שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי אמר שבנות צריכות לשחק בבובות?

  משחקי הבנים והבנות שחולקו על פי מגדרים מפנים את מקומם למשחקים נטולי הבניה מגדרית, ומה שחשוב היום זה עד כמה הילדים מרגישים נוח ונכון. כך הילדים בוחרים במה הם רוצים לשחק

  בשיתוף קניון שרונים

   

  המשחקים בחלוקה מגדרית של בנים ובנות, היו פה כנראה מאז ומעולם, אבל בשנים האחרונות, גם התפיסות האלה עוברות שינוי של ממש. לדברי מרין ליבמן, פסיכולוגית קלינית, מנהלת תחום ילדים ונוער במרכז ד"ר טל, יש סטריאוטיפים מגדריים בגילאי 6-8.

   

  "בעבר, היינו מצפים לראות בנים משחקים יותר במשחקים ש"נתפסים" כלגיטימיים יותר לבנים ואת הבנות משחקות במשחקים שהם יותר לגיטימיים לבנות. אבל הייתי רוצה להאמין שבימינו אלה יש שינויים בגישות ובתפיסות, ויהיה מעניין לראות את הדרך שבה הילדים בוחרים את המשחקים שלהם. 

   

  צפו בילדים בוחרים את המשחקים והפעילויות שאותם הם אוהבים:

   

   

  צילום: ירון שרון, ירון ברנר

  עורך וידאו: שי קנפו

  כתבת: קטיה אגינוב

  תחקירנית: שביט חילו

  הפקה: דולב לשם

   

  ליבמן מוסיפה כי "הסטריאוטיפים שאנחנו חיים על פיהם התפקידים המגדריים, זה משהו שבעצם מיועד לעזור לנו, מבחינת הילדים הם גדלים לתוך מציאות שהיא יותר ודאית, יותר מוכרת, פחות עמומה.

   

  "אני מאוד מקווה שהחברה, גם ההורים, גם הגננות, גם המורים יבינו את החשיבות של משחק ויעודדו לעשות יותר במרחב, להתנסות יותר בחצר, כאלה משחקים שיתאפשר להם לבטא את הרגשות שלהם, לבטא את המחשבות שלהם. דרך משחקים ילדים משכללים את המיומנויות שלהם ובוחרים מה נכון עבורם, ללא קשר לסטריאוטיפים".

   

  בשיתוף קניון שרונים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  במה ילדים משחקים?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים