שתף קטע נבחר

מהו המזגן האמין ביותר? בדקנו עם טכנאים

שאלנו 80 טכנאי מיזוג אוויר מהו המזגן האמין ביותר, והתוצאה הייתה חד-משמעית. וגם: מה חובה לבדוק לפני שממהרים להתקין מזגן ומהו מחירון ההתקנות המומלץ בשוק? אתר "המקצוענים" עם התשובות

אם בשיא הקיץ המזגן שלכם שבק חיים, או שעלות התיקון שלו הופכת את התיקון ללא משתלם, אתם בטח מתלבטים איזה מזגן להזמין.

 

גופי התקשורת והרשתות החברתיות מלאים בפרסומות, שמבטיחות לכם שתרגישו באנטרקטיקה או לכל הפחות ליד מקרר של הסופרמרקט השכונתי.

 

רגע לפני שאתם משלמים ומנסים למצוא טכנאי פנוי, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. בין השיקולים: מחיר המזגן, האמינות שלו, השירות שמקבלים מהחברה, זמינות חלקי החילוף ומשך האחריות. ויש גם את עלות התקנת המזגן, שבעונת השיא מרקיעה שחקים, עם מחירים מופקעים שטכנאים יכולים לגבות מכם, כשאתם תחת לחץ אמיתי.

 

שאלנו 80 טכנאי מיזוג אוויר המדורגים באתר "המקצוענים", מהו המזגן האמין ביותר שעליו הם ממליצים.

 

    (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כיצד התבצעה הבדיקה?

טכנאי המזגנים שהשתתפו בבדיקה התבקשו לבחור בחברה אחת, שנחשבת לאמינה ביותר עבורם. כלומר: חברה שהמזגנים שלה מתקלקלים הכי פחות, וגם במקרה של תקלה – התיקונים אינם יקרים או מסובכים מדי.

 

יש לציין כי לא הוכנסו לבדיקה פרמטרים כמו עלות המזגן, התאמתו לצרכים שונים, השאלה אם מדובר במזגן אינוורטר או לא וכן מהי רמת השירות של החברה. כלומר, השאלה לא הייתה מהו המזגן המשתלם ביותר, אלא התמקדה בעניין האמינות מבחינת איכות הרכיבים, כמות התקלות ועלות התיקונים.

 

הבדיקה הייתה ממוקדת בהיכרות הטכנאים את השטח, העובדה שהם מתקנים כמות נכבדת של מזגנים לאורך שנים והיכרותם עם זמינות חלקי החילוף בשטח. לכן, מטבע הדברים, תוצאות הבדיקה מוטות יותר לדגמים הפופולאריים ביותר בקרב הישראלים.

   ()

 

44 אחוז מהטכנאים: לתדיראן המזגן האמין ביותר

תוצאות הבדיקה היו חד-משמעיות: 44 אחוז מטכנאי המיזוג המליצו על המזגן של תדיראן כמזגן האמין ביותר. במקום השני, נמצא המזגן של אלקטרה, כש-25 אחוז מטכנאי המיזוג המליצו עליו. במקום השלישי נמצא המזגן של מיצובישי, כש-11 אחוז מהטכנאים המליצו עליו.

 

בשוליים נמצאים שלושה מזגנים נוספים: 6 אחוז מהטכנאים המליצו על טורנדו, 5 אחוז מהטכנאים המליצו על פמילי ליין ורק כ-4 אחוז המליצו על מזגן של פוג'יצו.

 

יצוין כי 5 אחוז מהטכנאים בחרו שלא להמליץ על מותג או על חברה מסוימת.

 

    (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

אלו הם הנימוקים של הטכנאים

ומה הנימוקים של הטכנאים? אלו הן התשובות שחזרו על עצמן.

 

תדיראן: "רוב טכנאי המזגנים שהמליצו על תדיראן טענו שהמנועים של המזגנים שלהם חזקים, גם יתר הרכיבים שלהם איכותיים", אומר אייל רונן ממוקד השירות של אתר "המקצוענים". "המזגן נחשב לשקט במיוחד, עם זריקת אוויר חזקה, כשהמזגנים האלו יודעים לעבוד טוב גם בחללים גדולים. לגבי השירות, רבים טענו שהשירות שניתן להם הוא מהיר מאוד ביחס לחברות אחרות, ושהם מרוצים מהשירות. לגבי חלקי החילוף, ציינו הטכנאים שאין קושי מיוחד להשיג חלקי חילוף".

 

אלקטרה: "הטכנאים טענו שהרכיבים של מזגני אלקטרה איכותיים ונוחים להחלפה", מציין רונן. "עוד הם ציינו שהמזגן שקט ונוח למשתמש, שהשירות שניתן הוא טוב, שיש חלקי חילוף בזמינות גבוהה".

 

מיצובישי: "מיצובישי נחשב בקרב הטכנאים שהמליצו עליו לרולס רויס של המזגנים", אומר רונן. "הם ציינו שהוא אמנם יקר פי 5, אך עמיד לאורך זמן (עשר שנים לפחות ללא תקלות), שהרכיבים שלו איכותיים ואמינים ושהשירות טוב. ככל הנראה, הוא הגיע רק למקום השלישי בישראל משום שהוא פחות נפוץ בשוק הישראלי בגלל מחירו הגבוה".

 

פמילי ליין: "הטכנאים שהמליצו על פמילי טענו שזה המזגן עם התמורה הכי גבוהה ביחס למחיר", אומר רונן.

 

פוג'יצו: "בדומה למיצובישי, הטכנאים שהמליצו עליו טענו שהוא המזגן האמין ביותר מבחינתם", מוסיף רונן. "ככל הנראה גם במקרה זה בשל מחירו הגבוה הוא הגיע רק למקום החמישי".

 

עוד כתבות בנושא:

כך תכינו את המזגן לקיץ  

התקנת המזגן, תחזוקה וטיפים לקירור יעיל 

תקלות במזגן שאפשר לפתור לבד

 

מתקינים מזגן? כמה דברים שחשוב שתבדקו

אחריות: שאלת האחריות היא קריטית בחישוב הכדאיות הכלכלית. שימו לב שמגיעה לכם אחריות לא רק על המזגן עצמו מטעם החברה היצרנית, אלא גם אחריות על ההתקנה. את האחריות על ההתקנה תקבלו מהטכנאי שביצע את ההתקנה. לכן, כדאי לברר מה משך האחריות של ההתקנה. בשוק זה נהוג לתת אחריות של בין 3 ל-5 שנים עבור ההתקנה. כלומר, במקרה שהתקלה נגרמה בשל תקלה בהתקנה, לא תצטרכו לממן את עלות התיקון. לגבי משך האחריות על המזגן עצמו, הרי שזה משתנה מחברה לחברה, ובהתאם למבצע שמתקיים באותה תקופה. זהו בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון.  

 

בחירת עוצמת המזגן: כשאתם מתלבטים כמה כוח סוס כדאי להזמין, חשוב מאוד שתתייעצו עם טכנאי מיזוג אוויר שיגיע לבקר בביתכם לפני ההזמנה. זאת, על מנת שיוכל להתרשם מגודל החלל, מכיווני האוויר בחדר, לסוג חיבור החשמל, לקומה שבה אתם ממוקמים ולאופי השימוש שלכם בו (כמות הדיירים בבית, האם אתם נמצאים בו גם לאורך שעות היום וכו'). התאמה לא נכונה של עוצמת מזגן לחלל יכולה לגרום לו לעבוד משך זמן רב יותר, ללא השהיות ולגרום לבלאי מואץ של הרכיבים. לעומת זאת, בחירה של מזגן עוצמתי מדי לחלל קטן, תגרום לו להיכנס להשהיות בתדירות גבוהה מדי, וכן לעלות לכם הרבה יותר כסף בחשבון החשמל.

 

סוג הצנרת והתושבת: אתם לא צריכים לעשות השתלמות במיזוג כדי שתוכלו לברר את איכות ההתקנה של המזגן, אבל יש שאלות שבהחלט כדאי שתבררו מראש עם הטכנאי. ראשית, בדקו שהוא אכן משתמש בצנרת נחושת בלבד (שכן צנרת אלומיניום תתבלה במהרה). שנית, ודאו שהתושבת עליה מונח המזגן היא תושבת מברזל מגלוון, שנחשבת לעמידה יותר.

 

מיקום המנוע: שימו לב שבדירות חדשות לא ניתן למקם את המנוע של המזגן מחוץ לחלון. לכן, בעת הזמנת העבודה ודאו שיש מספיק מקום למנוע במסתור ייעודי (בחדר שירות, במרפסת או על הגג).

 

שקע ייעודי: אל תסתפקו בהתקנה חאפרית, וודאו שהטכנאי מחבר את המזגן שלכם לשקע ייעודי. אם אין כזה, תצטרכו להקפיד להזמין לפני הגעת הטכנאי חשמלאי שידאג לשקע ייעודי למזגן. זכרו שמדובר במכשיר בעל צריכת חשמל גבוהה (כמו מדיח, מקרר, מכונת כביסה ומייבש כביסה). חיבור לא מקצועי יגרור קצרי חשמל ויכול להרוס את הכרטיס האלקטרוני, ולגרום לכם להחליף את המזגן כעבור תקופה קצרה.

 

ואקום לצנרת: חשוב מאוד לוודא שבסיום ההתקנה הטכנאי מבצע ואקום של הצנרת ביחידה הפנימית. בהיעדר ואקום, תהיה לחות בצנרת, אשר תהרוס את המדחס. לכן, יש לוודא שמתבצע ואקום בעזרת מכונה מיוחדת, כדי למנוע תקלות עתידיות, וכן כדי לוודא שאין בסיום ההתקנה חור בצנרת אשר גורם לדליפת גז".

 

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כמה תעלה התקנת מזגן עילי?

"התקנת מזגן עילי של עד 1.5 כוח סוס תעלה 600-800 שקל", מציינים במוקד השירות. "התקנת מזגן עילי של 2 כוח סוס ומעלה, תעלה 800-1,000 שקל".

 

מה כולל המחיר? "מחירים אלו מתייחסים להתקנה הכוללת עד 3 מטר צנרת (גז וניקוז), תושבת ליחידה החיצונית וקידוח 1 למעבר צנרת בקיר בלוקים", מציינים במוקד השירות. "התקנת מזגן על קיר בטון באמצעות קידוח יהלום עשויה לייקר את עלות העבודה בשיעור של עד 30 אחוז".

 

צריכים טכנאי מזגנים? לחצו כאן

  

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

פורסם לראשונה 12/08/2019 12:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים