שתף קטע נבחר

הסדר טיעון: אביה של עדי ביטי הורשע במעשים מגונים בנערות

במסגרת ההסדר, עבירות האיומים שהופיעו בכתב האישום המקורי נמחקו ומספר המתלוננות ירד מ-9 ל-7. הפרקליטות תבקש מאסר בפועל

 

 

 

רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, הודה והורשע בביצוע מעשים מגונים בנערות שחלקן מתחת לגיל 14, וכן בהטרדות מיניות. זאת, במסגרת הסדר טיעון בין ביטי לבין הפרקליטות בנוגע לכתב האישום שהוגש נגדו לפני כשנה וחצי. העונש של ביטי טרם נקבע, והפרקליטות הודיעה כי תדרוש מאסר בפועל.

רונן ביטי, אביה של כוכבת ילדים עדי ביטי בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
רונן ביטי, היום בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)

על פי כתב האישום המתוקן והמקובל על שני הצדדים, נותרו כאמור כנגד ביטי האישומים על מעשים מגונים והטרדות מיניות. בתוך כך, עבירות האיומים שהיו בכתב האישום המקורי יישארו בחוץ. כמו כן, בכתב האישום המתוקן ירדו מספר המתלוננות מתשע לשבע. ביטי הודה במהלך הדיון באישומים.

 

הצדדים הגיעו להסדר הטיעון שהוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה, לאחר לא פחות מחמש פגישות גישור בחודשים האחרונים. אתמול, היה נדמה כי הסדר הטיעון כבר הושג, אלא שאז עורכי דינו של ביטי טענו כי ישנם עוד דברים שיש לשנות.

 

הבוקר (ד׳) עם פתיחת הדיון בעניינו, אמר עו"ד אבי חימי, פרקליטו של ביטי: "אתמול בשעה שלוש קיבלנו את הנוסח הסופי של כתב האישום. יש כמה תיקונים קטנים ומינורים המבוססים על חומר הראיות". נציגת הפרקליטות ענתה לדברים אלו ואמרה שזה לא ייתכן. "אנחנו אחרי חמישה גישורים, גם אם יש תיקוני הגהה אני לא משנה", אמרה.

רונן ביטי (צילום: רועי רובינשטיין)
רונן ביטי בביהמ"ש. ארכיון (צילום: רועי רובינשטיין)

השופט, מיכאל קרשן, הציע לעורכי דינו של ביטי, אבי חימי ורותם טובול, לשבת כמה דקות עם נציגת הפרקליטות בכדי להבין אם יש או אין הסדר. כאמור משחזרו הצדדים לבית המשפט הם הציגו בפני השופט קרשן את הסדר הטיעון.

 

מה שנותר מחוץ להסדר הינו העונש שייקבע לביטי. הצדדים הסכימו שהנאשם ישלחו לתסקיר בשירותי המבחן לגבי הערכת מסוכנותו. הפרקליטות עומדת על כך שבשלב הטיעונים לעונש היא תדרוש שהוא יישלח למאסר בפועל ומאסר על תנאי. עו״ד אבי חימי, המייצג את ביטי אמר בסיום הדיון: "אני מציע לכולם לשמור על כבוד כולם ולנהל את התהליך באולם בית המשפט ולא במסדרונותיו״. 

 

שיחות בעלות תוכן מיני בטלגרם

בכתב האישום המקורי שהוגש נגד ביטי צוין כי הוא הקים ב-2014 קבוצת וואטסאפ בשם "ביטי אימפריה", שבה היו חברות כ-70 קטינות שמעריצות את בתו. בין היתר הוא פנה לקטינות בצ'אט הפרטי וניסה לשכנען להוריד את אפליקציית הטלגרם, תוך שהוא מסביר כי מדובר באפליקציה "בטוחה" שבה ניתן לשוחח שיחות סודיות שלא ניתן להעתיקן או להעבירן, וכי ההודעות נמחקות מיד בסמוך לכתיבתן.

 

ביטי, כך נטען, נהג לנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות, ובין היתר נהג לשאול אותן האם קיימו יחסי מין. כמו כן, הוא ביקש מחלקן להקליט הודעה קולית שבה הן נשמעות גונחות, שלח לחלקן תמונות וצילומי וידאו שלו מבצע מעשים מיניים בעצמו, והציע לחלקן לבצע בעצמן מעשים מיניים.

 

לפי כתב האישום המקורי, פנה ביטי לאחת הנערות החברות בקבוצה, ביקש ממנה לעבור לאפליקציית טלגרם ושם כתב לה: "זה יהיה מגניב אם אשלח לך את איבר המין שלי בלייב ואני חרמן". האב אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים וכן שלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים כאלה בין שני קטינים בכיתת לימודים.

 

קבוצת וואטסאפ אחרת שהקים ביטי נקראה "רמלה הזאת כוסית שכזאת". בקבוצה זו הציע ביטי, לפי כתב האישום, לאחת הנערות לצלם את ישבנה כשהוא חשוף לאחר ששלח סרטון של בחורה עם ישבן חשוף ועליו נצנצים. ביטי מואשם כי ביקש מהנערה לשלוח לו סרטון בחזרה עם ישבנה החשוף כדי להכריע אם ישבנה יפה כמו הישבן בסרטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
רונן ביטי בביהמ"ש
צילום: יאיר שגיא
מומלצים