שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכת עכברים וחולדות במעונות האוניברסיטה העברית: "אלה תת-תנאים"

  סטודנטים ממעונות רזניק וצווייג טוענים שמקור התופעה בהזנחה של המבנים הישנים. "כל פעם שולחים מדביר והעכברים חוזרים. העדפתי לחזור הביתה", סיפרה סטודנטית. האוניברסיטה: זה נגרם מעבודות הרכבת הקלה

   מכת עכברים ()
  חולדות במעונות האוניברסיטה העברית, השבוע

  סטודנטים המתגוררים במעונות האוניברסיטה העברית התלוננו בימים האחרונים על מכת עכברים וחולדות - והזנחה במקום. עיקר התלונות הגיעו מאלה המתגוררים במעונות רזניק (מאירסדורף) שבקמפוס הר הצופים וממעונות צווייג בקמפוס גבעת רם – הנחשבים לוותיקים לעומת קומפלקסים אחרים של מעונות סטודנטים. מתמונות שצולמו היום במעונות רזניק נראית קבוצה גדולה של חולדות באחד מארונות המטבח. חרף כמה ניסיונות הדברה שהזמינה הנהלת האוניברסיטה בימים האחרונים, הבעיה לא נפתרה.

   

  המידע הראשוני הגיע דרך עמוד הפייסבוק של ynet

   

  לטענת האוניברסיטה, הסיבה למכת המכרסמים אינה הזנחה מתמשכת, כפי שטוענים חלק מהסטודנטים, אלא העבודות על הקו הירוק של הרכבת הקלה המתבצעות בסמוך למגורים. עם זאת, מתיאורי הסטודנטים עולה תמונה קשה של תנאים ירודים שעמם הם נאלצים להתמודד.

   

  "אני כבר העדפתי לחזור הביתה בשבוע שעבר ומאז אני על הקו", סיפרה סטודנטית שהתגוררה במעונות רזניק. "אני לא מסוגלת לחיות עם עכברים. אחזור אחרי שיטפלו בזה. יתר הדיירות גם התלוננו. שולחים מדביר ואחר כך העכברים חוזרים".

   

  כאמור, גם במעונות צווייג עלו טענות על הזנחה של תנאי המגורים. "פנינו כבר כמה פעמים באשר לניקיון במקום", מספר סטודנט. "ביקשנו הדברה וניקיון ולא קיבלנו מענה. אנחנו לא יכולים להניח את הדברים במטבח כי הוא תמיד מלוכלך ויש חתולים. לא פלא שמגיעים גם חרקים. מדובר על מעונות ישנים. דודים שלי למדו פה לפני יותר משני עשורים, וכבר אז הם היו ישנים. אלה ממש תת-תנאים. צריך להבין שרוב הסטודנטים פה הם כאלו שלא תמיד קל להם למצוא דירות. הרבה מאיתנו פה כי אין להם ברירה".

   מכת עכברים ()
  חולדות במעונות האוניברסיטה העברית, השבוע
   

  מהאוניברסיטה נמסר בתגובה: "בתקופה האחרונה, עקב עבודות מאסיביות וחפירות עמוקות בשל בניית תוואי הרכבת הקלה סביב הקמפוסים השונים, כולל הר הצופים, אנחנו נתקלים בתופעה של הופעות מכרסמים שונים. התלונה הראשונה ממעונות רזניק (בניין 15) התקבלה ב–29 ביולי ומיד טופלה. עוד באותו יום הונחו מלכודות והוזמנו שירותי הדברה מקצועיים.

   

  "מאחר שזהינו כי הבעיה טרם מוגרה, שירותי ההדברה זומנו עד כה ארבע פעמים ב-30 ביולי, ב-4 באוגוסט, ב-6 באוגוסט והיום (רביעי). לאחר ביקורו של המדביר היום קיבלנו ממנו עדכון כי השטח נוקה ממכרסמים, וכי כעת הבעיה נפתרה. הונחו מלכודות נוספות ליתר ביטחון. צוות ניהול המעונות ממשיך לבצע מעקב ולוודא שאכן הבעיה כרגע נפתרה.

   

  "לגבי מעונות צוויג, אנחנו שוללים לחלוטין כל ניסיון להטיל דופי בצוות הניהול ובכך שאין מענה לתלונות. אכן, לפני שבועיים היו תלונות על ניקיון. נעשתה בדיקה מקיפה מול חברת הניקיון, המפקח של האזור הוחלף לבקשת האוניברסיטה ונקבע נוהל עבודה חדש עם הקפדה יתרה מצד האוניברסיטה. לראייה, באחד הימים האחרונים נקראו שני עובדי ניקיון לחזור בשעות אחר הצהרים למעונות עקב אי-שביעות הרצון של צוות הניהול של המעונות.

   

  "האוניברסיטה מבקשת גם מהסטודנטים להשתמש יותר בפחים הירוקים הטמונים באדמה שהותקנו במעונות צוויג. לצערנו גילינו כי יש סטודנטים שבוחרים לפזר את האשפה במתחם הציבורי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים