שתף קטע נבחר

"ולדימיר מנתניה" לא נעלב מעמיר פרץ: "גם נתניהו לא זוכר שמות משפחה"

יו"ר העבודה שכח במהלך ריאיון את שם משפחת נציג יוצאי ברית המועצות, שמוצב במקום ה-25 ברשימה לכנסת. האיש, ולדימיר סברדלוב, לא נפגע: "הוא שמר על פרטיותי, תראה לי אחד שיודע את שם המשפחה של משה רבנו"

 

 

ראש המפלגה נקלע למבוכה כששכח את שם משפחתו של נציג מגזר יוצאי ברית המועצות לשעבר ("ולדימיר מנתניה") ברשימה לכנסת, אך האיש לא נעלב: ולדימיר סברדלוב (62) מנתניה הוא פעיל ותיק של מפלגת העבודה, תומך של היו"ר עמיר פרץ ושובץ במקום ה-25 ברשימה לכנסת ה-22. סברדלוב הוזכר אתמול (ג') בריאיון שהעניק היו"ר פרץ לתחנת הרדיו "כאן רק"ע", אבל שם המשפחה שלו פרח מזיכרונו של פרץ.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

כשיו"ר העבודה נשאל מה שמו של נציג העולים במפלגתו, הוא השיב: "אני לא רוצה לטעות במינוחים של שם המשפחה, אבל הוא אצלנו מוכר כוולדימיר מנתניה, פעיל מאוד בחברות כוח אדם, נלחם נגד העסקת חברות כוח אדם, הוא הקים ממש תנועה יפה שדואגת לזכויות של העובדים מעולי ברית המועצות". למרות המבוכה בשידור החי, אמר גורם במפלגת העבודה: "אנחנו באמת קוראים לו ולדימיר מנתניה".

עמיר פרץ  וולדימיר סברדלוב, מפלגת העבודה ()
"לא צריך את כל הפרסום הזה". סברדלוב לצדו של פרץ

סברדלוב עלה לישראל מאוקראינה בשנת 1999 והוא מהנדס מכונות במקצועו. במשך שנים ארוכות עבד כמאבטח והיה פעיל למען זכויות עובדים. ב-2003 הוא הצטרף לשדולה שהוקמה בכנסת למען מאבטחים, קב"טים ושומרים ואפילו הגיש הצעות חוק למען זכויותיהם.

 

בשיחה עם ynet ציין כאמור סברדלוב כי הוא כלל לא נפגע מההתייחסות כלפיו: "אם תשאל את ראש הממשלה נתניהו, אתה חושב שהוא זוכר את שמות המשפחה של 50 המועמדים ברשימת הליכוד?". סברדלוב הוסיף: "עמיר דווקא שמר על הפרטיות שלי וזה בסדר גמור, לא הייתי צריך את כל הפרסום הזה. אני חבר ותיק במפלגת העבודה, כבר ב-2001 הצטרפתי למפלגת העבודה. אנחנו שותפים לדרך שנים רבות ובפריימריז האחרונים תמכתי בעמיר פרץ".

 

הוא ציין עוד כי יו"ר העבודה החליט להציב אותו ברשימת המפלגה לכנסת אף על פי שלא התמודד בפריימריז האחרונים לרשימה, כדי לתקן את חוסר הייצוג לעולים ממדינות ברית המועצות לשעבר.

 

"עמיר דווקא עשה תיקון כדי שיהיה ייצוג לעולים", סיפר סברדלוב. "ברשימה הקודמת בכלל לא היה ייצוג לעולים. בגלל עמיר אני ברשימה".

 

 - מה הרגשת כשהוא קרא לך "ולדימיר מנתניה"?

"אני אחד מעמך ישראל וזה בסדר גמור. תראה לי אחד שיודע מה שם משפחתו של משה רבנו. אז מבחינתי זה בסדר שאני ולדימיר מנתניה. מה זה כל כך חשוב?".


פורסם לראשונה 06/08/2019 22:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים