שתף קטע נבחר

פלסטיני ניסה לחנוק חייל באמצעות חבל במעבר גבול לירדן

ניסיון פיגוע במסוף אלנבי: תושב שכם נעצר לאחר שתקף חייל צה"ל בלבוש אזרחי שחלף על פניו. מאבטחים של רשות שדות התעופה השתלטו עליו והוא הועבר לידי כוחות הביטחון. האירוע תועד במצלמות אבטחה. לא היו נפגעים

 

 

פלסטיני שחזר מירדן נעצר לאחר שתקף הערב (רביעי) חייל צה"ל במעבר אלנבי. מרשות שדות התעופה שאחראית על מעבר הגבול נמסר כי הפלסטיני, תושב שכם בן 35, ניסה לחנוק את החייל שחלף על פניו באמצעות כבל מטען לטלפון. מאבטחים של הרשות השתלטו עליו והוא הועבר לחקירת שב"כ. הוא לא מוכר למערכת הביטחון.

 

ניסיון הפיגוע תועד במצלמות האבטחה. לא היו נפגעים באירוע. מצה"ל נמסר כי החייל שהותקף שהה בגשר אלנבי בלבוש אזרחי במסגרת משימה צבאית בשמירות שגרתיות.

פלסטיני ניסה לחנוק באמצעות חבל עובד במעבר גבול לירדן ()
תיעוד האירוע

הפלסטיני נכנס למסוף ואז החל לרוץ לכיוון החייל וניסה לחנוק אותו. אנשים שנכחו במקום אומרים כי לא הייתה אינטרקציה מוקדמת בין השניים.

 

פלסטיני ניסה לחנוק באמצעות חבל עובד במעבר גבול לירדן ()
הפלסטיני מנסה לחנוק את העובד

פלסטיני ניסה לחנוק באמצעות חבל עובד במעבר גבול לירדן ()

באווירת החג' - החל המסע הארוך מגשר אלנבי למכה (צילום: דוברות מתפ
מעבר הגבול אלנבי (צילום: דוברות מתפ"ש)

בתיעוד האירוע נראה החייל יוצא לדבר בטלפון מחוץ לשטח המבנה, כשלפתע הפלסטיני רץ לעברו ומנסה לחנוק אותו בשעה שהפנה אליו את גבו. העובד התנגד ונאבק בפלסטיני, עד להגעת מאבטחי המסוף שהשתלטו עליו.

 

ביום שישי נפצעו קשה ובינוני נחום ונעם נביס, שני אחים בני 18 ו-20 מהיישוב אלעזר בגוש עציון, בפיגוע דריסה בתחנת אוטובוס סמוכה ליישוב. הפצועים היו בדרכם לחופשה משפחתית בצפון, ועמדו ככל הנראה מחוץ לעמודי המיגון מפני פיגועי דריסה. לאחר הפגיעה בשניים המחבל התהפך עם רכבו לתעלה - ולאחר שניסה לפתוח את הדלת - נורה למוות על-ידי שוטר שוטר סמוי שנסע במקרה מאחוריו והבחין בדריסה. מצבו של נחום קשה מאוד ואילו מצבה של נעם השתפר ומוגדר קל.

 

אמיר אלון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים