שתף קטע נבחר

חשד בדרום קוריאה: עריקה מהצפון ובנה מתו מרעב

גופות השניים, שחיו בעוני קיצוני, נמצאו בדירתם בסיאול רק אחרי חודשיים. במשטרה שללו חשד לרצח או להתאבדות. רבים מאלו שבורחים מהצפון לדרום חווים קשיים כלכליים וחברתיים, ובממשלה מבטיחים כעת לשפר את הסיוע

משטרה משטרת סיאול דרום קוריאה אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
במשטרת סיאול שללו אפשרות לרצח או התאבדות. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

עריקה מצפון קוריאה ובנה הקטן נמצאו מתים בדירה בסיאול, בירתה של דרום קוריאה. כך הודיעו היום (ג') במשטרה המקומית. בכלי התקשורת במדינה דיווחו כי נבדק חשד שהשניים, שחיו בתנאים של עוני קיצוני, מתו מרעב.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

הרשויות זיהו את האישה, בת 42 במותה, רק בשם המשפחה האן. הגופות שלה ושל בנה בן השש נמצאו בדירתם בשכונה בדרום סיאול, ב-31 ביולי. "לא ראינו אף סימנים לרצח או להתאבדות", אמר קצין במשטרת סיאול לסוכנות הידיעות AFP. "אנחנו ממתינים לתוצאות הנתיחה שלאחר המוות", ציין.

 

בסוכנות הידיעות "יונהאפ" של דרום קוריאה ציינו כי הגופות נמצאו על-ידי עובד בחברת המים שסגרה את הזרם לדירה, בשל חובות שלא שולמו. הוא הריח ריח עז של ריקבון, ונכנס לדירה. המשטרה, נכתב עוד, חושדת שהאם ובנה מתו כבר לפני כחודשיים.

 

 

לפי הדיווחים במדינה, האן ערקה מצפון קוריאה לשכנתה מדרום לפני עשור, ב-2009, ובהמשך התחתנה עם אדם ממוצא קוריאני-סיני ועברה עימו לסין. השניים התגרשו, ובשנה שעברה היא שבה לדרום קוריאה, אך התקשתה למצוא עבודה.

 

באחד העיתונים ציינו כי האן משכה את כל 3,858 הוון (3.16 דולר) שהיו בחשבון הבנק שלה לפני חודשיים. בנוסף לחשבון המים, היא איחרה גם בתשלומי השכירות והגז, ולא היה אף מזון במקרר בדירה.

עריק עריקים מ צפון קוריאה בבית ספר ב סיאול ב דרום (צילום: AFP)
רבים מתקשים להשתלב. עריקים מהצפון בבית ספר בסיאול(צילום: AFP)

עריק עריקים מ צפון קוריאה בבית ספר ב סיאול ב דרום (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

עריקים מהצפון זכאים לתמיכה כספית מהרשויות בדרום קוריאה, אך רבים מהם מתקשים להשתלב בחברה הפתוחה והקפיטליסטית שלה, השונה כל כך מזו שהכירו בצפון המבודד והקומוניסטי.

 

נתוני הממשלה הראו כי בשנה שעברה עריקים מהצפון נמצאים בסיכון גבוה, פי שלושה, מאשר דרום קוריאנים לשים קץ לחייהם, בעקבות טראומה שחוו, בדידות או קשיים כלכליים.

 

גורם ב"משרד האיחוד" במדינה הודה בעקבות המקרה הקשה כי חלק מהעריקים לא מקבלים מספיק עזרה, ואמר כי בממשלה יוזמים כעת צעדים לשיפור הסיוע הניתן להם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים