שתף קטע נבחר

הוביל לשינוי שמה של גרוזיה לגאורגיה - ושב לקדנציה שנייה כשגריר בישראל

נשיאת גאורגיה החליטה בצעד מפתיע למנות את לאשה ז'ווניה, דובר עברית רהוטה, לקדנציה שנייה כשגריר בישראל. בכהונתו הקודמת הוביל קמפיין למיתוג המדינה מחדש בקרב הישראלים

לאשה ז'ווניה ()
לאשה ז'ווניה

שובו של לאשה: נשיאת גאורגיה, סלומה זורבישווילי, החליטה במפתיע למנות את מנכ"ל בית הנשיא שלה, לאשה ז'ווניה, לשגריר גאורגיה בישראל. ז'ווניה שב לקדנציה שנייה בישראל, לאחר שכבר כיהן בתפקיד בין השנים 2005 ל-2008.

 

ז'ווניה זכור בעיקר בעקבות הקמפיין שהוביל לשינוי שמה העברי של גאורגיה מגרוזיה. הוא פנה אז לכלי התקשורת השונים ולעיתונאים רבים והצליח לשכנע אותם לשנות את השם, בטענה כי גאורגיה הוא השם ההיסטורי שהיה מקובל בעברית, וגרוזיה הוא השם הרוסי. הוא טען אז כי היצמדות לשם גרוזיה היא עיוות היסטורי.

 

השגריר החדש מוכר ללא מעט ישראלים ובין היתר דובר עברית רהוטה. עם סיום כהונתו הראשונה כשגריר בישראל מונה לשר הכלכלה והתשתיות בארצו, ולאחר מכן עבר לעסקים פרטיים.

נשיאת גאורגיה סלומה זורבישווילי מהומות מחאה נגד רוסיה (צילום: EPA)
מייחסת חשיבות ליחסים עם ישראל. נשיאת גאורגיה זורבישווילי(צילום: EPA)

לאחרונה הוא עמד בראש קמפיין הבחירות של זורבישווילי, שנבחרה בנובמבר אשתקד לנשיאת גאורגיה. עם כניסתה לתפקיד מינתה את ז'ווניה למנכ"ל בית הנשיא - תפקיד בכיר ביותר. בסוף השבוע היא החליטה במפתיע למנות אותו לשגריר בישראל ולהחזירו לקדנציה שנייה בתפקיד.

 

ז'ווניה מקורב מאוד לקהילת יוצאי גאורגיה בישראל ויש לו הכרות עמוקה עם לא מעט אנשים במערכת הפוליטית. מינויו מעיד על החשיבות הגדולה שנשיאת גאורגיה מייחסת ליחסים עם ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שגריר גאורגיה החדש, לאשה ז'ווניה
מומלצים