שתף קטע נבחר

נתניהו: אנחנו בדרך לתפוס את המרצחים, זה לא ייקח הרבה זמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שקיבל דיווח בעניין המצוד אחר המחבלים שרצחו את רב-טוראי דביר (יהודה) שורק מעפרה: "אנחנו בדרך לשם. לא ייקח הרבה זמן עד שהדבר הזה יתברר". על ליברמן אמר: "מצרפים אותו לגוש השמאל והערבים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע בצהריים (יום ו') ביטחון שכוחות הביטחון ילכדו בקרוב את רוצחיו של רב-טוראי דביר (יהודה) שורק מעפרה שנרצח בגוש עציון. בשידור חי שערך בדף הפייסבוק שלו ממעונו בירושלים, אמר כי "אנחנו הולכים לתפוס את המרצחים האלה. לפי דיווח שקיבלתי לפני שעה קלה, אנחנו בדרך לשם וזה לא ייקח הרבה זמן. לא ייקח הרבה זמן עד שהדבר הזה יתברר".

 

 

בנימין נתניהו פיגוע גוש עציון רב״ט דביר יהודה שורק דביר שורק (צילום: AFP)
נתניהו בזירת הפיגוע בגוש עציון, אתמול(צילום: AFP)

 

בנוגע למתיחות המתמשכת מול רצועת עזה אמר נתניהו: "אני חושב שכולם מבינים שאנחנו ערוכים למערכה רחבה אם נצטרך. מי שמכיר את העובדות, ויש מי שמכיר את העובדות, אפילו מיריביי הפוליטיים, הם כבר יודעים שמה שאני אומר לכם עכשיו זה לא מילים בעלמא. אנחנו ערוכים, אם נידרש, למערכה רחבה. ואם אפשר אנחנו מוכנים להגיע להבנות, לשקט, אבל בגלל שאי אפשר להיות בטוחים לזה - אנחנו ערוכים גם לזה וגם לזה".

 

נתניהו ציין עוד בסוגיה הביטחונית כי "עדיף בעיניי לא להיכנס למערכה גדולה, אתם יודעים שיש לזה מחיר. בקרב תמיד זה ככה. אני מכיר את זה מהיום הראשון שלי כחייל בסיירת מטכ"ל, ולכן ייתכן שלפעמים אין ברירה לשלם אותו. אבל אם אתה לא חייב לשלם אותו ותשיג את השקט גם כך. אם לא, האגרוף מוכן. הוא באמת מוכן".

הפגנות פלסטינים בגבול רצועת עזה (צילום: EPA)
הפגנות ליד הגדר בעזה בשבוע שעבר. "ערוכים למערכה רחבה"(צילום: EPA)

ראש הממשלה תקף בדבריו את ההנהגה של מפלגת כחול לבן: "כל אחד מהם מצטלם בפוזה של ראש הממשלה, מדקלם מילים של ראש ממשלה ומצטלם עם פוזה פייק. ראש ממשלה זה לא פוזה, זה לא משחק. אני לא יודע להטיס F-35 והם לא יכולים להטיס את המדינה. צריך להבין, בקיאות בהרבה עניינים והשילוב בין כולם זה מה שמאפשר להוביל את מדינת ישראל ולהמשיך להוביל אותה לכוח עולמי".

בני גנץ יאיר לפיד כנס קריה אקדמית אונו כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר כחול לבן גנץ. "כל אחד מהם מצטלם בפוזה של ראש ממשלה"(צילום: מוטי קמחי)

ח
ח"כ לפיד. "מדבר ברמיסה של חלק מהעם"(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו הביע את מורת רוחו מהדברים שמייחס מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, למפלגות החרדיות. לדבריו, "אני לא אומר 'הם חלאות אדם', 'טומאות אדם'. מי מדבר ככה? אתה יכול להגיד 'אני לא מקבל את הגישות שלהם'. זה בסדר, זה נורמטיבי, זה לגיטימי, הרי דמוקרטיה בנויה ככה. אבל לדבר במיאוס? ברמיסה של חלק מהעם או האזרחים? אני לא מקבל את זה, הם בני אדם".

 

על השאלה האם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הוא שמאל או ימין, השיב נתניהו: "כיוון שהוא אמר שימליץ על בני גנץ, צריך לצרף אותו לגוש השמאל והערבים. מי שרוצה ממשלת ימין בראשותי לא יצביע ליברמן ולא למפלגות האחרות. בזבזנו שבעה מנדטים בבחירות האחרונות ומי שיצביע למפלגת ימין אחרת - יהפוך את הליכוד לפחות גדול".

 

הוא הוסיף: "מי שאומר 'אני רוצה את נתניהו בראש ממשלת ימין' צריך להצביע ליכוד ולא להגיד 'אני אתן למישהו אחר ונקווה שהוא יעבור את אחוז החסימה'. אני שומע גמגום אצל החברים שלי בימין. 'אולי כן', 'אולי בהתחלה'. אם אתה רוצה להיות בטוח - תצביע מחל. מי שרוצה אותי יצביע מחל, פתק אחד".

 

ראש הממשלה התייחס בדבריו לציבור הערבי. לדבריו, "אני רוצה להגיד שהשקעתי בציבור הזה 15 מיליארד שקל. תשתיות, רווחה, אוטובוסים, תחבורה בתוך היישובים. ארבעה מיליארד כבר יצאו ואנשים מרגישים את ההבדל. אני רוצה שכל ילד וילדה, יהודי ולא יהודי, יהיו חלק מהבסיס של מדינת ישראל. אנחנו לא פוסלים ציבורים שלמים. להפך, אם הוא לא פוסל את קיום המדינה – אני לא פוסל אותו".

כנס של מפלגת ישראל ביתנו לאישור רשימת המועמדים לכנסת בבחירות הקרובות (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ ליברמן. "מי שרוצה ממשלת ימין בראשותי לא יצביע לו"(צילום: מוטי קמחי)

שרה נתניהו (צילום: EPA)
שרה נתניהו. "היא פרצה בצחוק"(צילום: EPA)

יאיר נתניהו (צילום: יריב כץ)
יאיר נתניהו. "הוא לא מכתיב לי מה לעשות"(צילום: יריב כץ)

בנימה אישית התבקש נתניהו להתייחס לטענות על כך שהתקשורת תוקפת את משפחתו ללא הפסקה. "זה לא ייאמן", אמר ראש הממשלה. יש להם קו חדש, אני לא מנהל את המדינה, רעייתי שרה מנהלת את המדינה. היא קובעת את ענייני איראן, את הכלכלה, את המיסוי, את ראש המוסד.

 

"היא פגשה אותו (תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר) בפעם הראשונה ולא ידעה מי זה, והיא פרצה בצחוק כי בהתחלה היה רשום בתקשורת שהיא מינתה אותו. עכשיו יש להם קו חדש: 'זה לא שרה, זה יאיר. יאיר קובע את המדיניות, הוא מעורב בהכול'. אני אוהב את שרה, את שני ילדיי, אבל מה לעשות? יאיר הוא אדם עצמאי, הוא כותב את מה שהוא רוצה, הוא לא מתייעץ איתי בזה, זאת זכותו. הוא בטח לא מכתיב לי מה לעשות. זאת אגדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו הגיע אתמול למקום הפיגוע
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים