שתף קטע נבחר

גנץ בביקורת מרומזת על לפיד: "לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו"

יו"ר כחול לבן התייחס במרומז לסרטון שפרסם לפיד ובו לעג למערכת היחסים בין ראש הממשלה לחרדים: "עלינו להרבות באהבת חינם. עוצמת החברה בישראל טמונה באחדותה על כל חלקיה - חילונים כדתיים, יהודים ושאינם יהודים, שמאל וימין""

יו"ר כחול-לבן בני גנץ פרסם אחר הצהריים (ב') הבהרה ובה מתח ביקורת מרומזת על מספר 2 ברשימתו יאיר לפיד – בעקבות הסרטון השנוי במחלוקת שפרסמה מפלגת "יש עתיד" שלא במסגרת הקמפיין הרשמי של כחול-לבן ובו מוצגת בלעג מערכת היחסים בין נתניהו לחרדים.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
גנץ ולפיד(צילום: עמית שאבי)

גנץ פרסם בחשבון הטוויטר שלו הודעה מבלי להזכיר את הסרטון של לפיד, וכתב: "בימים אלה, בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם, אנו צריכים לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו, ולהרבות באהבת חינם. עוצמתה של החברה בישראל טמונה באחדותה על כל חלקיה - חילונים כדתיים, יהודים ושאינם יהודים, שמאל וימין. זו הדרך הראויה למנהיגות ישראלית בעת הזו. מנהיגות ששמה את ישראל לפני הכול".

 

 

דבריו של גנץ הגיעו לאחר שהחרדים דרשו ממנו בתקיפות להתנער ולגנות את יאיר לפיד בעקבות הסרטון שפרסם. גנץ עצמו מנהל בשבועות האחרונים שיח שקט והדוק עם הציבור החרדי ובין היתר ביקר כבר פעמיים בישיבות בבני ברק ונפגש עם נציגי הציבור החרדי.

 

 

 

גורמים בכחול-לבן סיפרו, כי הסרטון של לפיד הביך את גנץ שנמנע מביקורת חריפה על החרדים, מתוך רצון לשתף איתם פעולה לאחר הבחירות אם יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה. למעשה, גנץ מצא את עצמו בין שותפו הפוליטי לפיד לבין החרדים. גנץ עצמו העדיף להגיב באופן כללי מבלי להזכיר את לפיד או את הסרטון המדובר וקרא "לאמץ שיח של אהבת חינם".

 

 
יאיר לפיד בביקור בגיוס לוחמות חי
סרטון מעורר מחלוקת. לפיד(צילום: מוטי קמחי)
 

הסרטון שפרסם לפיד מתח ביקורת חריפה על "הצהרת הנאמנות" של נתניהו ותיאר שיח של החרדים ומפלגות הימין אשר סוחטים את נתניהו תמורת תמיכתם בו. יו"ר ש"ס אריה דרעי כותב בקבוצה: "רוצים שאני אחתום? תביאו טריליון שקל לישיבות". ואילו יעקב ליצמן עונה: "אני רוצה את כל הכסף שיש לישראל". החרדים זעמו על הסרטון וכינו אותו "אנטישמי".

 

סגן שר הבריאות ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן מתח ביקורת חריפה על הסרטון: "קמפיין השנאה וההסתה של יאיר לפיד מהווה שיא חדש של אנטישמיות. מדובר בחציית קו אדום המזכירה תקופות אפלות שבהן הוצגו יהודים כרודפי בצע והואשמו בהשתלטות על הקופה הציבורית.

 

"כשניערתי את בגדיי מעל דוכן הכנסת אחרי שלפיד נגע בי, היו שאמרו לי שזה מוגזם. היום כולם מבינים שלפיד נותר אותו לפיד, שכל עיסוקו בהפצת רעל של שנאה ושטנה בין האוכלוסיות והמגזרים."

 

לפיד תקף בחריפות את ליצמן, ואמר כי מדובר בסרטון הומוריסטי המציג את נתניהו כ"מנהיג נסחט", כלשונו. "אני לא מוכן לקבל הטפות מוסר על אנטישמיות מאדון ליצמן שמגן על פדופילים", אמר לפיד ל"כאן רשת ב'".

 

"אני גם לא מתרשם מזה שהם מתחילים לצרוח 'שנאה', 'שנאה' בכל פעם שלמישהו יש עליהם מילת ביקורת. יש אנטישמיות אמיתית בעולם. יורים ביהודים בבתי כנסת. יש אזורים באירופה שבהם יהודים לא יכולים להסתובב עם כיפה על הראש. זאת אנטישמיות.

 

"סרטוני בחירות מצחיקים שמדברים על זה שביבי מוכן למכור את הכול תמורת החסינות שלו, זו לא אנטישמיות. אנחנו נמשיך להילחם על ישראל כמדינה יהודית, דמוקרטית, חופשית וליברלית".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גנץ ולפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים