שתף קטע נבחר

אחרי 60 שנה: הזוג שהכיר באוניברסיטה התחתן בבית החולים

גרגורי וסבטה למדו יחד ברוסיה, אך נסיבות החיים הפרידו ביניהם. לפני כ-20 שנה הם נפגשו שוב וביקשו להינשא זה לזו, אבל בחודש שעבר אושפז גרגורי. למרות המצב הבריאותי הם נישאו בבית החולים "הרצפלד": "עכשיו הופכים למשפחה"

חתונה מרגשת במיוחד נערכה השבוע בבית החולים השיקומי הרצפלד שבגדרה. שישים שנה אחרי שהכירו באוניברסיטה ברוסיה, החתן גרגורי שרייבר בן ה-82 נשא את בחירת לבו סבטה זיימבסקי בת ה-84. צפו בתיעוד החתונה המרגשת.

 

 

גרגורי וסבטה הכירו לראשונה לפני כשישים שנה במהלך לימודים באוניברסיטה ברוסיה, אך כל אחד מהם פנה לכיוון שונה ובנה משפחה משלו. לפני כעשרים שנה הם נפגשו שוב, הפכו לזוג וביקשו להינשא.

 

בתחילה נמנעה מהם האפשרות להגשים את החלום להקים בית משותף. יהדותה של סבטה הוטלה בספק ורק לאחר תהליך ארוך אושרה יהדותה והם יכלו סוף סוף להתחתן כדת משה וישראל.

חתונה מבוגרת בט
(צילום: גלעד שעבני)

חתונה מבוגרת בט
הזוג המאושר. "אין לאהבה גיל"(צילום: גלעד שעבני)

חתונה מבוגרת בט

לפני כחודש אושפז גרגורי בבית החולים בעקבות הידרדרות במצבו, הוא מתנייד באמצעות כיסא גלגלים, לא יכול לדבר ומתקשר בעזרת הזזת שפתיים. למרות מצבו המורכב של החתן בני הזוג החליטו לא לוותר ולקיים את החתונה. לפני האירוע כתב גרגורי על מסך מחשב: "אין גיל לאהבה, אפשר להתחתן בכל גיל".

 

"חיכינו זה לזו במשך שישים שנה", אמרה הכלה הנרגשת. "אחרי שגרגורי יחלים וייצא מבית החולים נחגוג גם ירח דבש. עכשיו אנחנו הופכים למשפחה".

 

החתונה המרגשת נערכה אתמול, ערב ט"ו באב, בהשתתפות צוות בית החולים, מטופלים ושני נכדיה של הכלה. אנשים ששמעו על האירוע המיוחד נרתמו למשימה ותרמו שתי שמלות כלה, בגדים לחתן וקייטרינג.

 

אלה קופלינסקי, אחות אחראית במחלקה לסיעוד מורכב אונקולוגי שמטפלת בגרגורי, תיארה: "הייתה כאן התרגשות גדולה סביב הנושא. גרגורי מאושפז כאן קרוב לחודש וכך הכרנו את אשתו. היא פנתה אליי ואמרה שהם רוצים להתחתן לפי החוקים בישראל ואנחנו עשינו הכל כדי לארגן את החופה ואת הטקס".

 

ד"ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת בית החולים "קפלן-הרצפלד" מקבוצת כללית, סיפרה: "חגגנו פעם ראשונה חתונה רשמית של מטופל עם אהובת ליבו. ההתרגשות כאן הייתה בשיאה, זה לא פחות מיום חג עבור עובדי בית החולים, שנותנים את הנשמה והלב בטיפול היומיומי במטופלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד שעבני
הזוג המאושר
צילום: גלעד שעבני
מומלצים