שתף קטע נבחר

"ימינה" מחשבת מסלול מחדש

מדיניות חדשה וגמישה במפלגות הימין: סקרי דעת הקהל מביאים לשינויי אסטרטגיה חדים של מנהלי הקמפיין - לעיתים אפילו אחרי יום אחד בלבד

המאבק הגדול על הקולות בתוך גוש הימין והחשש הגדול של ראשי המפלגות בתוך הגוש מכך שברגע האמת – בניסיון לסיים כמפלגה הגדולה ביותר – נתניהו "ישאב" את כל המנדטים בגוש, הביא לכך שבימים האחרונים לא היססו ראשי המפלגות לתקוף אלה את אלה וכמובן שגם את הליכוד.

השקה קמפיין בחירות מפלגה ימינה  (צילום: מוטי קמחי)
השקת "ימינה"(צילום: מוטי קמחי)
  

גם בליכוד השיבו אש בניסיון להבהיר לציבור הבוחרים שהשאלה היחידה במערכת הבחירות הנוכחית היא מי תהיה המפלגה הגדולה ומי יהיה ראש הממשלה.

  

אלא שכעת, בעקבות סקרי דעת קהל שנערכו, החלו במפלגות לשנות את האסטרטגיה שלהן - בחלק מהמקרים ב־180 מעלות בתוך יום אחד בלבד.

 

כך לדוגמה, לאחר שבליכוד החליטו בימים האחרונים לתקוף בעוצמה את איילת שקד, יו"ר רשימת "ימינה", על זגזוג ועל הניסיון שלא צלח להצטרף לליכוד, אתמול ביקש צוות הקמפיין לשנות את הקו ולא להתייחס לשקד באופן אישי וגם לא לסירוב לאפשר לה להצטרף לליכוד. נכון לאתמול עוד היו בקנה מסרים בנוסח: "איילת מטיילת"- רמז לניסיון לדלג בין בתים פוליטיים שונים וגם: "ציפי לבני החדשה", מאותה סיבה בדיוק, והחל מהבוקר ישונה הכיוון באופן חד. הסיבה: מהסקרים עלה שבקרב הציבור הימני, ההחלטה שלא לפתוח בפני שקד את השער למפלגת השלטון מתקבלת לא טוב ומשרתת בעיקר את שקד. בשל כך התבקשו השרים לא לעסוק בסוגיה הזאת, לא לתקוף את שקד ובנט באופן אישי ולהתרכז במסר אחד עיקרי שלפיו לא ניתן לסמוך על שקד ועל נפתלי בנט שימליצו על נתניהו.

  

גם ב"ימינה" נעשתה הערכת מצב מחודשת והוחלט לשנות כיוון באופן חד. אחרי עימותים חריפים ומתוקשרים של חברי המפלגה עם נתניהו ותגובות חריפות למדיניותו, הוחלט להוריד את הלהבות. הסיבה: בדיקות העלו שהדברים הקשים שכתב שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' על נתניהו, והאמירה של שקד שלפיה נתניהו "כרגע" הוא מועמד הימין, לא עוברים טוב בציבור הימני. לכן החליטה רביעיית ההנהגה לשנות כיוון. אתמול, במהלך שידור חי בעמוד הפייסבוק שלו, ניצל בנט את ההזדמנות לשנות את הקו: "אני אומר בצורה הכי ברורה והכי חדה, מפלגת ימינה תמליץ על נתניהו להיות ראש הממשלה של מדינת ישראל" אמר. "זה על דעת כל ראשי המפלגה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
איילת שקד ונפתלי בנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים