שתף קטע נבחר

השיחה האחרונה של עדי שנפל אל מותו ממצוק בגרמניה: "אתקשר כשאחזור"

גיסו של עדי מס סיפר על השיחה האחרונה עם אימו, לפני שיצא למסלול שבו קיפח את חייו: "אמר שהוא יוצא למסלול קשה אבל קצר. הוא היה מאוד זהיר, לא בקטע של אקסטרים". עדי הותיר הורים ושלושה אחים, בהם אח תאום

עדי מס מקיבוץ מעברות אמור היה לנחות היום בארץ אחרי טיול של שבוע בגרמניה. אך במקום לקבל את פניו, הוריו קיבלו היום (א') אישור ודאי על מותו בנפילה באלפים הגרמניים. במהלך היום הגיעו לבית המשפחה בקיבוץ קרובים וחברים על מנת לנחם את ההורים ענת ויהושע, וכן את שלושת האחים - בהם התאום רן.

 

 

עדי מס ()
"כולם ידעו שאפשר לפנות אליו". עדי מס

מס, צעיר בן 30 שעבד בהיי-טק, נהרג ביום שישי בנפילה ממצוק במהלך טיפוס אתגרי בהר "קן הנשרים". מס טיפס לבדו, אך לדברי עדי ראייה החליק מצוק ונפל באזור וואצמן שליד גבול אוסטריה. "עדי היה בן אדם מדהים, הוא היה שקט. מים שקטים חודרים עמוק - זה נכתב עליו", סיפר גיסו, שי קדמי.

 

קרובי המשפחה מספרים כי עדי נסע בעבר לחו"ל כדי להתנדב, וכדי להשתתף בתחרויות ספורט. "הוא נסע לברזיל ולמקסיקו כדי ללמד ילדים אנגלית וחשבון. על הדרך הוא ראה פרסום שיש מרתון בריו, אז הוא אמר 'טוב, נרוץ את מרתון ריו', והוא רץ וסיים. ב-2013 הוא נסע לשווייץ כדי להשתתף בתחרות 'איירון מן'. זאת הייתה גאווה גדולה לכל המשפחה. ההורים שלו נסעו איתו לשם והתרגשו", אמר הגיס.

עדי מס ()
מס בתחרות "איירון מן". "גאווה גדולה למשפחה"

עדי מס ()

עדי מס ()

בצבא שירת מס ביחידת יהל"ם היוקרתית של חיל ההנדסה, ולאחר שנה בשירות קבע השלים תואר ראשון בביולוגיה ובמדעי המחשב. למעט כמה הפסקות, המשיך להתגורר בקיבוץ שבו גדל, והיה טבעוני מטעמי מצפון. קדמי מספר כי עדי תמיד היה נכון לעזור: "כולם ידעו שאפשר לפנות אליו. יש לנו ילדים קטנים, היה צריך לעזור לנו איתם כי אנחנו באיזה משבר ואין לנו זמן. היה לו לב זהב".

 

בשיחה האחרונה עם אימו, שעות לפני שנהרג, עוד התלבט עדי אם לצאת למסלול. "ביום שישי בחמש וחצי לפנות בוקר הוא אמר שהוא יוצא למסלול שאמור להיות קשה אבל קצר, ושהוא יתקשר כשהוא יחזור", סיפר גיסו. "חלפו כמה שעות ולא שמענו ממנו, אז פנינו לביטוח ולחברת החילוץ".

עדי מס ()
"במקרה הטוב נוכל להטיס אותו ארצה ביום רביעי"

עדי מס ()

הר גרמניה ()
האזור שבו נהרג מס

הוא הדגיש כי עדי לא הרבה ליטול סיכונים בטיוליו: "הוא היה מאוד זהיר. הוא לא היה בקטע של אקסטרים, אבל היה טס פעם בשנה לטיולים ועל הדרך מצא משהו לעשות. הוא לא טיפס כי זה מגניב, אלא כי רצה לראות את הנוף. הוא לא היה אדם שקופץ באנג'י או דברים מהסוג הזה".

 

בשבת החלו בני המשפחה להיתקל בידיעות באתרים בגרמניה על ישראלי שנהרג. "באחת הכתבות צוין שם תחנת המשטרה, אז חיפשתי בגוגל את מספר הטלפון שלה והתקשרתי. השוטר ניסה לברר מה הקשר שלנו אליו, ואחרי ששמע את הזעקה בקולנו אישר שההרוג זה עדי. הייתי עם אשתי ופשוט נפלנו על הרצפה", שחזר הגיס. "המצב שבו שוטר גרמני אומר לנו שכן, עדי 'פאסד אוויי' - לא היינו מוכנים לזה, זה בא משום מקום. פשוט טרגדיה".

 

כעת פועלת המשפחה להביא את גופתו של עדי ארצה. "הבנו מהשגרירות שבגלל ההליכים בגרמניה, במקרה הטוב נוכל להטיס אותו ביום רביעי. קשה לנו לחכות כל כך הרבה זמן, לדעת שהוא שם. אנחנו מאוד-מאוד רוצים שהוא יגיע כמה שיותר מהר", הוסיף קדמי. הם גם מנסים לברר מה בדיוק אירע, וממתינים לקבל דו"ח של המשטרה עם שמות העדים, כדי שיוכלו לפנות אליהם ולקבל עוד פיסות מידע על התאונה שבה איבדו את יקירם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים