שתף קטע נבחר

מייסד "טלגראס" ברח באוקראינה רגע לפני ההסגרה לישראל

מצוד אחר עמוס דב סילבר שברח בנמל התעופה בקייב לאחר שעבר את הבידוק הביטחוני ורגעים לפני שעלה למטוס. רעייתו כתבה אתמול: "בשורות טובות, הוא לא יוסגר הלילה", הבוקר שיבחה אותו: "אשריו ואשרי חלקו". סנגורו: "ככל הידוע לנו הוא בידי המשטרה החשאית"

מייסד "טלגראס" עמוס דב סילבר נמלט מהשוטרים המלווים באוקראינה בתוך שדה התעופה בקייב זמן קצר לפני שהוסגר לישראל. כך מסרה הבוקר (יום ו') המשטרה. הוא היה אמור להגיע לישראל הלילה בטיסת LY2654 של סנדור (אל על) מקייב שנחתה הלילה בלעדיו בנתב"ג. דב סילבר הובא לנמל התעופה בקייב, עבר את הבידוק הביטחוני וברח רגע לפני שעלה למטוס.  

עמוס דב סילבר טלגראס סמים נמלט משטרה אוקראינה הסגרה ל ישראל מטוס  נחת בלעדיו ()
 

"במהלך הלילה התקבל במשטרת ישראל דיווח ממשטרת אוקראינה, שלפיו במהלך היערכותם להסגרתו על פי דין של עמוס דב סילבר, החשוד בהקמה וניהול של ארגון הפשע 'טלגראס', החשוד נמלט ממלוויו האוקראינים", מסרה המשטרה. עוד מסרה המשטרה כי "החשוד נמלט לאחר שאמש דחה בית המשפט העליון באוקראינה את ערעורו על ההחלטה להכריזו כבר הסגרה. משטרת ישראל נמצאת בקשר עם עמיתיה באוקראינה ועוקבת מקרוב אחר החיפושים לאיתורו".

 

גלי, אשתו של סילבר, כתבה לפני חצות בפוסט בפייסבוק: "הוא לא יוסגר הלילה, בשורות טובות. לכל העיתונאים שחוגגים על הרייטינג ושוכחים לציין את הפרטים החשובים... מה שידוע לי כרגע שהוא עצור בקייב בתחנת המשטרה, ומחר יבדקו מה לעשות איתו, זה מה שהמשטרה מסרה לעורך הדין". בסרטון שפרסמה לפני כן בפייסבוק אמרה כי "משטרת ישראל החליטה לקרוע את המשפחה שלי ולפגוע באדם שרק עזר לאחרים. החליטו להסגיר אותו וכנראה שבשעות הקרובות יעלו אותו על טיסה לישראל".

הפוסט של גלי סילבר בפייסבוק ()
הפסוט של גלי רעייתו אמש. "הוא לא יוסגר הלילה"

אחרי הפרסומים על בריחתו כתבה רעייתו בפייסבוק: "קוראת כתבות ולא מאמינה שזה אמיתי, יכול להיות עוד ספין של משטרת ישראל המשוחתת. אם זה נכון, אשריו ואשרי חלקו, ישתבח שמו לעד".

 

עו"ד אורי קורב, פרקליטו של סילבר, מסר בתגובה: "עמוס סילבר נעצר אמש על ידי גוף שנקרא 'השירות החשאי' באוקראינה ונלקח פיזית מהמרפאה שבה אושפז. הוא הוכנס לרכב לעיני עורך הדין המקומי ומשטרת אוקראינה שנכחו אף הם בשל חשדות לביצוע עבירה. לצערנו הרב, לא נמסר לנו לאן הוא נלקח ומה מצבו הרפואי".

 

הוא הוסיף: "ככל הידוע לנו הוא בידי המשטרה החשאית ואנו מקווים ששלום לו ובריאותו תקינה ושלא נגרם לו כל רע. אנו רואים ברשויות האוקראיניות אחראיות למצבו".

אורי קורב ()
עו"ד קורב. "ככל הידוע לנו הוא בידי המשטרה החשאית"

בחודש שעבר דחה בית המשפט באוקראינה את הערר שהגיש סילבר אחרי מעצרו, בעקבות בקשת ישראל להסגירו. משרד התובע הכללי בקייב פתח אז בחקירת התלונה מול הרשויות בארץ. סילבר מחזיק גם באזרחות אמריקנית.

 

בהודעת התובע הכללי של קייב מהחודש שעבר צוין כי סילבר "מבוקש על ידי רשויות החקירה בישראל בחשד שניהל ארגון פשע בעל עוצמה, שהיה אחראי על הפצה מסיבית של חומרים נרקוטיים על-ידי שליחים תוך שימוש ברשתות החברתיות, מעורבות של קטינים בשימוש בסמים מסוכנים והשתתפות של גורמים פליליים אחרים שבוצעו על ידי ארגוני פשיעה".

 

ההסגרה אושרה ביולי על ידי התובע הכללי של העיר והובאה לאישור בית המשפט המחוזי. אחרי בחינת טענות הצדדים, בית המשפט קיבל את עמדת התובע ודחה את הדרישה של סילבר לבטל את הסגרתו ולשחררו בערבות.

 

סילבר נלקח לדיון בבית המשפט אחרי שהמשטרה קיבלה אישור להוציא אותו מהקליניקה שבה אושפז בעקבות זיהום בבטן. לאחר שהתקבלה ההחלטה להסגיר אותו לישראל הוא ביצע ניסיון נואש לחמוק מההסגרה.

 

הוא שלף מהכיס חבילה וטען: "זו מריחואנה ואני מציע אותה למכירה". במקביל, עורך דינו התקשר למשטרה וטען כי לפי החוק הפלילי במדינה, אם אדם מחזיק סמים הוא מפר החוק ויש לחקור אותו, להעמידו לדין ורק לאחר מכן להסגירו. אבל משטרת אוקראינה הודיעה שאיבדה את "הסמים" וכאשר עורך דינו התלונן נאמר לו ש"לא היו על סילבר סמים". הוא אמר כי "ברור שהמשטרה האוקראינית שיתפה פעולה עם משטרת ישראל והעלימה עין מהסמים שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סילבר אתמול שעות לפני הבריחה
מומלצים