שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  הסוהרים לא השגיחו על אפשטיין: "נתנו לו למות"

  למרות ניסיון ההתאבדות בחודש שעבר המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין לא היה תחת השגחה. התובע הכללי זועם: "המקרה מעלה שאלות חמורות". גורם אמריקני לרויטרס: הסוהרים שבדקו את התאים הפרו נהלים

  המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין, ששם היום (שבת) קץ לחייו, לא היה תחת השגחה בכלא במנהטן - למרות ניסיון התאבדות לפני שבועיים. בארה"ב דיווחו אז שההנחיה הייתה שאפשטיין יהיה תחת השגחה כדי שלא יפגע בעצמו. גורם אמריקני אמר לסוכנות הידיעות AP שלפני שאפשטיין התאבד הסוהרים הפסיקו להשגיח עליו, לא ברור מתי.

   

  גורם אחר סיפר לרויטרס שביום חמישי אפשטיין עוד היה תחת השגחה. אותו גורם מספר על רשלנות חמורה בבית הסוהר במנהטן: הסוהרים, שהיו צריכים לבדוק את האסירים תאים בכל 30 דקות, הפרו את הנהלים בלילה שבו אפשטיין התאבד. את האסירים בהשגחה מיוחדת יש לבדוק מדי 15 דקות.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  המיליארדר היהודי היה באגף מיוחד ששמור לעברייני מין, כדי שלא יפגעו באסירים אחרים. בהתייחסות למותו אמר התובע הכללי של ארה"ב, וויליאם בר, שהמקרה "מעלה שאלות חמורות שחייבים להשיב עליהן". בר אמר שהוא הזדעזע לשמוע על מותו של אפשטיין, והורה למפקח הכללי לחקור את המקרה. ה-FBI כבר פתח בחקירה.

  ג'פרי אפשטיין המיליארדר ו עבריין המין ()

  גורם אמריקני אמר שהתובע הכללי בר זעם כשהבין שבית הסוהר אפשר לאפשטיין לשים קץ לחייו. קמרון לינדזיי, שניהל בעבר שלושה בתי סוהר בארה"ב, אמר שמדובר ב"כישלון מזעזע" של המערכת. לדבריו אחרי ניסיון ההתאבדות של אפשטיין בחודש שעבר הוא היה צריך להיות תחת השגחה ממושכת.

   

  אפשטיין בן ה-66 נמצא תלוי בתאו בסביבות השעה 06:30 שעון ניו יורק. מותו נקבע בבית חולים סמוך. אפשטיין שם קץ לחייו יום אחרי פרסום של מסמכים שחשפו פרטים חדשים על הסחר שלו בנערות למטרות מין.

  אחוזה בית של ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק מנהטן (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  המיליארדר היהודי הואשם בסחר בעשרות נערות, ומשפטו אמור היה להיפתח בשנה הבאה. בית המשפט בארה"ב דחה בחודש שעבר את בקשתו לשחרור בערבות, וקיבל את עמדת התביעה שהוא מסוכן לציבור ועלול לברוח מארה"ב אם ישוחרר לביתו.

    

  אפשטיין נעצר ב-6 ביולי בשדה התעופה בניו ג'רזי, כשחזר מפריז. הוא הואשם שפיתה בין 2002 ל-2005 עשרות נערות, הצעירות שבהן בנות 14 בלבד, לבתי היוקרה שלו בניו יורק ובפלורידה ושילם להן תמורת יחסי מין. אפשטיין הכחיש את כל המיוחס לו. במקרה של הרשעה היו עשויות להיגזר עליו 45 שנות מאסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים