שתף קטע נבחר

המשטרה הזהירה: לא ללעוג לשיער של העבריין

בריטניה: המשטרה ביקשה עזרה בחיפוש אחר סוחר סמים נמלט, עשרות אלפי גולשים לעגו לשערו הדליל. "מי שיפרסם תגובות פוגעניות – ייחקר"

תמונת ג'רמיין טיילור  שפרסמה משטרת גוונט ב בריטניה (צילום: משטרת גוונט, בריטניה)
"השוטרים סורקים את האזור". אחת התגובות שלעגו לשערו של העבריין הנמלט(צילום: משטרת גוונט, בריטניה)

המשטרה בבריטניה הזהירה גולשים שלעגו לתמונתו של סוחר סמים נמלט, אותה היא פרסמה במסגרת המצוד אחריו. תמונתו של החשוד, ג'רמיין טיילור בן ה-21, פורסמה בעמוד הפייסבוק של המשטרה – ועוררה לעג נרחב מצד משתמשי הרשת החברתית בשל שערו הדליל.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

לפי BBC, כמעט 90 אלף הגיבו לפוסט של משטרת מחוז גוונט שבדרום וויילס. אחד הגולשים אמר בבדיחות שעל השוטרים לחפש את טיילור באדינבורו, כיוון ששם נערך "פסטיבל הפרינג'". אחר ציין כי השוטרים "סורקים את האזור" (combing the area), בעוד גולש נוסף קרא "לדחות מועד השחרור שלו רחוק יותר מקו השיער שלו, זה ילמד אותו".

 

במשטרה הודו שאמנם חלק מהתגובות היו מצחיקות, אך קראו לגולשים להימנע מאמירות לעגניות, כאלו שיחצו את הקו שבין מצחיק לפוגעני. "עצתנו היא להיות זהירים ברשתות החברתיות כמו בכל אמצעי תקשורת אחר. אם אתם אומרים משהו על מישהו שהוא פוגעני במיוחד או שיש לתגובתכם אופי לא ראוי, גס או מאיים, אז אתם עלולים להיחקר על-ידי המשטרה", הזהירו.

 

טיילור עדיין לא אותר על-ידי השוטרים, והללו קראו לתושבים לדווח להם מיד על כל מידע שיסייע בלכידתו. הוא נשפט ב-2017 לשלוש שנות מאסר אחרי שהורשע בסחר בסמים, וחשוד כעת בהפרת תנאי שחרורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת גוונט, בריטניה
העבריין החשוד, ג'רמיין טיילור
צילום: משטרת גוונט, בריטניה
מומלצים