שתף קטע נבחר

מאמת עד ש"ס: כל האותיות והרשימות בבחירות לכנסת ה-22

32 רשימות אושרו, 11 מתמודדים נפסלו. לפניכם כל הרשימות, כל האותיות והכינויים שתפגשו בפתקי ההצבעה

מליאת ועדת הבחירות המרכזית אישרה אתמול (א') את רשימות המועמדים בבחירות לכנסת ה-22 ואת הכינויים והאותיות שיוצמדו להן. 32 רשימות אושרו, ירידה של כמעט שליש מהבחירות באפריל, אז אושרו 47 רשימות. שבע מהן פרשו עד יום הבחירות, שבו התמודדו 40 רשימות.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

 

הפתקים לבחירות לכנסת ()

הפתקים לבחירות לכנסת ()

הרשימות שמייצגות סיעות בכנסת היוצאת נותרו עם אותם צירופי אותיות, אך חלקן שינו את הכינויים שלהן, בשל איחודים ופירוקים שונים. מפלגת הליכוד נותרה כתמיד עם צירוף האותיות הוותיק "מחל", והכינוי נותר "הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה", למרות שהבחירות הן לכנסת ולא לראשות הממשלה. כחול-לבן נותרה עם צירוף האותיות "פה", ששימש בעבר את "יש עתיד", כשהסכם הרוטציה בין בני גנץ ליאיר לפיד מתבטא גם בכינוי הרשימה "כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד".

 

גם מפלגת העבודה נותרה עם צירוף האותיות "אמת", על אף האיחוד עם גשר, שמתבטא בכינוי "העבודה-גשר בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס". מרצ, שביחד עם ישראל דמוקרטית והתנועה הירוקה הרכיבה את "המחנה הדמוקרטי", הורישה לרשימה החדשה את צירוף האותיות מרצ, והכינוי שנבחר הוא "המחנה הדמוקרטי בהנהגת הורוביץ, שפיר וברק". באופן דומה, הבית היהודי, שביחד עם האיחוד הלאומי והימין החדש הרכיב את "ימינה", הוריש לרשימה החדשה את צירוף האותיות טב, והכינוי שנבחר הוא "ימינה בראשות איילת שקד הבית היהודי-האיחוד הלאומי-הימין החדש".

 

הרשימות שאינן כוללות סיעות המיוצגות בכנסת היוצאת נאלצו להסתפק באותיות שאינן שייכות לסיעות שהצליחו להיכנס לכנסת בבחירות האחרונות, בשיטת "כל הקודם זוכה", או לקבל אישור מהסיעות הללו להשתמש באותיות שלהן. וכך, זהות של משה פייגלין, שבבחירות הקודמות קיבלה את האות ז', ולא עברה את אחוז החסימה, נאלצה הפעם להסתפק בצירוף הפחות קליט זן, מאחר שאת האות המבוקשת הקדימה לבחור רשימה אחרת בשם "עוצמה כלכלית". רשימתו החדשה של רון קובי, ראש עיריית טבריה, שמכונה "רון קובי - הימין החילוני נלחמים בכפייה החרדית", קיבלה את צירוף האותיות רק, ראשי התיבות של שמו. לעומתה, רשימת הפיראטים זכתה לצירוף אותיות בלתי זכיר שמתחיל דווקא באות סופית, ףז, שאולי בזכות הכינוי "הפיראטים – כי כולנו באותה סירה והכל אותו שייט" תתפוס את תשומת ליבו של הבוחר מאחורי הפרגוד.

 

 

המועמדים שנפסלו: עבר פלילי וריצה כפולה

מתוך כ-1300 מועמדים שהגישו את מועמדותם נפסלו בהוראת היו"ר, השופט חנן מלצר, 11 מועמדים, שבעה מהם בשל עבר פלילי שעדיין נושא עמו קלון. בין השבעה, ארבע מבנות הזוג של דניאל אמבש, מנהיג הכת הפוליגמית מירושלים, שהקימו מפלגה בשם קמ"ה – קידום מעמד הפרט. מדובר ביותר משליש מהרשימה המקורית. מאותה הסיבה נפסלו מועמד ברשימתו של רון קובי, מועמד ברשימת "אדום לבן" של סגן ראש עיריית רחובות לשעבר, עמי פיינשטיין ומועמד ברשימת "עוצמה כלכלית".

 

בנוסף, מועמד מרשימת "הפיראטים" נפסל כי לא צורף למסמכי הגשת הרשימה כתב הסכמה להתמודדותו, מועמד מרשימת "ימינה" נפסל מאחר שגילו פחות מ-21 ומועמד שהופיע בשתי רשימות, הן במקום ה-4 במפלגת הצפון והן במקום ה-75 ברשימת הליכוד, הוסר משתיהן.

 

"לדעתי זה קלון למדינת ישראל ולמערכת המשפט, בדיוק בגלל זה קמה מפלגת קמ"ה", תקפה אדרת אמבש, יו"ר המפלגה, את ההחלטה לפסול אותה יחד עם נשותיו האחרות של דניאל אמבש שמוקמו במקומות 1-4 ברשימה. תקופת הקלון של ארבע הנשים, שהורשעו במסגרת הסדר טיעון בהדחת חקירה, צפויה להסתיים בעוד כארבעה חודשים. "זה כואב ועצוב אבל המפלגה ממשיכה. לא נוותר ואת המלחמה שלנו אנחנו ממשיכות", סיכמה אמבש. עתה, המקום החמישי ברשימה קודמה למקום הראשון.

 

במפלגת הצפון הודיעו כי יערערו לבג"ץ על פסילת מועמד מפלגתם, ג'יהאד מוסטפא, שנרשם גם בליכוד. יו"ר המפלגה, עידן לב רן, תקף את הליכוד על כך ששמו של מועמד מפלגת הצפון לא הוסר מרשימתה, לטענתו בניגוד לבקשתו המפורשת של מוסטפא. "הניסיון של מפלגת הליכוד לפסול מועמד דרוזי מוביל מלרוץ ברשימה מתחרה הוא מעשה לא ראוי", אמר לב רן.


פורסם לראשונה 18/08/2019 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים