fi כדי לדעת האם "לגהץ" או לקרב את הכרטיס. בשיטה של תשלום ללא מגע, תצטרכו להקיש את הקוד הסודי רק אחרי שעברתם סכום קנייה מסוים, המשתנה ממדינה למדינה.

 

   (צילום: באדיבות מאסטרקארד)
(צילום: באדיבות מאסטרקארד)

מתברר שהשימוש בכרטיסי אשראי בחו"ל משתלם יותר מכל אפשרות אחרת

רבים לא יודעים, אבל מבין כל אפשרויות התשלום בחו"ל, השימוש בכרטיס אשראי הוא המשתלם ביותר, בין השאר בזכות עמלות שקופות ופחות גבוהות מהעבר, האפשרות לבצע ניטור ובקרה פשוטים אחרי כל ההוצאות, והביטחון שבידיעה שניתן לבטל את הכרטיס או עסקאות מסוימות, עם כל חשד לפעילות שאינה תקינה.

 

מחקר שערכה חברת מאסטרקארד העלה שעלות השימוש בכרטיס האשראי בחו"ל זולה יותר מכל אפשרות אחרת להמרת כספים. בארה"ב, לדוגמה, תשלום באמצעות כרטיס האשראי יהיה זול ב-4.7% ביחס למשיכת מט"ח דרך כרטיס האשראי בסניף הבנק בישראל. במשיכת כסף בעמדות הכספומט בארה"ב עצמה, העמלה תהיה גבוהה בכ-6.1%, ואם נמיר את השקל לדולר בדוכני ההמרה בשדות התעופה בארה"ב, העלות תהיה גבוהה בכ-17.1% מהשימוש בכרטיס אשראי בעת הקנייה.

 

גם כשזה מגיע ליורו התמונה דומה: שימוש בכרטיס האשראי בגרמניה לדוגמה, יהיה זול בכ-4.5% מאשר במשיכת מט"ח במזומן בסניף הבנק בישראל. בעמדות משיכת מזומן בכספומט בגרמניה העמלה על משיכת מזומן תהיה גבוהה בכ-3.4% מאשר בשימוש באשראי והמרת הכסף בדוכני ההמרה בשדות התעופה בגרמניה תעלה כ-17.4% יותר (לפני יציאה לחול רצוי להתעדכן בשערי ההמרות ועלויות החלפת הכסף בבנק שבו מתנהל החשבון).

 

היתרון הנוסף של כרטיסי האשראי - הרגלי קנייה יעילים וחסכוניים יותר

מלבד החיסכון הברור בעמלות, לשימוש בכרטיס אשראי יש יתרונות רבים אחרים שמשפיעים, בין השאר, על התנהגות הקניה שלנו, ובאופן עקיף על החיסכון במהלך הטיול עצמו. איך זה עובד?

 

רוצים להיכנס להגרלה של 20 אלף שקלים לשימוש בחופשה הבאה? היכנסו והירשמו>>

 

ביטחון מרבי במהלך חופשה - שקט נפשי שלא יסולא בפז

גניבה הוא אירוע שקורה בכל מקום, גם בארץ וגם בחו"ל. אבל בעוד שבארץ אנחנו לא נוהגים להסתובב עם כמויות מזומן אדירות עלינו בארנק, הרי שבחו"ל, אם בחרנו באפשרות של להוציא את הכסף מראש, ובמיוחד בטיול או חופשה ארוכים, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מסתובבים עם מזומן בשווי של אלפי שקלים בכיס. גניבה של סכום כזה היא משמעותית ויכולה להפוך את הטיול כולו למאתגר ומתסכל במיוחד.

 

כרטיס אשראי, לעומת זאת, ניתן לביטול בקלות בכל שעה ביממה דרך מוקדי החירום, וברוב המקרים חברת האשראי תפצה אתכם על עסקאות שנעשו מרגע הגניבה ואף תעמיד לכם כרטיס אשראי חלופי במהרה.

 

בנוסף, השימוש בכרטיסי אשראי נעשה כל-כך מקובל ביעדים רבים בעולם, גם כאלו שלא חשבתם עד עכשיו שמכבדים כרטיסי אשראי, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהעסקאות שמתבצעות הן לגיטימיות ובטוחות יותר.

 

מעקב חכם ובזמן אמת אחר ההוצאות - כלי לחיסכון משמעותי

אחד מהדברים שגורמים לנו לבזבז יותר, בטח בזמן טיול, הוא חוסר מעקב אחר ההוצאות, משום שיש לנו רק מזומן בארנק ואנחנו לא זוכרים על מה בזבזנו אותו. אמנם אפשר להתחיל לספור מזומנים בסוף כל ערב ולעסוק בחישובים של 'כמה כסף עוד נשאר', אבל למי יש כוח לזה? היום כשאנחנו קונים באשראי והכל ממילא מנוהל דרך האפליקציות במכשיר הסלולרי, קל מאוד לעקוב אחר ההוצאות בכל רגע נתון, להבין איפה אנחנו עומדים וכמה עוד נוכל להוציא בהמשך. אם אתם מסתמכים על מזומן בלבד ונכנסתם למחסור לקראת סוף הטיול, הוצאת מזומן ליומיים האחרונים של טיול בכספומט מקומי יכולה להיות דבר יקר בהרבה משימוש באשראי, בשל עמלות ההמרה גבוהות ועמלת ההוצאה מה-ATM.

 

כשיש לנו כסף מזומן ביד, הנטייה הטבעית שלו היא לעבור לחנויות

ברגע שאנחנו רואים שיש לנו כסף ביד, אנחנו נוטים "לבזבז" אותו על שטויות. הכסף בארנק גורם לנו להיות פחות יעילים כלכלית בתחילת הטיול, לבצע רכישות "על הדרך" כמו קניות של בקבוקי שתיה, מזכרות תיירים ועוד דברים שאנחנו לא באמת צריכים, מה שמוביל אותנו במהלך הטיול למשוך כספים נוספים בכספומט המקומי, עליהם תשלום העמלה הוא גבוה במיוחד.

 

   (צילום: Photo by freestocks.org on Unsplash)
(צילום: Photo by freestocks.org on Unsplash)

הימנעות מסכנה של התנהלות עם כסף מזויף

אחת הרעות החולות של דוכני המרת הכספים היא שלרבים מאיתנו אין את רמת המקצועיות והמומחיות כדי לזהות כסף מזויף. כולנו נתקלנו בסיפורים על ישראלים שנעצרו בחו"ל כי שילמו עם שטרות מזויפים שהתגלגלו לידיהם במהלך הטיול בחו"ל, בין אם אחרי שביצעו רכישות בעסקים מפוקפקים, בהמרת כספים אצל חלפנים מקומיים, או אפילו בתום לב. הסכנה הזו אינה קיימת בעת השימוש בכרטיסי אשראי או ארנקים דיגיטליים, שכן כל העסקאות מאושרות במקום על ידי גורמים מאומתים ואמינים.

 

עסקים ללא מזומן – תופעה הולכת וגוברת בכל העולם

עוד ועוד עסקים ברחבי העולם תולים שלטים בקדמת החנות שבהם כתוב 'Card Only'. יש לכך הרבה סיבות, כאשר המרכזית מבניהן היא בטחון ובטיחות: לא ניתן לשדוד חנויות כאלה כיוון שהן אינן מחזיקות מזומן. בנוסף, העובדים עצמם לא מתפתים לגנוב כסף מזומן מהקופה. ובשורה התחתונה, לכסף יש מחיר: ספירה, שמירה ואחסון, הובלה, עמלות בנקים על הפקדות ועוד.

 

   (צילום: Photo by Blake Wisz on Unsplash)
(צילום: Photo by Blake Wisz on Unsplash)

לא נמאס לכם למלא את הצנצנת עם מטבעות מיותרים בכל חזרה מחו"ל?

בכל פעם שאנחנו חוזרים מחול עם מטבעות של מדינות שונות, אנחנו ממלאים צנצנת זכוכית בבית ללא שום ערך אמיתי. בנוסף, לעיתים רבות אנחנו מוצאים את עצמנו בסוף הטיול עם כמה שטרות ומטבעות של ארץ זרה ללא שימוש - המתכון שיוביל אותנו לקניות לא מתוכננות של דברים שאנחנו לא באמת צריכים, בכסף שאין לנו לבזבז. כמה פעמים כבר יצא לכם לשוטט בדיוטי פרי ולקנות שוקולדים או דובי על סוכריה שלא באמת תכננתם לקנות, רק כדי "לחסל" את הכסף שאצלכם בארנק? 

 

   (צילום: Photo by Josh Appel on Unsplash)
(צילום: Photo by Josh Appel on Unsplash)

בסופו של דבר, אחרי שתחזרו ותרצו להיזכר ולהבין איפה השקעתם את הכסף, או במילים אחרות – 'לאן נעלם כל הכסף?' תוכלו להיעזר בפירוט האשראי באפליקציה או באתר ולוודא שלא שכחתם, איבדתם כסף או שילמתם בחיוב כפול או חריג באחד מבתי העסק.

 

זה הזמן לסדר לעצמכם 20 אלף שקלים לחופשה הבאה, עם 'קיץ Priceless' של מאסטרקארד

אם אתם רוצים לזכות ב-20 אלף שקלים לחופשה הבאה שלכם, הירשמו לפעילות 'קיץ Priceless' עם מאסטרקארד, הנערכת גם השנה. בשביל להיכנס להגרלה, הירשמו בטופס הקצרצר המצורף ממש כאן, לקראת החופשה הקרובה.

 

נרשמתם? מזל טוב! כל מה שצריך לעשות הוא להשתמש בכרטיס המאסטרקארד שלכם בחו"ל, ולהיכנס להגרלה של 20 אלף שקלים.

 

שתהיה לכם חופשה Priceless.

 

נרשמים ל'קיץ Priceless' של מאסטרקארד ונכנסים להגרלה של 20 אלף שקלים לחופשה הבאה. לרישום מהיר ופשוט היכנסו >>>

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים