שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשד להתעללות בבת 5 בלוד: "התמונות מזעזעות"
  יום לאחר שהילדה נמצאה קשורה במקלחת, הובאו הוריה לבית משפט. נציג המשטרה תיאר: "קיבלנו דיווח על בכי בדירה, הילדה נמצאה כבולה בידיה ובצווארה. האב מכחיש קשירות, אבל מודה בהזנחה של שנים". על האם: "היא טענה שמישהו פרץ לבית וגנב כסף ותכשיטי זהב". מעצר ההורים הוארך

   

  אביו של הילדה בת ה-5 החשוד בהחזקתה בתנאי הזנחה קשים (צילום: יריב כץ)
  אביה של הילדה בבית המשפט, הבוקר(צילום: יריב כץ)

  בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (ג') בשישה ימים את מעצרם של זוג ההורים מלוד החשודים בהתעללות ובהזנחת בתם בת החמש, שנמצאה אמש קשורה במקלחת בדירה וממררת בבכי. ההורים הסכימו לאפשר קיום בדיקה רפואית של בתם במסגרת החקירה, והיא תובא למכון לרפואה משפטית באבו כביר.  

   

  נציג המשטרה אמר בדיון: "קיבלנו דיווח על צעקות ובכי מתוך דירה. שוטרים שהגיעו למקום איתרו את הילדה כבולה וחבולה, יושבת על צרכים ודם ואינה יכולה לזוז. השוטרים הגיעו לפני ההורים ופרצו את הדלת. החשוד מכחיש חלק מהמיוחס לו ומודה בחלק מהדברים. הוא מכחיש שקשר את הילדה, אבל מודה בהזנחה של שנים".

   אם הילדה בת ה-5 החשודה בהחזקתה בתנאי הזנחה קשים (צילום: יריב כץ)
  אמה של הילדה(צילום: יריב כץ)

  נציג המשטרה הוסיף: "הילדה שהתה מספר רב של שעות בתוך הבית כשהוא נעול, והחשמל כובה על ידי האב". הוא הוסיף כי לאב אין עבר פלילי וציין כי "הילדה הייתה קשורה בחבל בידיה, גופה וצווארה".

   

  בעניינה של האם אמר נציג המשטרה: "היא מכחישה כל קשר לחבלות. לדבריה, הם יצאו לטייל והשאירו את הילדה בבית". לפי נציג המשטרה, קיימות סתירות בין תשובות האם לממצאים בשטח. לדבריו, "האם טוענת שמישהו פרץ לבית ושחסרו 40 אלף שקלים ושלוש שרשרות זהב".

   

  בת 5 נמצאה קשורה לבדה במקלחת ביתה    (צילום: שמוליק דודפור)

  בת 5 נמצאה קשורה לבדה במקלחת ביתה    (צילום: שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השופט זכריה ימיני אמר לפרקליטה של האם: "אני ראיתי את התמונות, הן מזעזעות. לא יכול להיות שהמצב הזה היה מהרגע שההורים יצאו מהבית עד שמצאו אותה. התמונות מזעזעות". עורך דינה של האם טען כי מרשתו צעקה "גנב, גנב" כשחזרו לביתם, וכי לא היה במקום שוטר דובר ערבית.

   

  הפרקליט הוסיף כי "להבנתי, לילדה יש מחלת דם קשה. כל נגיעה בעור שלה גורמת לשינוי צבע והגוף מתמלא במים. הילדה טופלה לאחרונה לפני שלושה חודשים. האם משערת שפרצו לבית כי דברים נגנבו, והיא לא יודעת איך הילדה נקשרה".

   

  המשטרה ביקשה להאריך את מעצר האב ב-10 ימים, אולם בית המשפט החליט כאמור כי הוא ואשתו יישארו מאחורי סורג ובריח בששת הימים הקרובים.

   

  השופט ימיני ציין בהחלטתו בנוגע לאם: "ראיתי את גרסת החשודה, ויש לומר שמהתמונות שצורפו לתיק המשטרה, לא סביר בעליל שהמצב אליו הגיעה הילדה נגרם באותן מספר שעות שההורים יצאו מהבית.

   

  "אומנם קיימת טענה לפריצה בעת יציאת ההורים, אבל גם אם הייתה פריצה, התמונות מעידות שאין קשר בינה לבין מצב הקטינה. גם אם החשודה מכחישה שהיא זו שגרמה למצבה - נותרת ההזנחה. ישנו חשש ממשי לשיבוש הליכי חקירה, במיוחד כשמדובר בילדים קטינים אחרים שנמצאים בטיפולה".

   

  הוארך מעצר הורי הילדה שנמצאה כבולה    (צילום: ליהי קרופניק )

  הוארך מעצר הורי הילדה שנמצאה כבולה    (צילום: ליהי קרופניק )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד חי אוזן, שמייצג את האב, אמר: "בית המשפט עבר על החומר הגולמי בתיק. אנחנו טענו כי מרשנו מכחיש כל קשר להתעללות, הוא אוהב את הילדה ואמר שהיא בתו כמו שאר ילדיו. הוא הגיע לזירה כששכן הזעיק אותו וראה יחד עם השוטרים את הסיטואציה כשהילדה קשורה במקלחת.

   

  "ההורים טוענים כי הילדה נותרה בבית ישנה במיטתה, ומכחישים שכשעזבו את הילדה היא הייתה במצב הזה. האב לא הודה בהזנחה, הוא סיפר שמישהו מהמשפחה היה אמור לבוא ולהשגיח עליה".

   

  עו"ד מוחמד ענבוסי, שמייצג את האם מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר: "מדובר בחקירה בתחילתה, אנחנו רוצים לתת למשטרה לעשות את עבודתה. האמא מכחישה כל קשר לאירוע. הילדה סובלת ממחלה וקיים חשש שמישהו פרץ לבית. אני אופטימי, כי יראו בסוף שהיא חפה מכל פשע".

   

  הילדה פונתה לבית חולים במצב בינוני 

  הבוקר, כמעט יממה לאחר האירוע - ל-ynet נודע כי האב אמר בחקירתו: "לא קשרתי אותה". לדבריו, הוא הלך עם אשתו ושלושת ילדיו הנוספים לים והילדה ישנה בבית באותה עת. הילדה פונתה לטיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא כשהיא במצב בינוני.

   

  "בשלב מסוים", לדברי האב, "התקשר אליי חבר שאמר שהוא שמע שהיא בוכה. חזרתי הביתה ואז ראיתי את המשטרה".  לפי המשטרה, התקבל אמש דיווח על קולות הבכי, וכוח משטרה שהגיע למקום פרץ אל הדירה שבתוכה כאמור נמצאה הילדה, כבת חמש - קשורה לבדה במקלחת, בתנאי הזנחה קשים ובמצב בריאותי רע.

   

  במשטרה טוענים כי לילדה אין אפילו מספר תעודת זהות, שכן היא ככל הנראה נולדה בשטחי הרשות הפלסטינית. השוטרים נאלצו לחתוך את החבל שבו נקשרה.

   

  שכן של המשפחה סיפר: "הם גרים פה רק כמה חודשים בבניין. שמעתי את הילדה בוכה מתוך הבית שלי, אבל אין לי מושג מה קרה שם. האבא בסך הכול הוא בחור טוב ושכן טוב".

   

  בעיריית לוד סיפרו כי המשפחה כלל לא מוכרת לרווחה: "אף אחד לא פנה לטיפול או לסיוע, נמתין לחקירת המשטרה כדי לקבל עוד פרטים. הילדים הועברו למשפחה המורחבת של ההורים".

   

  אחד מכל חמישה ילדים נפגע מהתעללות 

  לפי מחקרים שנעשו בישראל, אחד מכל חמישה ילדים בארץ נפגע מהתעללות בידי מבוגר. על פי השנתון הסטטיסטי של המועצה לשלום הילד, מספרם של הילדים הנמצאים בסיכון הכפיל את עצמו מאז שנת 2000 והגיע בתחילת 2017 לכ-344 אלף. בשנת 2017 הופנו כ-48 אלף דיווחים חדשים על קטינים בסיכון לטיפולם של עובדים סוציאליים, 72% מהם על ילדים שנפגעו בידי אחראי בתוך המשפחה. 

   

  מהמועצה לשלום הילד נמסר כי "המקרה המזעזע של הילדה בת החמש מלוד שעברה הזנחה קשה אינו המקרה היחיד. יש בישראל יותר מדי ילדים שעוברים גיהינום בתוך הבית שלהם או בסביבתם הקרובה, רבים מהם לא יכולים או מפחדים לפנות לעזרה.

   

  "מניעת התעללות בילדים צריכה להיות משימה לאומית. מדינת ישראל צריכה להבטיח שמערכות ההגנה על הילדים יפעלו באופן מיטבי, ולעבות את שירותי הרפואה והרווחה לילדים במשאבים הנחוצים ובתקינה המתחייבת מהיקף התופעה.

   

  "הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים נפגעי התעללות היא למנוע את הפגיעה או את המשכה באמצעות ערנות ואחריות חברתית, הן מצד אנשי המקצוע והן מצד הציבור בכללותו. בזכות פקיחת עיניים ואוזניים ודיווח לרשויות המתאימות, ניתן יהיה להגן על ילדים".


  פורסם לראשונה 13/08/2019 12:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים