שתף קטע נבחר

אישום: התחזה ברשתות ופגע מינית ב-45 נערות

אוריה עסיס, בן 26 מעמנואל, מואשם בעשרות עבירות מין שביצע לאחר פניות לנערות בזהות בדויה ברשתות חברתיות. הוא הציג את עצמו בין היתר כנערה הנמשכת לנשים וכמאמן שחייה. באחד המקרים ניסה לתקוף מינית נערה בשירותי קניון

 

 

 

הוא התחזה למאמן שחייה, לאדם עשיר או למורה למיניות ופגע מינית ב-45 נערות בנות 18-13 ובכמה נשים שאיתן יצר קשר בפייסבוק ובאינטגרם. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ראשון) נגד אוריה עסיס, תושב עמנואל בן 26, בגין שורה ארוכה של עבירות מין. בין היתר אמר בחקירתו: "אני מתעסק עם בנות שאני יודע שהן גם ככה בררה, אז אני אומר יאללה".

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, עסיס השתמש באפליקציות אינסטגרם, וואטסאפ ופייסבוק מסנג'ר כדי לפגוע מינית. המעשים התפרשו על פני כמה שנים.

 

 

אוריה עסיס  (צילום: מוטי קמחי)
אוריה עסיס בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

במהלך השנים 2019-2015, ועד למועד מעצרו לפני כחודש, פנה עסיס לקטינות רבות באמצעות האפליקציות תוך שימוש בזהויות בדויות רבות. לעתים הציג עצמו הנאשם כנערה הנמשכת לנשים, לעתים כמאמן שחייה, לעתים כאדם אמיד או כמורה למיניות. עסיס אף השתמש בשמות בדויים רבים, הן של גברים והן של נשים, וכן בתמונות הנחזות להיות תמונות של הדמויות שאליהן התחזה.

 

מכתב האישום עולה כי במהלך ההתכתבויות הללו, ניהל עסיס שיח בעל תוכן מיני עם הנערות, וזאת במטרה לבצע בהן עבירות מין. הוא ביקש במהלך ההתכתבות כי הקטינות תשלחנה לו תמונות עירום מלא או חלקי שלהן, ובתשעה מקרים גרם לכך כי הקטינות יבצעו בעצמן מעשי אינוס ומעשי סדום. 

 

בחלק מהמקרים הצליח עסיס להיפגש פיזית עם הקטינות ולבצע בהן עבירות מין. באחד המקרים נפגש עם אחת הקטינות בקניון במרכז הארץ, נכנס איתה לתא השירותים, וניסה לבצע בה אקט מיני חרף התנגדותה. במספר מקרים אף סחט את הקטינות במטרה לקבל מהן תמונות נוספות, לאחר שאלה סירבו להמשיך את ההתכתבות עימו.

 

הוא נאשם בין היתר באינוס קטינה שטרם מלאו לה 16 בהסכמה שבמרמה, גרימת מעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה 16 בהסכמה שהושגה במרמה, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה וגם סחיטה באיומים. הפרשה נחשפה בעקבות פניות שהתקבלו במוקד 105 של המשטרה המיועד לטיפול בדיווחים על פגיעות כלפי קטינים ברשת.

 

לצד הגשת כתב האישום ביקשה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, באמצעות הפרקליטים הדין סתיו גרוסמן-גלמן ועמוס איתן, לעצור את עסיס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

 

כמו כן, ציינו כי הנאשם ביקש להתחזות כחולה סכיזופרניה, על מנת לחמוק מהליכים המשפטיים נגדו, אולם בסופו של דבר התקבלה חוות דעת שלפיה הוא התחזה בכזב. בשל מעשים אלה ייחסו לנאשם גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

 

עורך דינו של אוריה עסיס, בועז קניג המייצג אותו עם עו"ד מור עטיה, מסר כי "עם הגשת כתב האישום תינתן לנו גישה מלאה לחומרי החקירה ונוכל להתמודד עם כל אחת מהטענות שיוצגו. לכאורה מדובר בעשרות מקרים אך אין לי ספק שמרביתם נופחו מעבר לכל פרופורציה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אוריה עסיס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים