שתף קטע נבחר

אמה של ההרוגה שהופקרה: "חבל שאין כיסא חשמלי או עונש מוות"

יום קשה עבר על תמר קרמר, שעמדה מול הנאשמים בהפקרת בתה אידה ברכב שהתהפך בצומת המוביל: "ראיתי אותם עומדים ומצחקקים, כאילו שלא קרה כלום". היא סובלת מתגובות קשות על כתבות העוסקות בבתה: "עובר כל גבול"

תמר קרמר אמא של אידה קרמר תאונה תאונת דרכים כביש 79 (צילום: גיל נחשותן)
תמר קרמר אמא של אידה קרמר תאונה תאונת דרכים כביש 79(צילום: גיל נחשותן)

הכאב היומיומי שחווה תמר קרמר מקריית ביאליק, שאיבדה את בתה אידה בתאונה בחודש שעבר, גבר היום (א') בעת המפגש בבית המשפט עם הנאשמים בתאונה - שגם עזבו את המקום והפקירו את הבת שישבו ברכבם. "ראיתי אותם עומדים ומצחקקים, כאילו שלא קרה כלום. והעורך דין שלהם רוצה שהם עוד ישוחררו. אני איבדתי את היקר לי מכל, הבת שלי, ולהם רוצים לתת הקלות", אמרה תמר בכאב.

 

היום הגיעו תמר וויקטוריה, אחותה של אידה, לבית המשפט המחוזי בחיפה שם התקיים הדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצר הנאשמים, אסלאם חטיב בן 19 מכפר מנדא, ובן דודו בן ה-17 שעל פי האישום נהג ברכב. "חבל שאין פה כיסא חשמלי. שאין עונש מוות. לפחות מאסר ארוך. שכל אחד שנוהג בלי רישיון, בלי ביטוח, תחת השפעת סמים או תחת השפעת אלכוהול - הם רוצחים, חייבים מאסר לכל החיים".

 

 

תיעוד התאונה בצומת המוביל בה נהרגה אידה קרמר (צילום: נתיבי ישראל)
תיעוד התאונה בצומת המוביל בה נהרגה אידה קרמר(צילום: נתיבי ישראל)

תיעוד מרדף תאונה תאונת דרכים  ב צומת המוביל בה נהרגה אידה קרמר ()
מתוך תיעוד המרדף אחר הרכב שבו הייתה אידה קרמר

  

 

היא סיפרה שהמשטרה והפרקליטות כמעט ולא עדכנו אותה במהלך החקירה ולא נמצאים איתה בקשר. את הסרטון שבו מתועדת התאונה היא ראתה היום לראשונה בכלי התקשורת. עוד אמרה כי קריאת התגובות בידיעות שפורסמו על בתה, מכאיבה ומכעיסה גם היא: "זה עובר כל גבול. בכל כתבה שיוצאת, התגובות מזעזעות, וזה נהיה יותר ויותר גרוע".

 

מאידך היא אומרת, יש גם גורמים שמסייעים ותומכים. היא ביקשה להודות בין השאר לעיריית קריית ביאליק על הסיוע שקיבלה מאז האסון.

 

כתב האישום שהוגש היום נגד חטיב ובן דודו מייחס לשניים המתה בקלות ראש, ולקטין גם עבירת של הפקרה לאחר התאונה. הם חשודים בעבירות רבות נוספות, ובסך הכל בתשעה סעיפי אישום. מהבקשה למעצר עד תום ההליכים עולה כי בידי המדינה בין השאר DNA של הקטין, מכובע שהשאיר בזירת התאונה, וכי חטיב תיאר את אירועי בוקר התאונה באוזני מדובב משטרתי שהוכנס לתאו.

פייסבוק רשת חברתית תגובות  על מותה של אידה קרמר הרוגה תאונה תאונת דרכים בכביש 79 ערבים ()
חלק מהאמירות הקשות על אידה קרמר ברשתות החברתיות

פייסבוק רשת חברתית תגובות  על מותה של אידה קרמר הרוגה תאונה תאונת דרכים בכביש 79 ערבים ()

חטיב והקטין הם בני דודים, ולפי האישום, ביום התאונה בחודש יולי, שתו בפאב בקרית חיים שבחיפה. לאחר הבילוי בפאב, נפגשו עם אנשים נוספים בחורשה באזור קריית אתא. בשעת בוקר מוקדמת, קרמר יצרה קשר עם אדם שהיה איתם, וביקשה שיאסוף אותה מנשר.

 

אותו אדם, כך עולה מהאישום, ביקש מחטיב שייסע ברכב, ויביא את קרמר מהמקום בו שהתה. עוד עולה כי במהלך "הבילוי" בחורשה המשיכו בני החבורה בשתיית אלכוהול, ובהמשך ביקשה קרמר מהנאשם שיסיע אותה לביתה, בקריית ביאליק.

אסלאם חטיב בבית המשפט (צילום: אחיה ראב
אסלאם חטיב בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד)

חטיב והקטין נכנסו לרכב ביחד עם קרמר, כאשר הקטין התיישב במושב ההגה, למרות שאינו בעל רישיון. במהלך הנסיעה, הבחינו בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך. הקטין נענה להוראות השוטרים ועצר את הרכב בצד הדרך, אך כעבור זמן, הם החלו בנסיעה מהירה מהמקום.

 

במהלך הנסיעה במהירות מופרזת וניסיון הבריחה מניידת המשטרה, הגיע הרכב לאזור צומת המוביל. בפנייה ימינה לכיוון אלון הגליל, השניים עקפו מימין שיירה של רכבים במהירות בלתי סבירה. הרכב עלה על אי תנועה בנוי, ומעוצמת ההתנגשות, התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך.

 

באישום מתואר כי מספר שניות לאחר התאונה, ברחו השניים מהמקום, והותירו מאחור את הצעירה - שמותה נקבע במקום. עוד מתואר כי זמן קצר אחרי התאונה, הנאשמים התקשרו למשטרה וטענו כי הרכב נשדד מהם באיומים.

  

ל-ynet נודע כי השוטרים שהיו מעורבים במרדף אחרי הרכב, העידו שביקשו לעצור את הרכב לבדיקה שכן הנהג נראה להם כמו "ילד קטן". השוטרים היו עדים לתאונה וכן לבריחת שני הנאשמים מהמקום. בזירה נתפס כובע שנפל מראשו של הקטין במהלך הבריחה (ועליו דנ"א שלו), וכן מצוין כי הקטין תועד עם אותו כובע, מוקדם יותר בפאב. 

 

בנוסף, העידו חבריהם של הנאשמים, כי רק שני הנאשמים היו עם המנוחה ברכב. עוד נודע ל-ynet כי ח'טיב שוחח עם מדובב משטרתי בתאו, והודה ברבים מהפרטים באישום המיוחסים לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחשותן
תמר ואידה קרמר
צילום: גיל נחשותן
מומלצים