שתף קטע נבחר

תוכנית חדשה להסבת אקדמאים למורים למדעים

"מהייטק להוראה": ‏לאור המחסור במורים במקצועות המדעים בבתי הספר העל יסודיים, פתחה מכללת סמינר הקיבוצים תוכניות הסבה מואצות חדשות לאקדמאים - בין היתר במתמטיקה ובפיסיקה

מכללת סמינר הקיבוצים הכריזה החודש על פתיחתן של תוכניות הסבה חדשות לאקדמאים בתחומי המדעים בחינוך העל יסודי (כיתות ז' עד יב'): מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב. התוכניות החדשות "מהייטק להוראה" מאפשרות הסבה להוראה תוך שנה. למתקבלים יוצאו מלגות מטעם משרד החינוך.

 

מכללת סמינר הקיבוצים (צילום: ענר גרא)
מכללת סמינר הקיבוצים(צילום: ענר גרא)

 

ד"ר רותי ברקאי, רכזת תוכניות ההסבה החדשות "מהייטק להוראה" במכללת סמינר הקיבוצים, אמרה: "התוכניות נפתחות על רקע המחסור האיכותני במורים בעלי הכשרה מתאימה להוראת מקצועות המדעים בבתי הספר העל יסודיים. על פי נתוני משרד החינוך, מדובר במחסור של כ 300 מורים מעבר למספר הסטודנטים המוכשרים להוראת מקצועות המדעים מדי שנה. תוכניות ההסבה החדשות אמורות לספק מענה למחסור זה ולסייע בהשגת היעד שקבע מנכ"ל משרד החינוך של הכשרת 1,500 מורים במהלך חמש השנים הקרובות".

 

היא הוסיפה כי "התוכניות כוללת יום התנסות מלא בבתי הספר, עם דגש על הכשרה קלינית המפתחת את יכולתו של הסטודנט, המורה לעתיד, לאבחן ולקדם את הידע של התלמידים תוך התייחסות לשונות התלמידים וכן על פיתוח שיטות הוראה חדשניות הרלוונטיות ומותאמות לתלמידים".

 

במכללת סמינר הקיבוצים אמרו כי התוכניות החדשות כוללות התנסות מעשית בחטיבות הביניים ובבתי הספר התיכוניים, בליווי מדריך פדגוגי מקצועי ומיומן בתחום. התוכניות משלבות שיטות הוראה מגוונות הנתונות מענה לשונות התלמידים ולמגוון סגנונות למידה: סימולציות, הוראת המקצוע תוך שילוב טכנולוגיות, למידת מיומנויות חשיבה בדגש על חקר, למידת עמיתים, למידה מקוונת, שילוב מעבדות, סיורים, משחקים ועוד.

 

 

ולמי מיועדת התוכנית? במכללת סמינר הקיבוצים הוסיפו כי תוכניות ההסבה החדשות הנן שנתיות ומיועדות לבעלי תואר אקדמי בתחומי המתמטיקה, הפיסיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב. תינתן עדיפות ליוצאי תעשיית היי-טק, האקדמיה ותעשיות מתקדמות אחרות, עם ניסיון תעסוקתי של שלוש שנים ומעלה.

המתקבלים יהיו זכאים להלוואה מותנת מטעם משרד החינוך בגובה כ 11,000 שקל על פי התנאים המפורטים בחוזר מערך סיוע של מנהל עובדי הוראה לתש"פ ולמלגת פיס בגובה 10,000 שקל תמורות 100 שעות התנדבות חברתיות על פי התנאים המפורטים בחוזר מפעל הפיס לשנת תש"פ.

 

במקביל, במכללת לוינסקי לחינוך פועלת תכנית דלתא למצטיינים, המיועדת לאקדמאים בעלי תואר ראשון במדעים או במתמטיקה - המכשירה להוראה בבית ספר העל-יסודי בהתמחויות מתמטיקה וביולוגיה.

 

מטרת התוכנית להכשיר מורים מצוינים שיעשירו את עולמם של התלמידים בבתי הספר העל-יסודיים בתחומי המתמטיקה והביולוגיה ויביאו לכך שיותר תלמידים ותלמידות יבחרו ללמוד מקצועות אלו באופן מוגבר.

 

הלימודים נמשכים שנה אחת במסגרת יום לימודים אחד מרוכז בשבוע, שילוב של קורסים מקוונים והתנסות מעשית משמעותית ומועילה. ישנה אפשרות לקבלת הלוואה מותנית למועמדים שנמצאים מתאימים על ידי משרד החינוך. מכללת לוינסקי לחינוך מלווה את הסטודנטים בתוכנית גם לאחר סיום הלימודים בסיוע במציאת מקום עבודה ותמיכה מקצועית. מכללת לוינסקי לחינוך נותנת למתקבלים לתוכנית מלגה מטעם המכללה בסך 50% משכר הלימוד, נוסף להלוואות והמלגות של מפעל הפיס ומשרד החינוך.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענר גרא
מכללת סמינר הקיבוצים
צילום: ענר גרא
מומלצים