שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  נדחתה שוב בקשת רוזנשטיין לשחרור מוקדם

  העבריין, שריצה כבר 15 שנות מאסר מתוך 17 שנגזרו עליו, קיבל בפעם השנייה בתוך שנה תשובה שלילית לבקשתו לשחרור מוקדם

   

  רוזנשטיין ב-2017 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  רוזנשטיין ב-2017(צילום: מוטי קמחי)

  ועדת השחרורים של הנהלת בתית המשפט, דחתה היום (ג') שוב את בקשתו של העבריין זאב רוזנשטיין לשחרור מוקדם ממאסרו. עם זאת, הוועדה הבהירה כי אם רוזנשטיין יעבור הליכי טיפול בכלא, היא תסכים לדון מחדש בעניינו תוך שישה חודשים.

   

  העבריין, שנשלח ל-17 שנות מאסר בגין סחר בסמים, ריצה כבר 15 שנה בכלא. הוועדה דחתה כבר בשנה שעברה את בקשתו הראשונה של רוזנשטיין לשחרור מוקדם, ובעקבות כך עתר לבית המשפט המחוזי שאימץ אז את ההחלטה.

   

  לאחר מכן פנה רוזנשטיין שוב לדיון חוזר בעניינו. סנגוריו, עורכי הדין אביגדור פלדמן ימימה אברמוביץ' ואבי אחרק, טענו שהמידעים המודיעיניים בעניינו נבדקו וכי מידע זה כלל לא הוצג בפניו כך שיוכל להתייחס אליו. עוד נטען שלא נחקר במשטרה בנושאים הללו.

   

  הסנגורים טענו כי הייתה תקופה "ששמו של האסיר היה שם מטיל אימה, אך הוא מבקש להדגיש שבאירוע הפלילי שבו קופחו חיי אנשים הוא היה היעד ולא היוזם (הכוונה לניסיון חיסולו ב-2003 בתל אביב, שבמהלכו נרצחו שלושה אזרחים במה שהוגדר פיגוע פלילי)".

   

  רוזנשטיין טען: "לא מכיר את נכדיי"

  רוזנשטיין עצמו דיבר מול הוועדה שהתכנסה בכלא איילון וטען שאינו מכיר את נכדיו שנולדו לאחר מאסרו. המידע המודיעיני שמייחס לו פעילות פלילית הוא לדבריו שקרי, ולטענתו הוא אדם מסודר שאינו צריך פשע ורוצה להיות עם משפחתו.

   

  חברי הוועדה הסבירו כי "הוועדה שקלה האם במידע המודיעיני של שב"ס והמשטרה שעניינו פעילות פלילית תוך כדי מאסרו - יש בה כדי להשפיע על ההחלטה אם התנהגותו של האסיר בכלא ראויה או לא. חברי הוועדה בחנו את המידע, לגבי ידיעות שב"ס נקבע שהמידע מוצלב ומהימן. נטען כי ידיעות המשטרה מלמדות על פעילות פלילית".

   

  עוד נאמר כי "אבחון פסיכולוגי מראה שהאסיר מכחיש מעורבות בעבירה וטען כי כל הפעילות הפלילית המיוחסת לו היא תוצאה של קנאה בהצלחת עסקיו והדימוי התקשורתי כראש ארגון פשיעה, אליו הוא מתכחש".

   

  הוועדה שקלה ובסופו של דבר החליטה כאמור שלא להורות על שחרורו המוקדם. עם זאת, חברי הוועדה הוסיפו כאמור כי אם רוזנשטיין "ישכיל להשתלב בהליכים טיפוליים במסגרת שב"ס וישתלב בהליך קבוצתי בכלא, טיפול שיסיר את החששות בלב חברי הוועדה, תהיה הוועדה נכונה לשוב לדון בעניינו בעוד שישה חודשים".

   

  רוזנשטיין (65) היה במשך שנים ארוכות אחד מראשי הפשע החזקים בישראל, והיעד המודיעיני מספר 1 של המשטרה - שעשתה כל מאמץ בניסיון לשלוח אותו לכלא. במהלך הקריירה הפלילית שלו ניצל כמה פעמים מניסיונות חיסול מצד אויביו בעולם הפשע. באחד מהם, ב־2003, נהרגו כאמור שלושה אזרחים לאחר שמטען חבלה התפוצץ ליד חנות של חלפן כספים בתל אביב, שאליה הגיע רוזנשטיין. הוא עצמו שרד.

   

  ב-2004 נעצר רוזנשטיין בישראל בחשד להפצת מיליוני כדורי אקסטזי בארה"ב, הוסגר לאמריקה, ונידון שם למאסר. לאחר גזר דינו הוחזר לישראל, ומאז הוא מרצה כאן את עונשו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  זאב רוזנשטיין
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים