שתף קטע נבחר

רפובליקני רמז: בלי אונס וגילוי עריות לא הייתה אנושות

מחוקק אמריקני הסביר את תמיכתו באיסור מוחלט על הפלות – בכך שלאורך ההיסטוריה רבים נולדו בשל אונס במלחמות או עקב גילוי עריות. "לא יכול לומר בוודאות שאני לא תוצר של זה". בקונגרס גינו: "בושה, תתפטר"

 

 

מחוקק רפובליקני בארה"ב, שנחשב למנודה בקרב רבים מחברי מפלגתו לאור שורת אמירות פרובוקטיביות בעבר, עורר סערה נוספת כאשר רמז לכך שללא תופעות של אונס וגילוי עריות לאורך ההיסטוריה – האנושות לא הייתה קיימת.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

קינג, שמרן אדוק ואחד מבעלי בריתו הנאמנים ביותר של הנשיא דונלד טראמפ בקונגרס, ניסה בדבריו להגן על עמדתו ולפיה יש לאסור הפלות אפילו אם ההיריון נגרם כתוצאה מאונס או מגילוי עריות.

סטיב קינג מחוקק חבר בית הנבחרים האמריקני ארה
עוד סערה. הרפובליקני סטיב קינג(צילום: AFP)

סטיב קינג מחוקק חבר בית הנבחרים האמריקני ארה
(צילום: mct)

"מה אם כולנו נחזור אחורה בעצי המשפחה ונוציא את כל האנשים שהם תוצאה של אונס או גילוי עריות? האם תהיה בכלל אוכלוסייה בעולם?", תמה אתמול (ד') קינג במהלך נאום שנשא ב"מועדון השמרנים ווסטסייד" באיווה, שאותה הוא מייצג בבית הנבחרים.

 

"בהתחשב בכל המלחמות, מקרי האונס והבזיזות שאירעו...אני יודע שאני לא יכול לומר בוודאות שאני לא תוצר של זה", הוא הוסיף, בדברים שנשמעו בסרטון שפרסם העיתון המקומי Des Moines Register. "אני חושב שכל אחד מהחיים הללו הוא יקר ערך בדיוק כמו של כל אחד אחר", הוסיף.

הפלה הפלות הפגנה נגד חוק לואיזיאנה ארה
קינג רוצה איסור מוחלט על הפלות. הפגנה נגד איסור על הפלות בלואיזיאנה(צילום: AFP)

מפגינות נגד החוק לאיסור הפלות  בארה
(צילום: Reuters)

הפגנה נגד חוקים שאוסרים הפלה הפלות בית המשפט העליון וושינגטון ארה
(צילום: EPA)
 

האמירה הפרובוקטיבית החדשה עוררה גל תגובות משני צדי המתרס הפוליטי. רנדי פינסטרה, מחוקק רפובליקני בקונגרס של איווה, אמר כי קינג הוא "התקווה הטובה ביותר" של הדמוקרטים לשמור על הרוב שלהם בבית הנבחרים. פינסטרה מתכוון לאתגר את קינג בפריימריז על מועמדות המפלגה הרפובליקנית בבחירות על המושב שלו, בשנה הבאה: "טראמפ צריך אנשים שיגנו עליו בקונגרס, לא הסחות דעת".

 

המועמדים הרבים בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית עטו על האמירה. חצי מהם, עשרה במספר, תקפו את קינג בחריפות. "הגיע הזמן להדיח את הגזען הזה", צייץ חוליאן קסטרו, שר השיכון בממשל אובמה והלטיני היחיד שרץ לנשיאות. "אתה בושה, תתפטר", צייצה הסנאטורית קירסטן ג'יליברנד.

ארה
"הגיע הזמן להדיח את הגזען הזה". המועמד הדמוקרטי חוליאן קסטרו, גם הרפובליקנים גינו(צילום: AP)
 

קינג הוא דמות שנויה במחלוקת בקרב הרפובליקנים בקונגרס. בשנה שעברה הוא שאל מדוע "השפה" של עליונות הגזע הלבן נחשבת לפוגענית. לאחר אמירה זו הוא סולק על-ידי הנהגת הרפובליקנים מתפקידיו השונים בוועדות הקונגרס, והוועידה הרפובליקנית הודיעה שלא תסייע לו בניסיונו להיבחר מחדש בשנה הבאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים