שתף קטע נבחר

הכל על מערכת ההפעלה החדשה של וואווי

מערכת ההפעלה שהציגה הענקית הסינית בסוף השבוע נקראת הרמוני OS, וכדאי שתתרגלו לשם הזה כי אתם הולכים לשמוע אותו הרבה בחודשים הקרובים. בשלב הראשון היא תריץ טלוויזיות חכמות, אבל בהמשך היא תגיע למכשירים לבישים, מכוניות וכן, גם לסמארטפונים. גוגל צריכה לדאוג?

חברת וואווי הסינית הציגה בסוף השבוע את HarmonyOS, מערכת הפעלה שתתחרה באנדרואיד . המערכת היא המענה של וואווי על הטלת מגבלות סחר על חברות אמריקאיות, שמגבילות את היכולת שלה להשתמש באנדרואיד של גוגל. אם היה מדובר בסתם חברה סינית, אולי ההכרזה היתה נשארת בגדר קוריוז, אבל כשמדובר בחברה המחזיקה בנתח השוק השני בגודלו בעולם בתחום הסמארטפונים, ההכרזה הזו עשויה לאותת על שינוי בכללי המשחק.

 

 

HarmonyOS (צילום: AFP)
הרמוני OS. גוגל מודאגת?(צילום: AFP)
 

חשוב מאוד לעקוב אחר הדברים שנאמרו בכנס המפתחים של וואווי בסין. מנכ"ל החברה ריצ'רד יו הצהיר שלא מדובר במתחרה באנדרואיד וגם לא במערכת הפעלה שנועדה לסמארטפונים, בינתיים. "אנחנו לא עושים זאת משיקולי שותפות ואקו-סיסטם, אבל אם לא נוכל להשתמש באנדרואיד, אז המערכת שלנו תיכנס לשימוש גם בסמארטפונים", אמר יו. האם ניתן לשמוע צליל איום, או שמא פאניקה קלה, בדברים?

 

הרמוני OS פותחה החל מ-2012, והיא תוכננה לשימושים אחרים – מערכות עיבוד נתונים קלות משקל, כמו למשל חיישני האינטרנט של הדברים (IoT). אבל לנוכח הקרב המתפתח מול ארה"ב היא גוייסה בצו 8 להניע גם מחשבים, טלוויזיות ובסופו של דבר עם סמארטפונים. בינתיים גוגל קיבלה אישור להעניק גישה לאפליקציות ולעדכונים למכשירי וואווי הקיימים, אבל העתיד לוט בערפל.

 

HarmonyOS (צילום: AFP)
טלוויזיה חכמה עם הרמוני OS(צילום: AFP)

 

בשלב הזה סימני השאלה רבים מסימני הקריאה. למשל: מה יעלה בגורלם של מיליוני הטלפונים של וואווי שנמכרו בשנים האחרונות ללקוחות בעולם המערבי? האם תהיה להם גישה לאפליקציות ועדכונים? ואם יוכרז על נתק סופי, האם יהיה כדאי לרכוש טלפון וואווי, מוצלח ככל שיהיה? האם תחת הרמוני OS יהיה ניתן להריץ אפליקציות אנדרואיד? והאם אפליקציות הרמוני OS יהיו מתחרות שוות לאפליקציות אנדרואיד?

 

אז מה אנחנו כן יודעים על הרמוני OS?

אם אתם סינים, תכירו אותה בתור הונגמנג OS. שאר העולם יחיה בהרמוניה עם הרמוני OS.

• מדובר במערכת הפעלה קלה וזריזה, שניתן להתאימה לנפחי זיכרון זעירים או למכשירים מתוחכמים, פשוט על ידי התקנה מודולרית של רכיבי מערכת.

היא תותאם להפעלה של קשת רחבה של טכנולוגיות ומכשירים: חיישני IoT, רמקולים חכמים, אוזניות, שעונים, מכשירי טלוויזיה ואם לא תהיה ברירה, גם סמארטפונים.

• תהיה חנות אפליקציות מיוחדת עבור מכשירים מבוססי הרמוני OS.

• הרמוני OS פותחה באמצעות שפת לינוקס במערכת קוד פתוח.

• היא מבוססת "מיקרו-ליבות", מה שאומר שאין צורך לפתח גירסאות אפליקציה מיוחדות לכל מכשיר, אלא שאפליקציה שפותחה עבורה ניתנת להתאמה במהירות לכל מכשיר מבוקש

• היא מהירה ב-60 אחוזים יותר מאנדרואיד וגם חסינה יותר מפריצות - כך לדברי וואווי.

• בזכות בינה מלאכותית (AI) האפליקציות ירוצו עליה יותר מהר ב-25.7 אחוזים.

המוצר הראשון מבוסס הרמוני OS הוא מסך חכם של מותג Honor. בהמשך השנה יגיעו מערכות בידור למכוניות ומכשור לביש.

סמארטפון פשוט מבוסס הרמוני OS יושק בשוק הסיני עוד השנה במחיר של כ-300 דולר אבל מכשירי הדגל של החברה ימשיכו להיות מבוססים על EMUI 10, המעטפת של וואווי לאנדרואיד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הכל על מערכת ההפעלה החדשה של וואווי
צילום: AFP
מומלצים