שתף קטע נבחר

דרעי אישר את כניסת חברת הקונגרס שביקשה: "הזדמנות אחרונה לראות את סבתי"

רשידה טליב, שהגעתה לישראל נמנעה בהחלטת נתניהו ודרעי, הגישה בקשה לביקור הומניטרי של סבתהּ הפלסטינית בת ה-90. השר דרעי נענה לבקשתה לאחר שהתחייבה: "אכבד את המגבלות ולא אקדם חרמות נגד ישראל בביקור"

 

רשידה טליב (צילום: רויטרס)
רשידה טליב(צילום: רויטרס)
 

חברת הקונגרס האמריקנית רשידה טליב, שישראל מנעה את כניסתה עם חברת הקונגרס אילהאן עומאר, תיכנס לישראל. כך הכריע הבוקר (יום ו') שר הפנים אריה דרעי בעקבות בקשה הומניטרית שהגישה במטרה לפגוש את סבתהּ הפלסטינית בת ה-90. במכתב ששלחה לשר דרעי, ופורסם לראשונה ב-ynet, היא כתבה: "זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לפגוש אותה".

 

היא התחייבה לקבל את דרישות ישראל, לכבד את המגבלות שהוטלו עליה בביקור וכן הבטיחה שלא לקדם חרמות נגד ישראל במהלך ביקורה. לנוכח זאת, החליט כאמור השר דרעי לאפשר את כניסתה לישראל והביע תקווה שתעמוד בהתחייבותה והביקור אכן יהיה לצרכים הומניטריים בלבד.

המכתב של רשידה טליב לאריה דרעי ()
המכתב של טליב לדרעי
 

 

במכתבה כתבה טליב: "אני מבקשת אישור כניסה לישראל כדי לבקר את קרובי משפחתי ובמיוחד סבתי שהיא בשנות ה-90. זאת יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לראות אותה". טליב התחייבה: "אני אכבד את המגבלות שלי ולא אקדם חרמות נגד ישראל במהלך הביקור".

 

השגרירות יצרה קשר עם הצוות שלה ומאז התקיימו מגעים לאפשר את הביקור בכפוף לתנאים שבמסגרתם התחייבה שלא לנצל את ביקורה לקידום חרם על ישראל.

 

רשידה טליב נדרשה לחתום על הסכמה למסמך המונה כמה תנאים לשם אישור הביקור, וייתכן שתגיע כבר ביום ראשון בבוקר לבדה וללא חברת הקונגרס אילהאן עומאר.

 

השר לביטחון פנים ועניינים אסטרטגיים גלעד ארדן הביע מוקדם יותר תמיכה באישור כניסתה של טליב לישראל: "את בקשתה של חברת הקונגרס טליב לבקר את סבתה יש לאשר. בעיקר לאור התחייבותה לכבד את החוק הישראלי ולא לקדם חרמות נגדנו".

 

אתמול החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי לא לאשר את כניסתן של טליב וחברת הקונגרס אילהאן עומאר לישראל. לפי נתניהו, נסיעתן של השתיים מומנה על-ידי ארגון שתומך ב-BDS, ועל אנשיו נמנים תומכי טרור. "שר הפנים החליט שלא לאפשר את ביקורן, ואני כראש הממשלה מגבה את החלטתו".

 

דרעי הבהיר אתמול כי אם טליב תגיש בקשה להיכנס מטעמים הומניטריים עבור מפגש פרטי עם משפחתה הוא ישקול זאת בכפוף ל"התחייבויות מתאימות".


פורסם לראשונה 16/08/2019 09:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים