שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  החשוד ברצח בנתניה יישאר במעצר וייבדק פסיכיאטרית

  מעצרו של כפיר עטיה, שממשיך להכחיש את מעורבותו ברצח דוד אגייב בנתניה, הוארך בשישה ימים. המשטרה: "על ידיו נמצאו חתכים שנגרמו בזמן הרצח". סנגורו טען כי בשבוע שעבר הומלץ לאשפזו

   

   

   

  בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר (רביעי) את מעצרו של כפיר עטיה, החשוד ברצח דוד אגייב מנתניה, בשישה ימים. במהלך הדיון טען עטיה כי הוא לא קשור לרצח, והשופטת אופיר כתבי ריבלין קבעה כי עליו לעבור בדיקה פסיכיאטרית.

   

  נציג המשטרה טען בדיון כי בידיו חשד סביר שקושר את עטיה לרצח. "יש לנו ראיות שקושרות את החשוד למעשה. על ידיו נמצאו חתכים שלטעמנו נגרמו בזמן הרצח", טען. נציג החקירה אמר כי הוא לא מתכוון לציין אם כלי הרצח נמצא.

   

  סנגורו של עטיה, איתי בן נון מהסנגוריה הציבורית,  טען כי הוריו לקחו אותו בשבוע שעבר לבדיקה פסיכיאטרית, והומלץ לאשפזו. בני המשפחה קראו מחוץ לאולם: "תשאלו את הפסיכיאטר המחוזי למה לא אשפזו אותו?" - והתחננו לעביר אותו לבית חולים פסיכיאטרי.

   

  במשטרה חושדים כי הרקע לרציחתו של אגייב בן ה-73 הוא התנגדותו למערכת היחסים של עטיה עם בתו. הרצח אירע ביום ראשון, ועטיה נתפס אתמול בתל אביב בתום חיפושים של יומיים אחריו.

  רצח בנתניה (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  בר ויכמן, בתו של אגייב, פרסמה פוסט חושפני על אודות התוקפנות הקשה שאותה נאלצה לספוג מהחשוד במעשה - בן זוגה לשעבר. היא תיארה בפוסט מסכת של אלימות שעמה התמודדו בני המשפחה לאחר שנפרדה ממנו. בנוסף הביעה הבת את אכזבתה מהתשובה שקיבלה במשטרה לאחר השחרור האחרון של החשוד מהכלא.

   

  לאחר הפרידה מהחשוד, ויכמן המשיכה הלאה, התחתנה, ילדה שלושה ילדים ופתחה קליניקה לאסתטיקה פרא-רפואית. "אותו רוצח הלך ושדד את בנק הדואר וכתוצאה מכך נכנס לכלא לתקופה", סיפרה בר. "כאשר השתחרר הייתי נשואה כבר ללירון (אבי ילדיי). באותם ימים סבלנו מהטרדות חוזרות, השחתת מכוניות בני המשפחה, שריטות דלתות הבית, ניסיון לשרוף את הקליניקה שלי ובאחד הימים הוא אף חיכה לי מתחת לבית עם אַלָּה".

   

  "תקף את אבא בגרזן" 

  בתו של הנרצח סיפרה עוד כי "יום אחד הוא הגיע לצ'יינג' של אבא במטרה לדקור את לירון. הוא לא הצליח אבל השאיר 'מזכרת' תמידית בצורת צלקת מסכין בפניו של לירון. באותם ימים עברתי טיפולי פוריות, הלחץ התמידי והפחד מפניו הביאו להפלה. לאחר מספר פשעים נוספים של אותו רוצח מתועב, הוא נכנס שוב לכלא ולאחר ריצוי העונש הוא יצא לחופשי והדבר הראשון שאותו בחר לעשות הוא לתקוף את אבא שלי מתחת לביתי עם גרזן ולגרום לו לפגיעה מוחית.

   

  "אבא ניצל בנס. הוא עבר שיקום ארוך וקשה במשך שנה עד שחזר לעצמו ולתפקוד מלא. על אותו מעשה הוא ישב בכלא תשע שנים. לפני ארבעה חודשים כפיר עטיה הרוצח השתחרר מהכלא. ביום השחרור הגענו אני, לירון, אימא ואבא לקצין המשטרה בנתניה והתחננו בפניו לעזרה, שמירה, השגחה, משהו, אולם תשובתו היחידה הייתה 'אין מה לעשות, הוא סיים לרצות את העונש שלו'".

   

  במשטרה אמרו בתגובה לדברי בתו של המנוח כי "בניגוד לנטען, לפני כמה חודשים פנתה בתו של הקורבן לשירותי הרווחה בעיר והביעה חשש משחרור העתידי של החשוד ממאסר. גורמי הרווחה ונציג משטרה זימנו אותה ואת אביה על מנת להציע אפשרויות טיפול שונות, על אף שלא נטען כל אירוע פלילי כלשהו מצד בני המשפחה מצדו של החשוד".

   

  עוד ציינו במשטרה כי "בשום שלב ומעולם לא הוגשה תלונה במשטרה נגד החשוד ממי מבני משפחת הקורבן, למעט אירוע בודד לפני למעלה מעשור, בגינו הורשע החשוד וריצה עונש מאסר ממושך. מאז ועד היום, לא התקבלו במשטרת ישראל דיווח או תלונה על אירוע כלשהו נגד החשוד. משטרת ישראל מצרה על האירוע ותפעל למיצוי הדין עם החשוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים