שתף קטע נבחר

נתניהו: ליברמן, לפיד וגורמים בימין מתכננים קומבינה

במפגש עם חברי ליכוד התייחס רה"מ ל"עצומת האחדות" שנחשפה ב-ynet ואמר: "ההפתעות נחשפו. ללפיד, ליברמן ועוד כמה יש קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני. הם רוצים לממש את האמביציה שלהם להיות ראשי ממשלה. לא ניתן לקומבינה הזו לעמוד"

בנימין נתניהו (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו. "איזו צביעות. הדמוקרטיה האמיתית היחידה - בליכוד"(צילום: גיל יוחנן)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס ל"עצומת האחדות" שנחשפה ב-ynet ועליה חתמו כל חברי רשימת הליכוד מהמקום השני ועד ה-40 - וטוען כי מתנגדיו "מתכננים קומבינה". "הם רוצים להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן", אמר נתניהו.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

במפגש עם חברי ליכוד באילת תקף נתניהו ואמר: "יאיר לפיד מסביר לנו ש'הליכוד זה צפון קוריאה'. עכשיו תנו לי לשאול אתכם, בליכוד יש פריימריז? יש. בצפון קוריאה יש פריימריז? אין. איפה עוד אין? ביש עתיד יש פריימריז? אולי בישראל ביתנו יש פריימריז? מה עם המפלגות האחרות? אתם יודעים כבר את התשובה. הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית היחידה. כל הרשימה שלנו, כולל ראש הרשימה, נבחרים. על ידי מי? על ידיכם".

 

 

רה
נתניהו בישיבת ממשלה באילת

"אתם בוחרים, ואתם חופשיים גם לבחור וגם לדבר וגם להעיר וגם לבקר", אמר נתניהו לחברי הליכוד. "שם, אצל הדמוקרטור לפיד, אם עדי קול - חברת כנסת - מעזה להגיד משהו - טק, זורקים אותה. חיים ילין, שהובא כנציג עוטף עזה, זרקו אותו. אצל ליברמן? טוב נו, בכלל, אתם מכירים את זה. בדיחה. אלה מדברים על דמוקרטיה? הם צבועים. טוב שהם לא באים לאילת, כי  כל גוש החמאה היה נשטף למטה. איזו צביעות. הדמוקרטיה האמיתית היחידה היא בליכוד ואצלם יש דיקטטורה".

 

לפי נתניהו, "בנוסף לצביעות הם רוצים באמת להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן. מה התוכנית? הם רוצים לממש את האמביציה שלהם להיות ראשי ממשלה, אבל יש להם בעיה כי הציבור בוחר בליכוד. ויש בחירה דמוקרטית, שרוב מכריע בציבור רצה ממשלת ליכוד בהנהגתי".

 

ראש הממשלה אמר כי "הוליכו שולל את הבוחרים, זורקים את הבחירה של הבוחרים לפח והיום רוצים לעשות את זה עוד פעם. אנחנו נלך לבחירות עם הרשימה שבחרנו, שאתם בחרתם, באופן דמוקרטי במפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל. הולכים לבחירות, וירמו את הבוחר. יעשו אחר כך קומבינה, זו התוכנית שלהם. לא ניתן לקומבינה הזאת לעמוד ולא ניתן לדיקטטורה הזו לעמוד. אני מוכרח להגיד שאני מתפלא. בדרך כלל שומרים את ההפתעות להמשך, אבל הן נחשפו. זו הבחירה האמיתית והיא זו: מי אתם רוצים שיהיה ראש הממשלה הבא? בני גנץ ולפיד? אולי יעשו איזה רוטציה עם ליברמן? או הליכוד בראשותי".

 

יאיר לפיד הגיב לדבריו של נתניהו על "קומבינה" שלו עם ליברמן ומסר כי "זה שאתה פראנויד זה לא אומר שאנחנו לא רודפים אחריך".

 

על "עצומת האחדות" חתם גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ששמו עלה אתמול בדברים שאמר יו"ר ישראל ביתנו ליברמן בתוכנית "פגוש את העיתונות" כמועמד אפשרי להחלפתו של נתניהו. גורמים בליכוד שהעדיפו להישאר בעילום שם כינו את היוזמה של סביבת נתניהו "מהלך הזוי" ו"דיקטטורה", וציינו כי מדובר ב"פולחן אישיות שלא היה כמוהו מאז שנוסדה המפלגה".

 

הח"כים התבקשו לחתום על הצהרה שבה נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים