שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היועמ"ש ימליץ לפסול את מרזל וגופשטיין

  מנדלבליט יודיע לוועדת הבחירות המרכזית כי הוא ממליץ לפסול את שני חברי "עוצמה יהודית" מלהתמודד לכנסת, בעילה של הסתה לגזענות. הוא לא יקרא לפסול את הרשימה עצמה

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, יודיע לוועדת הבחירות המרכזית כי הוא ממליץ לפסול את בנצי גופשטיין וברוך מרזל ממפלגת הימין "עוצמה יהודית" מלהתמודד לכנסת בבחירות הקרובות, וזאת בעילה של הסתה לגזענות. לעומת זאת, היועץ לא יקרא לפסול את מפלגת עוצמה יהודית מלהתמודד.

  גופשטיין בעצרת לזכר הרב כהנא (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
  גופשטיין בעצרת לזכר הרב כהנא (צילום: גל ארבל)

  ברוך מרזל (צילום: באדיבות מפלגת "יחד - העם איתנו") (צילום: באדיבות מפלגת
  ברוך מרזל(צילום: באדיבות מפלגת "יחד - העם איתנו")

  על פי הדיווח בערוץ 13, בין הנימוקים של היועמ"ש לחוות הדעת לפסילה - ציטוטים שנויים במחלוקת של השניים. מרזל, הממוקם שני ברשימה, אמר בין השאר: "כאשר נסיים לטפל באויב יתפנו עשרות מיליארדים של שקלים שהיום אנחנו מבזבזים אותם, 60% מהכסף של הביטוח הלאומי הולך לאויב".

   

  מנהיג ארגון להב"ה גופשטיין, מקום 5 ברשימת עוצמה יהודית לכנסת ה-22, התייחס לחתונת בתו ואמר: "בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל, הוא היה מחפש את בית החולים הקרוב".

   

  כל העדכונים על מערכת הבחירות - במתחם הבחירות של ynet

   

  את ההחלטה תקבל ועדת הבחירות המרכזית, שבראשה עומד שופט העליון חנן מלצר,

  וחבריה הם נציגי סיעות הכנסת היוצאת. עם זאת, כל החלטה בעניין פסילה צפויה להגיע להכרעת בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, ושם צפוי להינתן משקל לחוות דעת היועץ המשפטי לממשלה.

   

  יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הודיע בערב האחרון לפני הגשת הרשימות לכנסת כי המפלגה תתמודד ברשימה עצמאית, ולא תצטרף לרשימת הימין המאוחד בראשות איילת שקד: "יש גורמים שמטעמי אגו פוצצו את זה. אני מדבר על נפתלי בנט", הוא טען.

   

  בבחירות הקודמות שופטי בית המשפט העליון פסלו את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן-ארי, אז במסגרת איחוד מפלגות הימין. זו הייתה ההפעם הראשונה שבג"ץ פוסל מועמד ולא רשימה מהשתתפות בבחירות לכנסת. בנוסף הם אישרו את מועמדותו של עופר כסיף ושל איתמר בן גביר ואת השתתפות המפלגות הערביות בבחירות.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים