שתף קטע נבחר

עם אוזניות, ועד חמישה בקהל: פסטיבל ההצגות לילדים על הספקטרום האוטיסטי

פסטיבל מקומות שמורים שיתפרש על פני שלושה ימים יכלול הצגות שעברו התאמה במיוחד לילדים אוטיסטים. גולת הכותרת: הצגה שנכתבה מראש לילדים על הספקטרום, עם יחס אישי וקהל מצומצם

לראשונה תעלה בישראל הצגה שנכתבה מראש עבור ילדים על הספקטרום האוטיסטי. ההצגה, "מטריית החלומות", מיועדת לקהל של חמישה ילדים בלבד, ותעלה במסגרת פסטיבל מקומות שמורים 2019, שיתקיים ב-25-27 באוגוסט בסינמטק תל אביב.

 

מתוך
מתוך ההצגה "אה או"(צילום: כפיר בולוטין)

 

"מטריית החלומות", שיצרה האמנית עלינא אשבל, מספרת את סיפורה של המטרייה הניידת, המגיעה בקלות ממקום למקום, נפתחת לצד ומעל הילדים. המופע מתרחש כאירוע פרטי ומגן, והשחקנית יוצרת קשר אישי עם הילד או הילדה, דרך עולם מיניאטורי הנפרש מתוך מטרייה.

"מקומות שמורים", פרי עמלן של היזמית החברתית אור אלתרמן ברנע ויוצרת התיאטרון שרון גבריאלוב, נערך זו הפעם השנייה, ומציג הצגות ואירועי תרבות המותאמים כולם לילדים על הספקטרום האוטיסטי, ובעלי שונויות נוירולוגיות אחרות.

 

מתוך
מתוך "מטריית החלומות"(צילום: כפיר בולוטין)

 

השנה יקחו חלק בפסטיבל תיאטרון הקרון, תיאטרון אלמינא, קבוצת DAVAI ירדן בר כוכבא, דידי שחר ואמנים נוספים. מלבד "מטריית החלומות", שכאמור נכתבה במיוחד לילדים על הספקטרום, יעלו במהלך הפסטיבל עוד שלוש הצגות מותאמות לילדים אוטיסטים, הצגה חושית, מופע מוזיקלי, הקרנה מונגשת של הסרט "פליימוביל" ופעילויות משפחתיות נוספות.

 

במהלך הפסטיבל, שנערך בשיתוף המרכז לטיפול וחקר באוטיזם, צוות מתנדבים ילווה את המשפחות והילדים, יהיה איזור שקט להירגעות, יחולקו אמצעי עזר כמו אוזניות אטומות לרעש, ובאתר הפסטיבל יהיה ניתן להדפיס דפי הכנה לכל מופע.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כפיר בולוטין
"מטריית החלומות"
צילום: כפיר בולוטין
לאתר ההטבות
מומלצים