שתף קטע נבחר

כרטיסים להופעות תמורת ביטול דו"חות: חשד לשוחד בירושלים

בכיר בחברה עירונית בבירה והעוזרת שלו חשודים שבמשך שבע שנים העניקו אלפי כרטיסים לאירועים והופעות תמורת קידום אינטרסים אישיים, בהם ביטול דו"חות חניה. הבכיר חשוד שפעל גם לקידום הרס מבנה לשימור ובניית בניין במקומו. הם נעצרו עם בכיר בעירייה. החקירה החלה בעקבות בדיקת מבקר המדינה

 

 

שבע שנים של שחיתות: בכיר בחברה עירונית בירושלים והעוזרת האישית שלו חשודים כי העניקו במשך שנים אלפי כרטיסים לאירועים ולהופעות תמורת ביטול דו"חות חניה. הם נעצרו ביחד עם בכיר בעיריית ירושלים, שדרכו על פי החשד סיפקו את הכרטיסים. לפי החשד חולקו כרטיסים לעובדי עירייה באמצעותם של שלושת העצורים, בין היתר לירידי "חוצות היוצר", שבהם השתתפו בעבר אמנים מובילים כמשה פרץ ואייל גולן.

 

במשטרה חשפו הבוקר (יום ג') כי הם מנהלים כבר כמה חודשים חקירה סמויה שעניינה חשיפת שחיתות בקרב עובדים בעיריית ירושלים וחברה עירונית של עיריית ירושלים. לפי החשד, אותם עובדים קיבלו ונתנו שוחד במשך שבע שנים תמורת קידום אינטרסים אישיים. שלושת החשודים נעצרו הבוקר, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי.

 

הארכת מעצר בכיר בחברה עירונית בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
אחד החשודים(צילום: יואב דודקביץ')

הארכת מעצר עוזרת של בכיר בחברה עירונית בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
אחת החשודות(צילום: יואב דודקביץ')

הארכת מעצר בכיר בחברה עירונית בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
החשוד מהחברה העירונית בירושלים(צילום: יואב דודקביץ')

בניין עיריית ירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)
עיריית ירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)

תחילת הפרשה בבדיקה של החטיבה לביקורת השלטון המקומי במשרד מבקר המדינה. לאחר שעלה חשד לפלילים החומרים הועברו ליועץ המשפטי לממשלה ומשם לחקירת המשטרה, ולפיכך הדו"ח לא פורסם. לפי הודעת המשטרה, החקירה הסמויה התנהלה במשך עשרה עשרה חודשים, בעקבות מידע שהתקבל בחשד לאי סדרים, קבלת ומתן שוחד והפרת אמונים על ידי בכיר בחברה עירונית הפועלת מטעמה של עיריית ירושלים, העוזרת האישית שלו ואדם נוסף הנושא משרה בכירה בעירייה.

 

מהחקירה עלה כי הבכיר בחברה העירונית והעוזרת האישית שלו "סיפקו בחינם" לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעות הבכיר בעיריית ירושלים. זאת, על פי החשד, במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים, בהם ביטולם של דו"חות חניה למקורביו. בנוסף עלה חשד כי הבכיר בחברה העירונית פעל בדרך זו גם לקבלת היתרים להריסתו של מבנה בדרום העיר המוגדר כמבנה לשימור ונמצא בחזקתה של אשתו, ולבנייתו של בניין דירות במקומו.

 

לאחר איסוף חומר הראיות וחיזוק החשדות נגד שלושת חשודים המרכזיים, נעצרו בבתיהם השלושה, תושבי ירושלים והסביבה. הם נחקרים במחלק ההונאה של המשטרה בגין עבירות מרמה, הפרת אמונים ושוחד, ובשעות הצהריים הם יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.   

עו
עו"ד עדי כרמלי ועו"ד יהודה שושן(צילום: עמית שעל)

עו"ד יהודה שושן המייצג את הבכיר בחברה העירונית, מסר בתגובה: "מדובר בדמות מוכרת ומוערכת בעיר ירושלים, דמות שקיבלה את פרס מנהל היובל. מבקר המדינה כבר בדק את הנושאים הנחקרים כעת ולא מצא פגמים מהותיים. זהו מחזור טענות שאין בהם שבב של עבירה פלילית".

 

עו"ד עדי כרמלי, המייצג את העוזרת האישית, מסר בתגובה: "לא ברור מדוע אצה למשטרה הדרך ובטרם מסרה מרשתי את גרסתה כבר דאגה לפרסום החשדות נגדה. גרסתה הסדורה, ולפיה לא דבק רבב במעשיה והחשד כלפיה מוכחש ויופרך, תימסר לחוקרים ולבית המשפט".

 

עו"ד ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות', שמייצג את עובד העירייה, אמר: "מרשי מכחיש את החשדות נגדו ומשתף פעולה בחקירה. העובדה שהצלחנו לשכנע את בית המשפט למנוע את פרסום שמו של מרשי, למרות ההתנגדות העזה של כלי התקשורת והמשטרה, מלמדת כי החשדות כלפיו נופחו וכי חפותו תוכח בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עיריית ירושלים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים