שתף קטע נבחר

תוכנת המעקב והחשד נגד איש "יש עתיד": גילויים חדשים על חקירת החפרפרות בכחול לבן

במשך חודשים תוהים בכחול לבן מי אחראי להדלפות. בסוף השבוע נחשף ב-ynet כי המפלגה שכרה חברה על-מנת לזהות את האחראי. כעת מתברר: בקמפיין הושתלה תוכנית עבודה מזויפת במטרה שהמדליף יפיץ אותה

 

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
איש "יש עתיד" נחשד בהדלפות. גנץ: איש לא חסין(צילום: עמית שאבי)

החקירה הסמויה של כחול לבן לאיתור המדליפים מסתעפת: ברשימה של בני גנץ חושדים כי איש מטה מ"יש עתיד" היה זה שהדליף חומרים מתוך הקמפיין. בשלב זה טרם התברר אם מדובר בפעולת נקם - או בבצע כסף.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הרשימה שכרה בשבועות האחרונים את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, להפעלת אמצעים מתקדמים שיאתרו את המדליפים.

 

בעקבות המקרים הללו, ההנחיות שגנץ העביר לאנשי חברת CGI היא שאף אחד לא חסין ואין פרות קדושות. ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי החברה הכינה פרופיל של כל האנשים הבכירים במפלגה בכדי לסמן מדליפים פוטנציאליים.

 

בהמשך, שתלו אנשי חברת CGI תוכנות סייבר ואבטחת מידע מתקדמות על מנת לגרום לאותו מדליף לעשות טעות. האסטרטגיה הייתה “לשתול” תוכנית עבודה מזויפת לניהול הקמפיין במספר גרסאות אצל כמה מדליפים פוטנציאליים.

 

אחת מהתוכניות שהודלפו אף זכתה לשם: "צבא המגיבים של כחול לבן". הפיצוח הגיע ב-5 באוגוסט, כאשר התוכנית התפרסמה באחד מכלי התקשורת וזכתה לציטוטי המשך. בחברה זיהו מיד באיזו גרסה מדובר ואצל מי מהבכירים הושתלה. ביש עתיד סירבו להגיב לידיעה.

 

 יעקב פרי וצביקה נווה חברת  CGI Group פרשת הבחירות בגאורגיה (צילום: ירון ברנר)
נשכרו לטובת איתור החפרפרת. יעקב פרי וצביקה נווה (צילום: ירון ברנר)

לפי הידוע בשלב זה, בדיקת החברה העלתה חשד ליותר ממדליף אחד. בחברה סירבו להגיב לידיעה, אולם בכחול לבן ציינו כי "המפלגה נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע". פרי, חשוב לציין, הוא בכיר לשעבר במפלגתו של לפיד, וכיהן בעבר כשר מטעמה.

  

במרץ האחרון פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי כחול לבן פתחה בבדיקה פנימית על מנת לחשוף את החפרפרת במטה, זאת בעקבות פרסום הקלטות של גנץ בשיחות עם צוות מצומצם ביותר של אנשיו.   

 

באחת ההקלטות הודה גנץ כי הוא לא נועל לחלוטין את הדלת בפני האפשרות לשבת עם נתניהו, והודה כי יהיה מוכן ללכת רחוק כדי לצרף את המפלגות החרדיות לממשלה בראשותו. מספר 3 ברשימה, משה (בוגי) יעלון, אמר כי הוא "לא בטוח שהחפרפרת במטה היא אנושית".

 

בהקלטה השנייה שוחח גנץ בפורום מצומצם וסיפר כי נתניהו ערב הבחירות יהיה מוכן לפגוע בו פיזית. "אם הייתה לנתניהו דרך שיהרגו אותי - הוא היה עושה את זה", הצהיר גנץ בהקלטה שעוררה סערה גדולה ואף גרמה לו לנזק תדמיתי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים