שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נדחה ערעורו של מייסד "טלגראס", והוא יוסגר לישראל
  בית המשפט באוקראינה דחה את ערעורו של עמוס דב סילבר, מייסד רשת הסחר בסמים באפליקציית טלגרם. הוא נעצר וצפוי להגיע ארצה. אשתו: "המשטרה החליטה לקרוע את המשפחה שלי"

  בית המשפט באוקראינה דחה אמש (ה') את ערעורו השני של עמוס דב סילבר, מייסד רשת "טלגראס" לסחר בסמים באמצעות אפליקציית טלגרם. עם דחיית הערעור, הוא נעצר בשנית לטובת הסגרה לישראל. תחילה נטען כי סילבר יוסגר לישראל תוך כמה שעות, אך הוא לא היה אחד מנוסעי הטיסה היחידה מקייב שנחתה הלילה בנמל התעופה בן גוריון. הוא צפוי להגיע ארצה ביממה הקרובה.

  עמוס סילבר (מתוך הפייסבוק של עמוס סילבר)
  עמוס דב סילבר(מתוך הפייסבוק של עמוס סילבר)

  גלי, אשתו של סילבר, פרסמה סרטון בפייסבוק שבו אמרה, בין היתר "מה שידוע לי כרגע שהוא עצור בקייב בתחנת המשטרה, ומחר (היום, שישי) יבדקו מה לעשות איתו, זה מה שהמשטרה מסרה לעורך הדין".

   

  בחודש שעבר דחה בית המשפט באוקראינה את הערר שהגיש סילבר אחרי מעצרו, בעקבות בקשת ישראל להסגירו. משרד התובע הכללי בקייב פתח אז בחקירת התלונה מול הרשויות בארץ. סילבר מחזיק גם באזרחות אמריקנית. 

   

   
  אשתו של מייסד ה טלגראס ר עמוס סילבר גלי עומר ב אולפן ynet (צילום: אלי סגל)
  גלי סילבר(צילום: אלי סגל)

  מכתב של ראש רשת טלגראס שכתב בזמן מעצרו ()
  המכתב של עמוס דב סילבר מהכלא באוקראינה

  בהודעת התובע הכללי של קייב מהחודש שעבר צוין כי סילבר "מבוקש על ידי רשויות החקירה בישראל בחשד שניהל ארגון פשע בעל עוצמה, שהיה אחראי על הפצה מסיבית של חומרים נרקוטיים על-ידי שליחים תוך שימוש ברשתות החברתיות, מעורבות של קטינים בשימוש בסמים מסוכנים והשתתפות של גורמים פליליים אחרים שבוצעו על ידי ארגוני פשיעה".

   

  ההסגרה אושרה ביולי על ידי התובע הכללי של העיר והובאה לאישור בית המשפט המחוזי. אחרי בחינת טענות הצדדים, בית המשפט קיבל את עמדת התובע ודחה את הדרישה של סילבר לבטל את הסגרתו ולשחררו בערבות. אלא שהערב, כאמור, הפכו השופטים את ההחלטה.

   

  תגובת ע"ד אורי קורב, המייצג את סילבר: "עמוס סילבר הוא אדם ערכי ומוסרי אשר נאמן לאידיאולוגיה בה הוא מאמין - ולפיה יש לעזור לחולים ולחלשים בחברה ולהקל על סבלם. כל מעשיו של סילבר נעשו כדי לעזור לזולת תוך הקפדה שלא לפגוע באיש. חשוב לציין כי בקשת ההסגרה בגין עבירות הלבנת הון ועבירות לפי פקודת מס הכנסה נדחתה - ולא בכדי. לכן לא ניתן להעמידו לדין בישראל בעבירות אלה".

   

  "הטענה לפיה עמוס סילבר מנהל 'ארגון פשיעה' היא טענה מופרכת. מדובר בשימוש ציני בחוק שנועד להלחם בארגוני פשיעה - כנגד אנשים נורמטיביים הפועלים לקדם אידיאולוגיות אשר נבחרי הציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית מצהירים כי יפעלו למען הכשרתם והגדרתם כחוקיים. עמוס סילבר יילחם בבית המשפט על הערכים בהם הוא מאמין ויוכיח את חפותו".

   

  כך ניסה להתחמק סילבר מהסגרה לישראל

  מייסד טלגראס אושפז בקליניקה בקייב עקב זיהום בבטן, אך נלקח לבית המשפט לדיון בעניינו לאחר שהשוטרים השיגו אישור לשחררו מאשפוז. לאחר קבלת ההחלטה על הסגרתו לישראל, הוא נלקח לקליניקה – שם נאזק וביצע ניסיון נואש לחמוק ממאסר.

   

  סילבר שלף מהכיס חבילה וטען: "זה מריחואנה, ואני מציע אותה למכירה". במקביל עורך דינו התקשר למשטרה וטען כי לפי החוק הפלילי במדינה, אם אדם מחזיק סמים הוא מפר החוק ויש לחקור אותו, להעמידו לדין ורק לאחר מכן להסגירו.

   

  לפי החוק באוקראינה, העונש על מכירת מריחואנה הוא חמש שנות מאסר. ואולם, משטרת אוקראינה הודיעה שאיבדה את "הסמים" וכאשר עורך דינו התלונן נאמר לו ש"לא היו על סילבר סמים". הוא אמר כי "ברור שהמשטרה האוקראינית שיתפה פעולה עם משטרת ישראל והעלימה עין מהסמים שלו".

   

   


  פורסם לראשונה 15/08/2019 22:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הפייסבוק של עמוס סילבר
  עמוס דב סילבר
  מתוך הפייסבוק של עמוס סילבר
  מומלצים