שתף קטע נבחר

נסראללה מאיים: "אם ישראל תיכנס ללבנון - נשמיד טנקים בשידור חי"

מזכ"ל חיזבאללה דיבר לרגל יום השנה למלחמת לבנון השנייה, ולגלג על מדיניות הביטחון של ישראל: "לא הייתה הססנות שכזאת בישראל מעולם". הוא שיבח את הפיגוע בגוש עציון: "דור העתיד של פלסטין" והאשים את נתניהו בחרחור מלחמה נגד איראן, בשיתוף פעולה עם סעודיה ומדינות המפרץ

 

 

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, איים היום (שישי) על ישראל כי אם תחליט לפלוש ללבנון - היא תצפה בהרס הטנקים וחטיבות צה"ל בשידור חי. "אני אומר לישראלים, אם תתקפו אותנו שוב, כל נקודה בדרום לבנון תהיה כמו בקרב של בינת ג'ביל - רק פי 500. אם הטנקים הישראליים וחטיבות צה"ל ייכנסו לשטח לבנון תצפו בהריסתם בשידור חי".

 

חסן נסראלה ()
חסן נסראלה

בנאום שנשא ממקום המסתור שלו במסגרת "חגיגות הניצחון" במלחמת לבנון השנייה ב-2006 לגלג נסראללה על מדיניות הביטחון של ישראל: "לא הייתה הססנות שכזאת בישראל מעולם. הרמטכ"ל הישראלי טוען שהוא מכין תוכנית חדשה לניצחון, אבל יש לנו היום חזית התנגדות שנפרסת מפלסטין ללבנון, לסוריה, לאיראן ועד לתימן. יש ציר התנגדות שלם.

 

נסראללה התייחס גם לפיגוע הדריסה שאירע היום בגוש עציון ואמר: "היום היה פיגוע דריסה בגדה המערבית וההתנגדות ניסתה לשבות חייל ישראלי (ככל הנראה התכוון לרצח של דביר שורק - ל"א). זוהי התפתחות חשובה מאוד, זהו דור העתיד של פלסטין וההתנגדות".

 

"ישראל לא חוששת רק מחיזבאללה", אמר נסראללה והוסיף כי "היא לוקחת בחשבון שמלחמה חדשה נגד לבנון תביא לפיצוץ באזור. ההישענות על ציר ההתנגדות מונע כל פגיעה או מלחמה חדשה בסוריה והיא גם תביא לסיום המלחמה בתימן.

 

"ציר ההתנגדות מונע את המלחמה ההרסנית באזור שתהרוס מדינות ועמים. נתניהו דוחף למלחמה יחד עם סעודיה ומדינות המפרץ, ואנחנו רוצים שלום ויציבות", אמר. על המתיחות בין ארצות הברית לאיראן אמר נסראללה כי "אנחנו עומדים בפני הישג משמעותי וגדול לאור הנסיגה בשיח בין המדינות. הם כבר לא מדברים על מלחמה נגד איראן, שמשמעותה היא מלחמה נגד כל ציר ההתנגדות. מלחמה כזאת תצית את האזור כולו, ואנחנו מעוניינים למנוע זאת".

 

נסראללה אמר כי ביום שני הבא יציינו בכפרים שבדרום לבנון את "חג הניצחון" ללא חשש מתקיפה ישראלית או אמריקנית, ואמר כי הסיבה לכך היא הרתעת האויב. "זה לא הגיע בחינם, אלא לאחר מאמצים והקרבות רבות", אמר מנהיג ארגון הטרור השיעי. "היום הדרום חש בביטחון ממקום של חוזקה, כבוד ויציבות. לא ארצות הברית, לא מועצת הביטחון ולא ההגנה הבינלאומית יצרו זאת, אלא הצבא הלבנוני, העם וההתנגדות ייצרו את תחושת הביטחון", טען.

 

המונים בנאום של נסראללה בדרום לבנון ()
ההמונים ממתינים לנאום המשודר

תמונה מחולקת בנימין נתניהו מוחמד בן סלמאן (צילום: AFP, רויטרס)
"דוחפים למלחמה נגד איראן". נתניהו ומוחמד בן סלמאן(צילום: AFP, רויטרס)

נסראללה אמר כי "האויב חושש מלפגוע בלבנון וזו לא תוצאה של דיבורים וסיסמאות, אלא עבודה של שנים לאורך כל היום. אנחנו במוכנות הגבוהה ביותר. ארה"ב מנסה לייבש את מקורות המימון להתנגדות וזה אכן מעייף, ולכן צריכים להעריך את המאמץ הזה שנעשה לשמירת המוכנות וההרתעה. ישנם גברים, נשים ומשפחות שנושאים בהשלכות של המוכנות והבעלות על הכוח הזה".

 

למרות הכרזת המלחמה לאחר חטיפתם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, מזכ"ל הארגון אמר כי מי שבאמת אחראית לה היא ארצות הברית. "המטרה הייתה 'לייצר מזרח תיכון חדש'. המלחמה בלבנון לא הייתה רק מצד ישראל, היא הייתה כלי והשלימה את הפלישה של ארה"ב לאפגניסטן ולעיראק. ההחלטה על המלחמה עצמה הייתה אמריקנית", אמר נסראללה. "כל המסמכים שנכתבו מוכיחים כי ישראל הסתפקה בתגובה הראשונית שלה לחטיפת החיילים ביום הראשון, אך ארה"ב דחפה אותה ליותר. ארה"ב שאפה להפיל את משטר אסד, להביא לקיצה של הסוגיה הפלסטינית ולהמשיך בכיבוש של עיראק. לבסוף היא גם רצתה להכשיל את איראן", הוסיף.

 

לדבריו, "המלחמה הופסקה מסיבה אחת, ולא בשל הלחצים הבינלאומיים והערביים. אלא בשל ההבנה של ארה"ב וישראל שהן נכשלו. אם המלחמה הייתה נמשכת, היא הייתה מובילה לאסון עבור ישראל. אילו הייתה אחדות פוליטית בלבנון בזמן המלחמה, לא רק שהיינו יכולים לסרב לתנאים שהוכתבו לנו, אלא היינו יכולים לכפות בעצמנו את התנאים לסיום המלחמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים