שתף קטע נבחר

סלביני נגד ריצ'רד גיר: לקלוט מהגרים? קח אותם להוליווד

הכוכב ההוליוודי עלה לסיפון של ספינת סיוע שחילצה 160 מהגרים בים התיכון, וקרא לאיטליה לקלוט אותם. שר הפנים סלביני מיהר להגיב: "אתה יכול לקחת אותם להוליווד במטוס הפרטי. שיגורו בווילות שלך"

מתיאו סלביני, שר הפנים של איטליה וסגן ראש הממשלה, הציע לריצ'רד גיר להטיס להוליווד "במטוס הפרטי שלו" 160 מהגרים שתקועים מול חופי איטליה. סלביני אמר את הדברים אחרי שהכוכב ההוליוודי קרא לממשלת איטליה לעזור למהגרים שנמצאים כבר יותר משבוע בספינה של ארגון סיוע ספרדי בים התיכון.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

גיר ביקר אתמול בספינת הסיוע "זרועות פתוחות", והשתתף במסיבת עיתונאים באי למפדוסה בדרום איטליה. הוא השווה את המצב הפוליטי באיטליה, ואת הסירוב של סלביני לקלוט מהגרים, למצב בארה"ב של דונלד טראמפ.

ריצ'רד גיר עם מהגרים אפריקנים תקועים מול חופי איטליה הים התיכון (צילום: AFP)
ריצ'רד גיר עם המהגרים מול חופי איטליה(צילום: AFP)

ריצ'רד גיר עם מהגרים אפריקנים תקועים מול חופי איטליה הים התיכון (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

"יש לנו את הבעיות שלנו עם הפליטים שמגיעים מהונדורס, אל סלבדור, ניקרגואה ומקסיקו. זה מאוד דומה למה שהולך כאן", אמר גיר, והאשים את הפוליטיקאים באיטליה ובארה"ב בדמוניזציה של מהגרים. "זה חייב להיפסק עכשיו בכל מקום בעולם, וזה ייפסק אם נאמר די", הוסיף גיר והבהיר שאין לו כוונה להיכנס לפוליטיקה אלא רק לסייע לבני אדם.

 

שר הפנים סלביני מיהר להגיב לגיר. "אנחנו מודים למיליונר הנדיב שמביע דאגה לגורל המהגרים של 'הזרועות הפתוחות': הוא יכול לקחת אותם בחזרה להוליווד, במטוס הפרטי שלו, ולתמוך בהם בווילות שלו. תודה לך ריצ'רד!".

 

על רקע הזינוק בסקרים וכשנראה שאיטליה הולכת לבחירות העביר השבוע סלביני בפרלמנט חוק שמטיל קנס גדול, בגובה של עד מיליון אירו, על מפעילי ספינות הומניטריות שייכנסו למים הטריטוריאליים של איטליה עם מהגרים.

מתאו סלביני שר הפנים של איטליה  ()
סלביני כבר התחיל את הקמפיין, בחוף הים

מתאו סלביני שר הפנים של איטליה  ()

מתאו סלביני שר הפנים של איטליה  ()
 

העמדה התקיפה של סלביני בנושא קליטת המהגרים עוררה כעס בקרב מדינות האיחוד האירופי. סלביני דורש משאר מדינות האיחוד האירופי לשאת בנטל, ובאיחוד מתקשים למצוא פתרון למצב שבו מהגרים אפריקנים שניצלים מטביעה נתקעים במשך ימים ארוכים בלב ים, עד שאחת ממדינות האיחוד מסכימה לקלוט אותם.

 

בספינה "זרועות פתוחות" סיפרו היום שבסוף השבוע הם חילצו מהגרים נוספים. הספינה שהגיעה לאיטליה עם 121 מהגרים חילצה עוד 39 מהגרים מרפסודה בלב ים, בעקבות בקשת עזרה של הרשויות במלטה. מלטה הסכימה לקלוט את 39 המהגרים שחולצו לבקשתה, אך לא את שאר המהגרים שהיו בספינה שהגיעה ללמפדוסה לפני תשעה ימים - בהם 32 ילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים