שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המפגש המרגש בין אנשי משמר הכנסת לילד שהצילו

  לפני שלוש שנים, כשהיה תינוק, הצילו מאבטחי משמר הכנסת את חייו של ג'וד קאוושמה ממזרח ירושלים. השבוע הגיע הילד עם הוריו למשכן והודה בהתרגשות למצילים

  כנסת משמר הכנסת ג'וד קאוושמה ירושלים (צילום: אסתר עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
  ג'וד קאוושמה נפגש עם אנשי משמר הכנסת שהצילו אותו(צילום: אסתר עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

  זה קרה לפני כשלוש שנים: מאבטחי משכן הכנסת הצילו את חייו של התינוק ג'וד קאוושמה מבית חנינא שבמזרח ירושלים. השבוע, כשהוא כבר בן שלוש, הגיעו ההורים ובנם למשכן הכנסת והודו להם.

   

  "ג'וד, הבכור שלי, ינק ופתאום התחיל להיחנק", שחזר אביו סאמר את האירוע. "נסענו מיד לבית החולים". בכביש בגין נקלע רכבם לפקק שממנו לא ניתן היה להיחלץ. "הוצאתי את הראש וצעקתי 'הילד נחנק'", סיפר.

   

  למזלו, רכב ובו חמישה ממאבטחי כוח "עוז" של משמר הכנסת – ולדי סבילוב, סרגיי ריסין, גילי כהן, עומר טויטו ותומר וקנין, שהיו בסמוך – שמעו את זעקותיו. הם העניקו לתינוק עזרה ראשונה, פילסו את הדרך באמצעות הסירנה שברכבם, ובעזרתם הגיעו האב ובנו למרכז טרם.

   

  "נתקענו בפקק בכביש בגין, ראינו רכב בשולי הכביש ושמענו צעקות 'הילד לא נושם'", סיפרו הארבעה. "ירדנו מיד לסייע. התינוק היה חיוור ועשינו לו החייאה. הרופא במרכז טרם אמר שאם היינו מאחרים בחמש דקות הילד לא היה שורד".

   

  ג'וד חזר לחיים, והיום, מספר אביו, הוא מטייל, משחק וצוחק. "סיפרתי לילד על המקרה והצעתי לו שנביא פרחים לאנשים שהצילו אותו", מספר האב.

   

  בתיאום עם קצין הכנסת יוסי גריף הגיעו האב והוריו למשכן והפתיעו את המצילים. "קראו לנו לישיבה, ופתאום אנחנו רואים את הילד. הופתענו מאוד. מדי פעם אנחנו נזכרים באירוע הזה, אבל לא חשבנו שנפגוש את הילד שוב. האבא ממש השקיע מאמץ כדי למצוא אותנו, זה מחמם את הלב".

   

  האב אמר להם: "אין מילים לתאר עד כמה אני אסיר תודה". זו איננה ההרפתקה הראשונה שלו בכביש בגין. "אשתי קיבלה צירים חזקים עם הבת השנייה שלנו, נסענו לבית החולים ונתקענו בפקק. פתאום הלידה התחילה. מכיוון שאני קצב אני לא פוחד מדם. עצרתי בצד, יילדתי את אשתי, הוצאתי את הילדה, הנחתי אותה על הבטן של אשתי והמשכתי בנסיעה. רק בבית החולים נתנו לי לחתוך את חבל הטבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסתר עדינה ולמן, דוברות הכנסת
  ג'וד קאוושמה נפגש עם אנשי משמר הכנסת שהצילו אותו
  צילום: אסתר עדינה ולמן, דוברות הכנסת
  מומלצים