שתף קטע נבחר

העירייה הודיעה בפייסבוק - 320 יפוטרו: "שפל חדש"

חמישית מהעובדים בקריית גת ניצבים בפני פיטורים, בעקבות הודעת העירייה שסובלת מגירעון של 135 מיליון שקל. עובד בעירייה: "אנשים לא יודעים אם תהיה להם עבודה עד החג". פיטורים גם בירוחם: זימונים לשימוע ל-35 עובדים ב"אמיליה קוסמטיקס"

עם גירעון מצטבר של 135 מיליון שקלים והוראה ממשרד הפנים לצמצומים ויציאה לתוכנית הבראה, עיריית קריית גת ניצבת בימים אלו בפני מהלך חסר תקדים: פיטורי 320 עובדי עירייה. חבר בוועד העובדים תקף: "במשך שנים ראש העיר טמן את ראשו בחול. יש דרכים לקצץ ולא בדרך של פיטורים. לא רואים את האור בקצה המנהרה".

 

את ההודעה על הפיטורים ההמוניים מסרה עיריית קריית גת לעובדים באמצעות דף הפייסבוק שלה. העובדים, שנדהמו לגלות זאת, ידעו שבחודשים האחרונים העירייה ומשרד הפנים מנהלים דיונים באמצעות מגשרים על אופי תוכנית ההבראה. בראש צוות המו"מ מטעם העובדים עומד יו"ר ועד העובדים ראובן אלקבץ, מגובה בהסתדרות העובדים.

פוסט מעמוד הפייסבוק של עיריית קריית גת ()
ההודעה בפייסבוק על הפיטורים

 

יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, אמר: "צר לנו שראש העיר קריית גת אבירם דהרי בוחר לבצע צעדים חד-צדדיים ולפגוע בעובדיו המסורים והנאמנים, תחת אצטלה של צורך בצמצום והתייעלות. תמוה כיצד דווקא דהרי, אשר קלט ללא אישור כמות מסיבית של עובדים עד כדי הכפלת מספרם, באופן שהוביל את העירייה לכדי גירעון כספי כה עמוק וסיכון ממשי לקריסה, מרשה לעצמו להתבטא באמצעות הפייסבוק, תוך בריחה מאחריות ובעיצומו של הליך בוררות המתנהל בין הצדדים בימים אלה ממש".

 

"בתיאום עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, אנו מודיעים כי כל צעד חד-צדדי שבו העירייה תנקוט ייענה בתגובה בצעדים ארגוניים ומשפטיים. אנו רואים בראש העיר דהרי אחראי אישית על הניסיון לפגוע בעובדים הוותיקים, הגירעון בעירייה ועל הפצת מסרים לא אחראיים".

 

בקריית גת עובדים כיום 1,700 עובדים, כולל מורים וסייעות בגנים. 320 מתוכם ניצבים בפני פיטורים. "ראש העיר כבר החל לשלוח זימונים לשימוע לקראת פיטורים בניגוד לחוק. העובדים מפחדים ולכן הם מתייצבים במטרה לשכנע אותו שלא יפטר אותם. ראש העיר בעצמו לא נקט אצבע בשנים האחרונות והביא את העיר לגירעון עצום. אוטוטו אנחנו מגיעים לחגי תשרי ואנשים לא יודעים אם תהיה להם עבודה עד החג. הגענו לשפל חסר תקדים", אמר עובד בעירייה.

פיטורים פיטור עובדים עירייה עיריית קריית גת אבירם דהרי (צילום: אבי רוקח)
ראש העיר קריית גת אבירם דהרי(צילום: אבי רוקח)
  

מכתב הפיטורים ()
מכתב הפיטורים לעובדי "אמיליה קוסמטיקס"

מעיריית קריית גת נמסר: "עיריית קריית גת נדרשת במסגרת תכנית ההבראה לצמצם 320 משרות בצד פעולות נוספות של התאמה תקציבית. העירייה נאלצת לסיים עבודתם של אלה שהתקבלו לעבודה אחרונים ואשר עובדים ותיקים יוכלו להחליף אותם במסגרת המנגנון הקבוע בחוקת העבודה 'אחרון נכנס ראשון יוצא'. במהלך העשור האחרון נבנו בקריית גת חמש שכונות חדשות ומתחדשות אשר אכלסו ועדיין בתהליך אכלוס של עשרות אלפי תושבים חדשים".

 

"בניית רובעי מגורים חדשים בהיקפים יוצאי דופן וקליטת אלפי משפחות חדשות כרוכים בהכרח בהרחבת שירותי חינוך, פיתוח תשתיות ושירותים מוניציפאליים אחרים הגורמים טלטלה בכל הנוגע לניהול תקציב העירייה. עיריית קריית גת תעמוד ביעדי האיזון התקציבי ותצלח את אתגרי הבינוי והפיתוח העצומים העומדים לפתחה בדרך להפוך למרכז החדש של ישראל".

 

אבל לא רק בקריית גת חוששים למקום עבודתם. דרומה משם, במפעל "אמיליה קוסמטיקס" שבירוחם הודיעו על פיטורי 35 עובדים, בעקבות מצבו הכלכלי. בימים אלו קיבלו העובדים זימונים לשימוע. במפעל עובדים יותר מ-250 עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
ראש עיריית קריית גת
צילום: אבי רוקח
מומלצים