שתף קטע נבחר

לוקסמבורג: נאשר לגליזציה של קנאביס

שר הבריאות של לוקסמבורג הודיע שהמדינה תהיה הראשונה באירופה שמאשרת צריכה וייצור של קנאביס: "מדיניות הסמים שלנו לא עבדה, צריך גישה פתוחה יותר". הצעת החוק תתפרסם בהמשך השנה

שר הבריאות של לוקסמבורג הודיע כי ארצו תהיה המדינה הראשונה באירופה שתאשר צריכה וייצור של קנאביס. הוא קרא לשכנותיה של לוקסמבורג ללכת בדרכה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

"מדיניות הסמים שלנו ב-50 השנים האחרונות לא עבדה", אמר השר אטיין שניידר בראיון לפוליטיקו. "לאסור על הכול רק גורם לאנשים צעירים להסתקרן יותר. אני מקווה שלכולנו תהיה גישה פתוחה יותר בנוגע לסמים".

 

בגרדיאן נכתב כי אזרחי לוקסמבורג מעל גיל 18 יוכלו לקנות קנאביס לשימוש עצמי בתוך שנתיים. המדינה תפקח על ייצור הקנאביס והפצתו באמצעות סוכנות מקומית. הצעת החוק צפויה להתפרסם בהמשך השנה, ולספק פרטים נוספים על זני הקנאביס שיותרו למכירה ועל היקף המסים שיוטלו עליהם.

אילוס אילוסטרציה קנאביס מריחואנה על דגל לוקסמבורג (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

שניידר אמר שהחוק, ככל הנראה, יאסור על מי שאינו אזרח לוקסמבורג לרכוש קנאביס – כדי למנוע תופעה של "תיירות סמים". אזרחי המדינה, ככל הנראה, לא יוכלו לקבל אישור לגדל את הצמח בבתיהם. בנוגע לשימוש של קטינים בקנאביס אמר שניידר שהחזקה של עד חמישה גרם לא תהיה עבירה פלילית, אך מי שייתפס עם כמות גבוה יותר ייענש בחומרה. שניידר אמר שהוא מקווה שחברות נוספות באיחוד האירופי ילכו בעקבות לוקסמבורג.

 

הסכם קואליציוני שנחתם בין הליברלים, הסוציאל-דמוקרטים והירוקים מתחייב ללגליזציה בתוך חמש שנים. כשהמדינה אכן תאשר לגליזציה של קנאביס היא תצטרף לקנדה, אורוגוואי ו-11 מדינות בארה"ב. לוקסמבורג כבר אישרה שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. החזקת קנאביס בכמויות קטנות לשימוש עצמי אינה עבירה פלילית אך רכישת קנאביס, מכירה וייצור שלו עדיין אסורות בחוק.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"לאסור על הכול רק גורם לצעירים להסתקרן יותר"
צילום: shutterstock
מומלצים