שתף קטע נבחר

פרץ יורה: "הכנסתי את נסראללה לבונקר; בנט, תשלם יותר מסים"

באירוע השקת הקמפיין באופקים תקף יו"ר העבודה עמיר פרץ בחריפות את בנימין נתניהו, יאיר לפיד ונפתלי בנט. הוא הבטיח פנסיית מינימום של 6,000 שקלים והקמת 200 אלף דירות במימון המדינה

 

 

יו"ר מפלגת העבודה-גשר, עמיר פרץ, תקף הערב (יום ג') באירוע השקת הקמפיין של המפלגה באופקים את שר החינוך לשעבר נפתלי בנט שכינה את התוכנית הכלכלית של מפלגתו "מסוכנת יותר מחיזבאללה ומחמאס": "באופקים אף אחד לא עושה חשבון לציוצים שלך בטוויטר. הבאנו את כיפת ברזל, אני הכנסתי את נסראללה לבונקר שממנו הוא לא יוצא 13 שנה. לא תלמדו אותנו מה זה ביטחון, נכדיי ישנים בממ"ד בגלל חוסר האומץ שלכם".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

 

פרץ המשיך לתקוף את בנט, ותהה: "לאיזו רמת שפל אפשר להגיע? הוא חושב שלהעלות את שכר המינימום יותר מסוכן מנסראללה, ולהבטיח שלכל קשיש תהיה פנסיית מינימום זה יותר מסוכן מאיראן". לדבריו, "נפתלי חושב שהנכים שחיים מקצבה עלובה והזוגות הצעירים שחולמים על דירה שווים לטרוריסטים".

מפלגת העבודה (צילום: חיים הורנשטיין)
עמיר פרץ בערב השקת הקמפיין(צילום: חיים הורנשטיין)

מפלגת העבודה (צילום: חיים הורנשטיין)
פרץ, שמולי ואורלי לוי(צילום: חיים הורנשטיין)

מפלגת העבודה (צילום: חיים הורנשטיין)
מימין לשמאל: אשתו של עמיר פרץ, אחלמה, ולצדה אורלי לוי, עמיר פרץ ואיציק שמולי (צילום: חיים הורנשטיין)

יו"ר העבודה חזר על עיקרי התוכנית הכלכלית של מפלגתו, וטען כי "אנחנו יודעים מה הישראלים צריכים. חינוך חובה מגיל 0, פנסיית מינימום של 6,000 שקלים לכל קשיש, בניית 200 אלף דירות בבנייה תקציבית – 70 אלף מהן לדיור ציבורי ועוד 130 אלף לזוגות צעירים".

 

פרץ תקף גם את ח"כ יאיר לפיד, מראשי כחול לבן וטען כי הוא תלמידו של הגורו, ראש הממשלה בנימין נתניהו. "יש שני תלמידים טובים, אחד בנט ואחד לפיד. הם לא מסכימים על שום דבר, אבל בשאלה איך להחליש את החלשים ולחזק את החזקים הם מסכימים". פרץ פנה לבנט שוב ואמר: "אתה והאח היהיר שלך, יאיר לפיד, תשלמו קצת יותר מסים. מי שמרוויח מעל 45 אלף שקלים ישלם עוד 300 שקלים".

מפלגת העבודה (צילום: חיים הורנשטיין)
לוי-אבקסיס, פרץ ושמולי, הערב(צילום: חיים הורנשטיין)

בדבריו, התייחס פרץ לתהליך השלום עם הפלסטינים: "ביבי פוחד מהשלום, הוא פוחד מהרגע שצריך לקבל החלטות אמיצות. אנשי הפריפריות לא פוחדים מהשלום, אלא מהמצב הביטחוני. לא יהיה שלום על הארץ אם ידברו באולמות פאר, יהיה שלום רק אם הוא יהפוך למוצר עממי".

 

הוא לגלג גם על הסרטון שבו נתניהו סיפר על הדברים שאמר לו פרופ' מילטון פרידמן בנוגע לכלכלת ישראל. "עברתי במהירות על ספר הטלפונים של תושבי אופקים ודימונה. לא מצאתי אף אחד מהמשפחה של פרידמן", אמר פרץ. "כנראה שגם לא מהמשפחה של ביבי. הם לא יודעים מה זה מחסור".


מפלגת העבודה (צילום: חיים הורנשטיין)
"המפלגות האחרות דוחקות לשוליים את הנושאים החברתיים". לוי-אבקסיס(צילום: חיים הורנשטיין)

אורלי לוי-אבוקסיס, יו"ר מפלגת גשר אמרה כי "כמי שפעלו במשך שנים למען צדק חברתי גם כשהיינו משני צדי המתרס, אנחנו מתייצבים יחד במערכה. נגד הניסיון של שאר המפלגות לדחוק לשוליים את הנושאים החברתיים שאותם מגדירים נישה, דבר זניח בבחירות. הנושאים האלה הם העיקר. הם שיקבעו את פרצופה של המדינה מכאן והלאה. שבענו מסיסמאות על מלחמה ושלום ללא הצעת דרך".

 

השלישי ברשימת העבודה-גשר, ח"כ איציק שמולי כי "בבחירות האלה קיבלנו הזדמנות שניה ואין לנו כוונה לפספס אותה. הדרך של הממשלה עלולה להוביל אותנו לתהום. השילוב של סיפוח אוכלוסייה עוינת, לצד אובדן הצביון הדמוקרטי ומדיניות אנטי חברתית שמייצרת פערים הוא קטלני למדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
עמיר פרץ בערב השקת הקמפיין
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים