שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: "למה אני רוצה יותר סקס ממנו?"

  "פעם הוא יזם הרבה ורצה לשכב איתי, אבל היום הוא לא יוזם בכלל. אני מרגישה שהוא זורם רק כשאני מתלוננת. אני אוהבת אותו אבל לא יודעת מה לעשות כדי להעלות לו את החשק". שאלות מחדר הטיפולים של היועצת המינית שלי ורוד

  (תסריט: שלי ורוד ולורי שטטמאור, הפקה: מיכאלה חזני, צילום: חגי דקל, עריכת וידאו: בן שכטר)

   

  אנחנו יוצאים שנה וחצי והגענו למקום שאני רוצה הרבה יותר סקס ממנו. פעם הוא יזם הרבה ורצה לשכב איתי, אבל היום הוא לא יוזם בכלל. אני מרגישה שהוא זורם רק כשאני מתלוננת. אני אוהבת אותו אבל לא יודעת מה לעשות כדי להעלות לו את החשק.

   

  התשובה של שלי ורוד

  היום נתמקד בירידה בחשק המיני, שהיא אחת הסיבות היותר נפוצות שבגללן זוגות מגיעים לייעוץ מיני. באופן כללי, קשה לומר מהו המדד הנכון כשזה מגיע לחשק מיני, כי זה משתנה מאדם לאדם ומזוגיות לזוגיות. מה שאנחנו כן יודעים הוא שזה לא עניין מגדרי. מחקרים מראים שגם גברים וגם נשים יכולים לסבול מירידה בחשק המיני, והיא בדרך כלל תתחיל אחרי שכבר תהיו זמן מה ביחד.

   

  עוד בנושא:

  צפו: "הוא כל הזמן בודק אם גמרתי"

  מסופקים מהסקס? חכו יום ויעבור לכם

   

  המיניות שלנו מורכבת הרבה מעבר למה שקורה לנו במיטה. היא מושפעת ממה שקורה לנו בחיי היום-יום, עם דגש על מה שקורה לנו בזוגיות, בעיקר בתקופה האחרונה. ידוע למשל שירידה בטסטוסטרון, אותו הורמון מין זכרי, יכולה להסביר חוסר חשק מיני אצל גברים בעיקר בגילאים המבוגרים יותר. אבל גם לא מעט מצבים נפשיים או תרופות שאנחנו אולי צורכים יכולים להשפיע על הזקפה, השפיכה ועל החשק המיני של הגבר.

  שלי ורוד (צילום: מתוך הווידאו)
  שלי ורוד(צילום: מתוך הווידאו)
   

  אבל אלו הן סיבות רפואיות. מבחינה פסיכולוגית יכולות להיות סיבות נוספות - חוקרים שבחנו 5,200 גברים סטרייטים בגילאי 19 ועד 75, משלוש מדינות: קרואטיה, פורטוגל ונורבגיה, מצאו שהסיבות שבגללן מרבית הגברים חווים ירידה בחשק המיני הן: עייפות, מתח בעבודה ותקשורת לקויה במערכות היחסים שלהם. הממצאים בהחלט מראים כי החשק המיני של הגבר מורכב ממש כמו החשק המיני של האישה. אבל מה שרובינו לא יודעים זה עד כמה לנו, כבני זוג, יש תפקיד בשמירה על חשק נמוך אצל הגבר (או האישה, כי כפי שאמרתי – לא נמצאו הבדלים מגדריים במקום הזה). לצערי, רבים מאיתנו נוטים להתנער מאחריות כאשר לצד השני יורד החשק, ואז אנחנו חושבים שיש לו או לה בעיה. זה בהחלט מובן, כי לרוב אנחנו לא מודעים שהרבה פעמים הבעיה היא תוצר של דינמיקה זוגית שיוצרת או משמרת את המצב הקיים.

    

  למשל, אם אני מבקרת אותו במיטה או מביעה חוסר שביעות רצון, אני עלולה להוביל אותו למקום שהוא לא ירצה ליזום יותר. הצעתי היא שתשאלו את עצמכן - האם הערתי לו על הביצועים לאחרונה? או שאולי גרמתי לו להרגיש פחות גברי בזוגיות או שאולי אמרתי לו שהוא לא בן זוג מספיק טוב אליי? דוגמאות אלו בהחלט ממחישות עד כמה אנו יכולים לגרום לצד השני להרגיש בעל ערך עצמי נמוך, וכתוצאה מכך לגרום לו לחוסר רצון להיכנס איתנו למיטה.

   

  אז מה עושים? נתחיל בלהוריד את המיקוד או הלחץ מהסקס. זה אומר לדרוש פחות סקס, בכדי לאפשר לו להרגיש שמיניות וסקס נעשים כשבא לנו וכשכיף לנו. ממשיכים בחיזוק הזוגיות והתקשורת מהמקום החיובי, כלומר מחמאות אבל אותנטיות. אתם יודעים, כאלו שיזכירו לנו למה התאהבנו בבן הזוג שלנו. אבל חשוב שהן יגיעו ממקום אמתי. כלומר, ברגע שאתם מרגישים את זה פשוט לומר להם בקול רם! ולסיום, גם את מה שאתם אוהבים במהלך הסקס אפשר להדגיש לאחר שזה קורה או יום אחרי, בהודעה סקסית למשל. 

   

  בהצלחה!

   

  שלי ורוד היא מייעצת מינית וזוגית

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך הווידאו
  שלי ורוד
  צילום: מתוך הווידאו
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים