שתף קטע נבחר

"עשית פעם אורגיות?": סוכן הדוגמנים מואשם בעבירות מין

ניר סנדלר מואשם בעבירות מין בשמונה מלקוחותיו, חלקם קטינים. על פי העדויות שיוצגו במשפט, סנדלר ביקש מאחת האמהות שליוותה את בנה לפגישה, לעזוב את הסוכנות ולהשאיר את בנה עימו ביחידות כדי שיוכל "לעבוד על הביטחון שלו". פרקליטתו: "טענות שקריות"

 

 

 

סוכן הדוגמנים ניר סנדלר מואשם בעבירות מין בשמונה מתלוננים, חלקם קטינים. פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגדו לבית המשפט המחוזי בעיר, שקבע כי יישאר במעצר עד להודעה חדשה. לסנדלר מיוחסים בין היתר מעשי סדום במרמה, מעשים מגונים, ומעשים מגונים במרמה. 

 

סנדלר, בן 41 ממושב זיתן, הוא הבעלים ומנהלה של סוכנות ניהול אישי לדוגמנות וטאלנטים "Passion management", העוסקת בייצוג דוגמנים ושחקנים, ומשרדה נמצא בתל אביב.

ניר סנדלר (צילום: מוטי קמחי)
ניר סנדלר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

בכתב האישום נטען כי במהלך השנים 2013 ו-2019-2016, ביצע סנדלר בביתו ובמשרדו עבירות של מעשה סדום, ניסיון למעשה סדום, ומעשים מגונים, שלא בהסכמתם החופשית של המתלוננים, או בהסכמתם שהושגה במרמה לגבי מהות המעשים. עוד נטען כי סנדלר השיג את הסכמתם של המתלוננים לביצוע העבירות כשטען בפניהם בכזב, כי המעשים הם חלק מההדרכה והמיומנויות, אותן הוא מקנה להם כלקוחותיו, לשם קידומם המקצועי.

 

בין סנדלר למתלוננים נערכו עימותים, והסוכן אישר את ההיכרות, נסיבות הקשרים ביניהם והמפגשים עימם, אך שלל את ביצוע המעשים.

 

"תשאירי את הבן ותחזרי עוד שעה"

בחקירתם במשטרה פירטו המתלוננים, שרובם אינו מכיר זה את זה, באופן דומה, שיטתי וכמעט זהה את העבירות שביצע בהם לכאורה, לרבות את טענות הכזב שטען באזניהם, כדי להביאם במרמה להסכים למעשים.

 

באחד מהמקרים המתוארים בכתב האישום, שאל סנדלר את אחד מהמתלוננים שהגיע לפגישה בביתו "איך הוא עם בנות, כמה סקס הוא עושה, והאם עשה אורגיות בעברו". לאחר מכן ביצע בו מעשים מגונים ובסוף הפגישה נחתם ביניהם חוזה ייצוג.

 

במקרה אחר, לאחר שנחתם חוזה בינו ובין אחד המתלוננים הקטינים, נכנס איתו לחדר האחורי במשרדו, החל לגעת בעצמו וביקש מהנער לעשות כמוהו: "תיגע כמוני, תשים זין על כולם, אתה רואה אני נוגע ולא אכפת לי מה חושבים עליי".  

 

בעדויות שיוצגו במשפט מתארים קרוביהם של חלק מהמתלוננים את מצבם הנפשי הקשה, לאחר ביצוע המעשים או הגשת התלונה. על פי העדויות, סנדלר ביקש מאחת האמהות שליוותה את בנה לפגישה, לעזוב את הסוכנות ולהשאיר את בנה עימו ביחידות, בטענה כי "אני רוצה לעבוד על הביטחון שלו, תלכי לעשות סיבוב שעה/שעה וחצי ותבואי". עוד מסרה האם כי בסמוך לאחר המפגש בין הנאשם לבנה, חלה התדרדרות בלימודים ובמצבו הנפשי של בנה.

 

עו"ד טלי גוטליב המייצגת את סנדלר ()
עו"ד טלי גוטליב המייצגת את סנדלר

בבקשת המעצר נגד סנדלר כתבה עו"ד ברא"ז-יונג מהפרקליטות כי "כנגד הנאשם קמה עילת מעצר לאור המסוכנות הנשקפת ממעשיו וכפי שהיא עולה מריבוי המעשים, גילם הצעיר של המתלוננים, חלקם קטינים, תוך ניצול מעמדו, פערי הכוח העצומים שבינו לבין המתלוננים, השפעתו בעולם הדוגמנות ותמימותם של המתלוננים.

 

בנוסף, קיים חשש ששחרורו יביא להשפעה על עדים לאור מעמדו של המשיב בעולם הדוגמנות, תוך שימוש בטענות כזב מתוחכמות בפני המתלוננים, על מנת לרכוש את אמונם, ותוך ניצול יחסי התלות והעבודה הקיימים ביניהם".

 

עורכת דינו טלי גוטליב אמרה בתגובה: "ליוויתי וייצגתי בתיקים רבים שהחלו בקול תרועה רמה והסתיימו בקול ענות חלושה. ניר המום וכואב נוכח תלונות שקריות חסרות כל בסיס אך מחוזק בחפותו ויילחם עליה ללא מורא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ניר סנדלר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים